منتشر شده در :  ۱۱ آبان ۱۳۹۶
ساعت:  ۰۸:۲۲:۴۱


جلسه شورای شهر در خصوص رفع خطر از سینما بعثت +عکس

جلسه شورای شهر با مدیران شهرداری در خصوص رفع خطر از ساختمان خطر آفرین سینما بعثت برگزار شد.

به گزارش «لاهیجان»، دراجرای بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها و رفع خطر از ساختمان های خطر آفرین، جلسه ای با حضور رئیس و تعدادی از اعضای شورای سلامی شهرلاهیجان ، جمعی از مدیران و مسئولین واحدهای شهرداری و همچنین کسبه شاغل در ذیل ساختمان فرسوده سینما بعثت لاهیجان برگزار شد.

فرداد جنابی رئیس شورای شهر لاهیجان در این جلسه با بیان اینکه وقوع حوادث و اتفاقات بخصوص در زندگی شهری هیچگاه دور از انتظار نیست اما آنچه بیش از همه اهمیت دارد رفع خطر و پیشگیری از وقوع حادثه است، اظهار داشت: رفع خطر از ساختمان های خطر آفرین در قانون شهرداری‌ها دیده شده است و شهرداری لاهیجان نیز در راستای اجرای مقررات ، مراحل قانونی لازم رادر خصوص این ساختمان طی نموده است .

رئیس شورای شهر با بیان اینکه  در حال حاضر به منظور تخریب بخشی از قسمت های خطر آفرین ساختمان و بازسازی آن نیاز به همکاری مغازه داران ذیل این ساختمان می باشد گفت: طبیعی است جلوگیری از وقوع حادثه و پیشگیری از آن هزینه های کمتری دارد و شهرداری لاهیجان در این خصوص اقدامات قانونی لازم را در دستور کار خود دارد.

فرداد جنابی با تأکید بر لزوم رعایت نکات ایمنی و بررسی همه جانبه خطرات احتمالی و تمهیدات لازم در این خصوص، افزود: اجرای صحیح این پروژه همت و تلاش و همدلی مدیران و پرسنل واحد های عمرانی ، خدمات ، موتوری و آتش نشانی را می طلبد و امیدواریم با توجه به تجربه و توانمندی این عزیزان این پروژه به بهترین شکل برنامه ریزی و انجام گیرد.

محسن شیخ شعربافان دیگر عضو شورای شهر لاهیجان نیز با اشاره به اهمیت و حساسیت موضوع، اظهار داشت: با توجه به اینکه عملیات اجرایی تخریب و بازسازی ساختمان مورد نظر در محل پرتردد و یکی از خیابان های پر ترافیک شهر می باشد ، تعامل ، همکاری و هماهنگی بیش از پیش واحد های مختلف شهرداری در تسریع این پروزه تأثیر بسزایی دارد .

وی توجه به تأمین ایمنی افراد مجری پروژه و شهروندانی که در خیابان انقلاب و کوچه برق تردد می نمایند، را الویت امر عنوان و خوستار تمهیدات لازم در این خصوص شد.

رضا نصرتی دیگر عضو شورای شهر لاهیجان نیز با تأکید بر دقت نظر بیشتر درخصوص رعایت موارد ایمنی در روند اجرای این پروژه ، ضمن قدردانی از زحمات پرسنل پرتلاش شهرداری، افزود: با توجه به امکانات محدود شهرداری بویژه در حوزه ماشین آلات، عملکرد این عزیزان همواره شایسته تقدیر بوده و امیدواریم با هماهنگی و همکاری لازم ، این پروژه نیز به نحو احسن اجرا شود.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان