منتشر شده در :  ۱۰ آذر ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۵:۱۶:۴۳


امام جمعه لاهیجان؛

رهبری لعن خلفا را حرام اعلام کرده‌اند اما آیت‌الله انگلیسی می‌گوید لعن کنید/ پول چایکاران تا هفته آینده واریز می شود

امام جمعه لاهیجان گفت: رهبر اسلام می‌گوید توهین به مقدسات اسلام و خلفای راشدین حرام است ولی آن آیت‌الله انگلیسی می‌گوید نه لعن کنید.

به گزارش«لاهیجان» ، حجت‌الاسلام‌ مهدی صدیق در خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار کرد: برخی برای کارهایی پَست، عزت و عظمت افراد را زیر سؤال می‌برند که این از خصایص کریمان به دور است، مسئول ادارات باید حلیم و پخته باشند بخصوص افرادی که زبان گویا ندارند و نمی توانند حرف خودشان را بیان کنند.

وی بابیان اینکه وحدت و انسجام مردم در جنگ هشت‌ساله و در جبهه مقاومت عراق و سوریه باعث پیروزی شد، افزود: تمام شیطنت استکبار و جهان خواران برای از بین بردن وحدت بین مسلمانان است.

امام‌جمعه لاهیجان تصریح کرد: ۲۵ میلیارد تومان طلب چای‌کاران تصویب و به‌حساب سازمان چای واریزشده است، صحبتی با مدیران کارخانه‌های چای شد تا بخشی از سهم خود را پرداخت کنند که تا هفته دیگر واریز می‌شود و اگر تا هفته دیگر قول ایشان عملی نشود در نماز جمعه بیان می‌کنم.

صدیق با بیان اینکه وقتی عامل نفوذی استکبار وارد ایران می‌شوند و قضات او را محاکمه می‌کنند، تمام دنیا دولت های دنیا صدایشان بلند است اظهار کرد: چرا در زمان فروش زنان ایزدی توسط داعش فریاد نزنید؟

امام جمعه لاهیجان ادامه داد: شیعه انگلیسی و آیت‌الله انگلیسی ساختند، رهبر فریاد می‌زند قمه نزنید ولی آن آیت‌الله می‌گوید قمه بزنید.  رهبر اسلام می‌گوید توهین به مقدسات اسلام و خلفای راشدین حرام  است ولی آن آیت‌الله انگلیسی می‌گوید نه لعن کنید.

وی تأکید کرد: با در پیش گرفتن منویات آن آیت الله انگلیسی همه مسلمانان به جان هم افتند و نتانیاهو برای ما خنده خواهد کرد.

صدیق با تسلیت شهادت روحانی بزرگ میرزا کوچک خان جنگلی، افزود: جوان‌ها و طلبه‌ها خط سیر و عملکرد، مبارزه، مقاومت میرزا کوچک خان را مطالعه کنند، موج‌ها علیه روحانیت زیاد است، می‌خواهند روحانیت را کنار بزنند تا به اهداف خود برسند.

وی با اشاره به شانزدهم آذر و روز دانشجو گفت: آن‌قدر از جوانان و دانشجویان بد نگویید، بالای ۹۹ درصد جوانان ما خوب هستند، جوانان دانشجوی ما جو خفقان را شکستند و سه نفر از دانشجویان شهید شدند.

خطیب جمعه لاهیجان بیان کرد: دانشجویان امروز باید ضد نیکسون‌ها باشند، باید سیاسی باشند و بدانند سیاست چیست و بدانیم دنیا علیه ما چه می‌کند تا به‌موقع اقدام متقابل کنند.

 

عکس:محمدپوربابایی

انتهای پیام/

کانال تلگرام لاهیجان