منتشر شده در :  ۱۰ آبان ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۹:۵۳:۰۴


محیط زیست رشت علیه شخص حیوان آزار اقامه ی دعوی کرد +عکس

در پی دریافت گزارش مردمی از کشتن یک سگ ماده دارای توله توسط شخصی با هویت مشخص ، یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رشت اقدام به تشکیل پرونده علیه وی کرد.


به گزارش «لاهیجان» ، اصغرخودکار رییس اداره محیط زیست شهرستان رشت با اعلام این خبر گفت: براساس تماس شهروندان مبنی بر کشته شدن یک قلاده سگ ماده که دارای توله های شیرخوار بود، مامورین یگان حفاظت محیط زیست رشت با حضور در روستایی از توابع بخش لشت نشاء شهرستان رشت مشاهده کردند که یک قلاده سگ به دلیل خصومت شخصی فردی با هویت مشخص با همسایه اش مقابل درب منزل وی به دار کشیده شده است و بوجود آمدن صحنه ای رقت انگیز از شیر خوردن توله های ناتوان و گرسنه از بدن بی جان مادر، باعث جریحه دار شدن افکار و عواطف عمومی شده است .

خودکار با بیان اینکه براساس شواهد و قراین جمع آوری شده پرونده ای تشکیل شده است تا با متخلف حیوان آزار برخورد در خور صورت پذیرد گفت: در سال های اخیر مواردی از حیوان آزاری که گزارش شده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست بررسی و پیگیری شده است.

رییس اداره محیط زیست رشت افزود: حیوان آزاری به هر نوع و شکلی در اسلام مذموم شمرده می شود و در روایات و آموزه های دینی به رفتار خوب با حیوانات توصیه و سفارش شده است.

وی گفت: متاسفانه رفتارهایی اینچنینی با حیوانات ریشه در تربیت نامناسب و غیر دینی افراد دارد و لازمه پیشگیری از تکرار چنین موارد رقت آمیزی آموزش رفتار مناسب و مهربانانه با حیات وحش و سایر زیستمندان از پایه ترین مقاطع آموزشی در مدارس می باشد.

خودکار از کلیه هموطنان و علاقمندان به حیات وحش و محیط زیست درخواست کرد ضمن مراعات حقوق حیوانات در صورت مشاهده موارد حیوان آزاری مراتب را به نزدیکترین پاسگاه ها و یا اداره های محیط زیست اطلاع دهند.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان