منتشر شده در :  ۱۴ آذر ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۱:۱۳:۴۰


وزش باد گرم شدید از بامداد سه‌شنبه در گیلان

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به وزش باد گرم شدید از روز سه‌شنبه مطرح کرد: برای روز سه‌شنبه وزش باد گرم خیلی شدید به‌خصوص طی عصر و شب پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش «لاهیجان»، بهمن کمانگر دقایقی با اشاره به شرایط جوی استان در ساعات پیش رو اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده شکل‌گیری جریانات جنوبی، روند افزایش دما و وزش باد گرم جنوبی طی سه‌شنبه تا چهارشنبه در منطقه است.

وی با اشاره به شرایط دمای هوا استان در روزی‌های آینده افزود: برای بامداد سه‌شنبه لغایت صبح چهارشنبه، افزایش دمای ۳ تا ۵ درجه و وزش باد گرم شدید در ارتفاعات، دامنه‌ها و به‌تدریج نواحی جلگه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان بیان کرد: با توجه به‌احتمال وزش باد شدید ساکنان حاشیه جنگل‌ها و گردشگران از روشن کردن آتش جدا خودداری کنند.

وی تصریح کرد: بخش‌های مختلف جهاد کشاورزی (نظیر گلخانه داران، مرغداری‌ها و پرورش‌دهندگان ماهی) تمهیدات لازم را برای مقابله با حوادث احتمالی به عمل‌آورند.

کمانگر با اشاره به نفوذ هوای سرد از روز پنج‌شنبه افزود: از روز پنج‌شنبه با شمالی شدن جریانات و نفوذ هوای سرد و بارش زا، شرایط برای کاهش محسوس دما، مه‌آلود بودن وزش باد و بارندگی شدید، بارش برف در ارتفاعات و دامنه‌ها و احتمال رعدوبرق و تگرگ تا روز جمعه پیش‌بینی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را جهت مقابله با حوادث احتمالی عمل آورند بیان کرد: بخش‌های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی، آب منطقه‌ای و… با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم را به عمل‌آورده و توصیه‌های کارشناسی را صادر نمایند و هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

کانال تلگرام لاهیجان