منتشر شده در :  ۱۲ آذر ۱۳۹۶
ساعت:  ۰۹:۵۹:۰۶


چرا نباید چای سبز کیسه‌ای را با آب گرم دم کنیم؟

محققان اخیرا دریافته‌اند که روش دم کردن چای سبز کیسه‌ای درست نیست و حتی روی مزه چای نیز اثر می‌گذارد و بهترین روش برای تهیه این نوشیدنی را ترکیبی از آب سرد و گرم می‌دانند.

 به گزارش «لاهیجان»، احتمالا شما هم حداقل یک بار چای سبز نوشیده‌اید. اگر هم به دلایلی چون دارا بودن خواص چربی‌سوزی و آنتی اکسیدانی آن را در رژیم غذایی روزانه خود گنجانده‌اید، احتمالا یا مانند چای سیاه آن را دم می‌کنید یا چای کیسه ای سبز را در داخل یک لیوان نوشیدنی قرار داده، آب جوش را روی آن ریخته و پس از گذشت اندک زمانی، چای کیسه‌ای را از لیوان خارج کرده و آن را می‌نوشید.

اما محققان اخیرا دریافته‌اند که این روش دم کردن چای سبز با استفاده از چای کیسه‌ای درست نیست و حتی روی مزه چای نیز اثر می‌گذارد. آنها بر این باورند که روش صحیح دم کردن چای آن است که ۸۰ درصد لیوان نوشیدنی خود را با آب جوش پرکرده و حدود ۱۶ میلی‌لیتر آب سرد را روی سطح فوقانی لیوان بریزید.

«جاناتان بنسون»، از متخصصان بررسی چای در مصاحبه‌ای چنین می‌گوید: «یکی از دلایلی که چای سبز در بریتانیا، محبوبیت چندانی ندارد، این است که نخستین باری که چای کیسه‌ای سبز به این کشور وارد شد، مردم آن را در داخل لیوان‌های نوشیدنی‌شان انداخته و روی آن نیز آب جوش می‌ریختند. سپس چند دقیقه‌ای صبر می‌کردند و چای کیسه‌ای را دور می‌انداختند.»

 چای سبز کیسه‌ای

وی ادامه می‌دهد: «چای ترکیبی به نام «کاتچین» دارد که طعم و مزه اصلی چای به دلیل وجود همین ترکیب است. اگرچه این ماده طعم بسیار خوبی به چای می‌دهد اما مقدار بیش از اندازه آن به مزه بسیار گس چای می‌انجامد. برای پرهیز از چنین مزه نامطلوبی بهتر است تنها از آب بسیار جوش برای دم کردن چای استفاده نکنید.

جاناتان پیشنهاد می‌کند ۸۰ درصد آب جوش را روی چای کیسه‌ای ریخته و تنها چند دقیقه آن را در داخل لیوان قرار دهید، سپس چای کیسه‌ای را از داخل لیوان نوشیدنی خارج کرده و  ۱۶ میلی لیتر آب سرد روی سطح فوقانی آن بیفزایید. وی این ترکیب را چای واقعی قلمداد می‌کند و می‌گوید: برای دم کردن سایر چای‌ها از جمله چای کاملیا سیننسیس، چای سفید و چای اولونگ نیز می‌توان از همین روش استفاده کرد.

 چای سبز کیسه‌ای

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان