منتشر شده در :  ۱۶ آذر ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۲:۴۴:۵۸


به بهانه برپایی «سلسله نشست‌های هنر و اندیشه»

به گزارش سرویس یادداشت «لاهیجان»، سیدمرتضی میرحسینی نوشت:

از اوایل آذر ماه، یعنی از هفته‌ی گذشته برنامه‌ی فرهنگی ـ هنری جدیدی به همت اداره فرهنگ و ارشاد لاهیجان و در سالن همین اداره با عنوان «سلسله نشست‌های هنر و اندیشه» آغاز به کار کرد. طبق خبری که از سوی روابط عمومی این اداره منتشر شد موضوع این نشست‌ها «شعر، کتاب، فیلم و فرهنگ عامه گیلان» و بحث و گفتگو در همین زمینه‌ها است.
تاکنون دوجلسه از این برنامه برگزار شده است. نخستین جلسه به موضوع گفتگو درباره‌ی شعر سپید ایران اختصاص داشت و دو تن از شاعران مطرح شرق گیلان عباس مهری آتیه و مسعود تاکی همراه با محمدحسین مهدوی (م. موید) در آن حضور داشتند. دقایق پایانی این جلسه نیز به پرسش‌ و پاسخ میان حاضرین و مهمانان گذشت. در دومین نشست نیز فیلم «احتمال باران اسیدی» (به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها) اکران شد.

این برنامه هنوز در آغاز راه و در نخستین گام است و بی‌شک خالی از عیب و ایراد و انتقاد نیست. اما نباید برای چند اشکال کوچک و جزئی و حاشیه‌ای، زحمت برگزارکنندگان را نادیده گرفت؛ اصل موضوع را بی‌ارزش تلقی کرد و اهمیت چنین کاری را ناچیز شمرد. برگزاری «سلسله نشست‌های هنر و اندیشه» دستکم به چهار دلیل، حرکت مثبت و قابل دفاعی است:
یک:بهانه‌ای است برای اینکه علاقه‌مندان جدی فرهنگ و هنر شهرستان، هفته‌ای یک بار دور هم جمع شوند؛
دو:یک برنامه فرهنگی است، و فی‌نفسه حرکت پسندیده و باارزشی به شمار می‌رود؛
سه:ما را تشویق و ترغیب می‌کند که بیشتر کتاب بخوانیم و هر از چندی یک فیلم خوب ببینیم؛
چهار:تمرین بسیار خوبی برای کنار هم نشستن و شنیدن و گفتگو کردن است؛ چیزی که امروز خیلی به آن نیاز داریم.

امیدوارم دوستان عزیز و اهالی فرهنگ و هنر شهرستان، این برنامه را چنان که شایسته‌ی آن است جدی بگیرند و با حضور خودشان به رونق و رشد آن کمک کنند.

گفتنی است سلسله نشست‌های هنر و اندیشه شنبه‌های هر هفته ساعت ۵ عصر در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان برگزار می‌شود و حضور تمام علاقه‌مندان در این جلسات آزاد است.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان