منتشر شده در :  ۲۱ آبان ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۹:۴۱:۳۲


برگزاری کارگاه مستندسازی فیلم در لاهیجان +گزارش تصویری

رئیس انجمن سینمای جوان لاهیجان گفت: این انجمن با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به برگزاری کارگاه تخصصی مستندسازی با عنوان نگاهی به یک تجربه مستند شهری کرده است.

به گزارش «لاهیجان»، ساسان عادلی اظهار داشت: این کارگاه تخصصی مستندسازی زیر نظر محمد سعید محصصی از مستند سازان و محققان مطرح سینمای ایران روز یکشنبه در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان برگزار شد و مستند چهل و پنج دقیقه ای ( بم یازده سال بعد ) اثر این مستند ساز به نمایش گذاشته شد و مورد نقد و بررسی و تحلیل قرار گرفت.
وی اظهارداشت: در این کارگاه آخرین اطلاعات مربوط به دستاوردهای ساخت فیلم و سینما توسط این مستندساز کشور در اختیار علاقه مندان فیلم و سینما قرار گرفت.
محمدسعید محصصی متولد ۱۳۳۶در شهرستان صومعه‌سرا از پدر و مادری اصالتا لاهیجانی متولد شد و تحصیلات در رشته سینما و جغرافیای انسانی ادامه داد و دارنده‌ی درجه‌ی ۲ هنری کارشناسی ارشد در کارگردانی سینمای مستند ایران است .
وی در مورد ساخت فیلم های این کارشناس اظهارداشت: ساخت فیلم علم، تجربه، تاریخ (۱۳۷۴)، برترین گوهر (۱۳۷۸) و فیلم سنگ، آهن، اراده در سال ۱۳۸۳ از کارهای او محسوب می شوند که فیلم سنگ ، آهن و اراده بهترین جایزه از نخستین جشنواره‌ی فرهنگ و صنعت (۱۳۸۳) و سومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم کوتاه اصفهان (۱۳۸۴)) را از آن خود کرد.
همچنین فیلم زخم (۱۳۸۵) او دیپلم افتخار از یادواره‌ی فیلم و عکس بم (۱۳۸۶) و بهترین جایزه از جشنواره‌ی جهش (۱۳۸۹) و جشنواره‌ی مستند اصفهان ۱۳۹۴) را برد .
فیلم دخترکم، پسرکم (۱۳۷۵)‌‌؛ ن مثل نخ و ن مثل نقش (۱۳۷۷) که ن مثل نقش این مستند ساز بهترین فیلم کوتاه مستند از جشنواره‌ی بین‌المللی روستا در سال (۱۳۷۷ شناخته شد و فیلم های این دو زن (۱۳۹۱) اصفهان، سمفونی یک شهر (۱۳۸۹)؛ زنده‌رود، یک روز به‌خصوص (۱۳۹۲) از دیگر کارهای اوست که برنده ی جایزه از جشنواره ی فیلم جلوه های آب اصفهان (۱۳۹۴) شد و فیلم بم، یازده سال بعد (۱۳۹۴) و ما زنده به آبیم (۱۳۹۵) از دیگر کارهای وی محسوب می شوند.
همکاری با ماهنامه‌ی فیلم، فصل‌نامه‌ی نقد سینما، فصل‌نامه‌ی سینماحقیقت، همکاری با زنده یاد زاون قوکاسیان، غلام حیدری، پژمان درستکار، همایون امامی و احمد میراحسان به‌عنوان نویسنده‌ی مهمان در چندین کتاب و ویژه نامه از کارنامه‌ی مطبوعاتی محصصی محسوب می شوند.
کتاب سینمای مستند صنعتی ایران و یک بررسی تاریخی و تحلیلی چاپ و نشر جهاد دانشگاهی صنعتی شریف نیز از تالیفات وی هستند.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان