منتشر شده در :  ۲۳ مهر ۱۳۹۶
ساعت:  ۲۰:۲۳:۴۲


لاهیجان؛ مفاخر شهرمان حزینند

لاهیجان را قبل تر ها با اندیشمندان و بزرگانش می شناختند. با عبدالرزاق   و  حزین  و  شیخ زاهد  و با دکتر حشمت جنگلی. در همه جای ایران وقتی از لاهیجان صحبت می شد از ابریشم زیبا و چای خوش طعم و مردم میهمان نوازش می شد…

به گزارش «لاهیجان»، لاهیجان را قبل ترها با اندیشمندان و بزرگانش می شناختند. با عبدالرزاق و حزین و شیخ زاهد و با دکتر حشمت جنگلی.

در همه جای ایران وقتی از لاهیجان صحبت می شد از ابریشم زیبا و چای خوش طعم و مردم میهمان نوازش می گفتند.

حالا اما “لاهیجان” خلاصه شده است در تله کابین و چرخ و فلک! لاهیجان را دیگر فقط با رستوران ها و بستنی و فالوده فروشی های حاشیه ی استخرش می شناسند.

مسئولان شهر هم مدام بر این آتش می دمند. کارشان فقط این شده است که «عروس شهرهای ایران» را برای غریبه ها بزک دوزک کنند و کسی گویا قرار نیست برای مردم شهر کاری بکند.

کسی به فکر مسجد اکبریه و بقاع متبرکه ی میرشمس الدین و چهارپادشاه نیست و دهها مکان تاریخی مانند حمام گلشن به کلی فراموش شده اند.

این روزها ، «فراموشی» تنها رهگذر کوچه های زیبا و قدیمی شهر لاهیجان است و سنت های فاخر شهر، زیر غبار بی توجهی دفن شده اند. دیگر هیچ نهاد و سازمان و اداره ای، پاسداشت فرهنگ اصیل شهر و بزرگداشت مشاهیر را در تقویم کاری خود ندارد. حالا که به یادمان تخریب شده ی ادیب فرزانه، «حزین لاهیجی» می نگریم، چه می توانیم بگوییم الا این که:

امروز همه ی مفاخر لاهیجان «حزین» هستند!

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان