منتشر شده در :  ۱۷ آبان ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۳:۳۶:۴۹


انتقاد عضو شورای شهر لاهیجان از کسبه ای که به حقوق مردم تجاوز کنند

عضو شورای شهر لاهیجان با اشاره به طرح ساماندهی دستفروشان سطح شهر، خواستار تعمیم آن به مغازه دارانی شد که بیش از حد پیاده رو را مسدود می کنند.

به گزارش «لاهیجان»، حجت طیران در هجدهمین جلسه شورای شهر لاهیجان از اجرای مانور عملیات بحران و اقدامات عمرانی و خدمات خوبی که در چند روز اخیر به همت شهردار و همدلی اعضای شورا انجام گرفت، تشکر و قدردانی کرد و از اعضای شورا خواست با تداوم این همدلی ، فرصت خدمت رسانی هرچه بیشتر شهرداری را به نفع شهر و شهروندان فراهم نمایند .
وی درخصوص طرح شهرداری مبنی بر ساماندهی دستفروشان و رفع سد معبر اظهار داشت: مشکل سد معبر و تجاوز به حقوق دیگران در آموزه های دینی نهی شده است و باید پیش از این که شهرداری برخوردی داشته باشد، تمرین کنیم تا از ایجاد سد معبر و تجاوز به حقوق دیگران که حق الناس است خودداری کنیم.

وی افزود: عده ای از افراد جامعه شاید موضوعی که از لحاظ قانونی جرم باشد چندان به این موضوع توجهی نکنند و آن را انجام دهند و به راحتی از کنارش بگذرند ولی اگر همین افراد با توجه به اعتقاد مذهبی که دارند متوجه باشند که عمل آنها از لحاظ شرعی اشکال دارد از انجام دادن آن عمل خودداری می کنند.

وی در ادامه در راستای طرح ساماندهی دستفروشان سطح شهر ، خواستار تعمیم آن به مغازه دارانی شدند که بیش از حد پیاده روها را مسدود می کنند.

طیران به کمبود ماشین آلات مورد نیاز ستاد بحران اشاره کرد و افزود: با توجه به تحقیقات بعمل آمده در روستاهای اطراف لاهیجان تعداد زیادی تراکتور وجود دارد که برای استفاده در مزارع از آنها استفاده می شود و در فصل سرما تقریباً بلا استفاده می باشند که شهرداری لاهیجان می تواند با رایزنی با صاحبان این دستگاه ها و تجهیز تیغه های برفروبی بر روی این تراکتورها، بخش اعظم مشکلات کمبود ماشین آلات خود را رفع نماید تا همچون سال های گذشته شهر دچار بحران انسداد خیابان ها و کوچه ها و ضررهای مالی جانی نشود .
از طرفی برای صاحبان این خودروها نیز منبع درآمدی در فصل سرما خواهد بود و قطعاً همکاری خوبی با شهرداری خواهند داشت .

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان

نظر شما؟

  • شهروند
    ۱۳۹۶/۰۸/۱۷ در ۴:۳۸ بعد از ظهر

    با عرض سلام و احترام به مسئولین محترم ذی ربط و دست اندرکار موضوع رفع سد معبر . خواهشمند است همزمان با دست فروشان به صورت جد موضوع استفاده غیر مجاز برخی از مغازه ها از پیاده رو تسامح نشود . بطور مثال اول بلوار شهید مطهری ساختمان سابق سینما و دانشگاه دیلمان سابق که پیاده صتدلی گذاشته شده است برای مشتریان و عبور و مرور افراد سخت شده را هم مثل نقاط دیگری که سد معبر شده است قانون در مورد آنها اجرا شود با احترام مجدد

    پاسخ دادن