منتشر شده در :  ۱۲ آذر ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۴:۱۱:۵۲


فرماندار لاهیجان در دیدار با معلولان لاهیجان؛

انسانیت به جسم نیست +عکس

فرماندار لاهیجان در دیدار با معلولان شهرستان گفت: دستگاه های اجرایی با نگاه ویژه به مشکلات معلولان رسیدگی کنند.

به گزارش«لاهیجان»، ظهر روز یکشنبه ۱۲ آذرماه همزمان با روز جهانی معلولان تعدادی از معلولین شهرستان با فرماندار لاهیجان دیدار و گفتگو کردند. محمداحمدی در این دیدار عنوان کرد: هرچقدر مشکلات معلولین و جانبازان در بین مسئولین مطرح گردد باز هم درک آن دشوار میباشد و به همین جهت دیدارهای متعدد ماهانه برای بررسی مشکلات این عزیزان در شهرستان تدارک دیده شده است.

وی افزود: معلولیت جسمی نباید مانعی برای حضور در جامعه و فعالیت های اجتماعی گردد چرا که معلولین در بسیاری از موارد از دیگر افراد مثمر ثمرتر در جامعه فعالیت می کنند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص توانمندی های معلولین گفت: انسان موجودی است که هم دارای بعد جسمانی است و هم ساحت روحانی دارد، آنچه نقش بسزائی در ساخت شخصیت انسان دارد بعد روحانی اوست ، خود جسم نمی تواند مانع توانمندی ها باشد که نمونه بارز آن در عرصه های علمی و پژوهشی و … توسط معلولین دیده می شود.

وی ادامه داد: باید تمامی شرایط برای شکوفا شدن استعدادهای معلولین فراهم شود که در شهرستان لاهیجان وضعیت مناسبی در خصوص رسیدگی به وضعیت معلولان به ویژه مناسب سازی اماکن، معابر و مسائل دیگر که در قانون جامع معلولان دیده شده دارد.

احمدی در پایان افزود: دولت دوازدهم قدم های مناسبی در تسهیلات مشاغل خانگی برداشته است که خانواده های معلولان می توانند از این فرصت برای مشاغل خرد اقدام نمایند.

احمدی در پایان به ارائه خدمات به جامعه معلولین پرداخت و گفت: کوچکترین کوتاهی در کارگشایی این قشر عزیز پذیرفته نیست. دستگاه های اجرایی به مسایل و مشکلات افراد معلول با نگاه ویژه رسیدگی کنند.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان