منتشر شده در :  ۱۴ آذر ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۰:۴۹:۵۱


ادامه تولید داروی داخلی پس ازسه سال بدون افزایش قیمت ناممکن است

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی دلیل افزایش ۶درصدی قیمت داروهای داخلی را رشد تورم برشمرد و گفت: ادامه تولید داروی داخلی پس ازسه سال بدون افزایش قیمت ممکن نیست و باید شاهد افزایش حداقلی قیمت به جهت حمایت از تولید باشیم.

به گزارش «لاهیجان»، محمدحسین قربانی در واکنش به افزایش ده برابری قیمت داروهای داخلی اظهار کرد: اخباری مربوط به افزایش ده برابری داروهای داخلی کذب است و تنها برخی از داروهای داخلی ۶ درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

وی با اشاره به افزایش سالانه قیمت داروها بر اساس تورم افزود: طی هرسال قیمت همه محصولات بر اساس تورم افزایش پیدا می‌کنند و با توجه به اینکه در سال جاری اعلام‌شده تورم ۹ درصد بوده انتظار می‌رود قیمت داروها مقداری افزایش پیدا کند.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت خدمات، آب، برق، مالیات و غیره در کشور گفت: نمی‌توانیم رشد تورم ۹ تا ۱۰ درصدی در کشور را شاهد باشیم اما از افزایش حداقل قیمت دارو بی‌خیال شویم.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ادامه تولید شرکت‌های داروساز داخلی بدون افزایش قیمت ممکن نیست، تصریح کرد: در شرایط غیر از افزایش حداقلی قیمت دارو یا تولیدکننده باید در شرکت خود را ببندد و یا اینکه از کیفیت محصول خود بزند تا درآمدش با هزینه‌های تولید همخوانی داشته باشد.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی همچنین راهکار سومی برای جلوگیری از افزایش قیمت داروها عنوان کرد و گفت: دولت می‌تواند با ارائه سوبسید به تولید داخل ازجمله داروسازی، هزینه تحمیل‌شده بر تولیدکننده ناشی از تورم را بپردازد.

قربانی با اعلام اینکه سه سالی از آخرین افزایش قیمت داروها می‌گذرد، خاطرنشان کرد: تا سه سال با پافشاری درست و یا غلط وزیر افزایش قیمت دارو را نداشتیم و ما در همین رابطه شاهد بودیم که کیفیت داروها روزبه‌روز در حال کاهش بود و ما باید حداقل افزایش را در داروها را شاهد می‌شدیم تا در سال اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید ضرری متوجه تولیدکنندگان داخلی نشود.

منبع:فارس

انتهای پیام/

کانال تلگرام لاهیجان