منتشر شده در :  ۲۳ آبان ۱۳۹۶
ساعت:  ۰۹:۵۰:۵۲


انتخاب لاهیجان به عنوان پایتخت کتاب ایران با نامگذاری میادین و خیابان‌های شهر

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لاهیجان گفت: باید با نامگذاری میادین و خیابان‌های شهر زمینه‌ساز انتخاب شهر لاهیجان به عنوان پایتخت کتاب ایران شویم.

به گزارش «لاهیجان»، مرتضی اکبری رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان با اشاره به خدمات عالم بزرگ علامه طباطبایی به جهان اسلام به معرفی اجمالی دو اثر شاخص ایشان یعنی تفسیر المیزان و اصول فلسفه و روش ریالیسم پرداخت و یاد ایشان را گرامی داشت.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لاهیجان در خصوص تامین هزینه‌های جاری و توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌های عمومی از شهرداری لاهیجان خواست به وظیفه قانونی خود در پرداخت نیم درصد درآمد به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان عمل کند و از خیرین منطقه در جهت کمک به کتابخانه‌های عمومی و ارتقای سطح مطالعه مفید شهرستان استعانت و یاری طلبید.

اکبری در ادامه سخنانش با تاکید بر نقش محوری کتابخانه‌ها در افزایش آگاهی، دانش و بینش آحاد افراد جامعه از مسئولین شهرستان درخواست کرد که با نامگذاری میدانی به نام میدان کتاب و نصب المان‌های مناسب آن زمینه‌ساز انتخاب شهر لاهیجان به عنوان پایتخت کتاب ایران باشند.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لاهیجان در پایان سخنانش از کلیه مسئولین شهرستان بابت حمایت‌های بی دریغشان از کتابخانه‌های عمومی تقدیر و تشکر کرد.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان