منتشر شده در :  ۱۵ دی ۱۳۹۶
ساعت:  ۲۲:۲۳:۱۰


دشمن تهدیدات خود را عوض کرده تا ارزش‌ها را تغییر دهد

امام‌جمعه لاهیجان با اذعان به اینکه دشمن تهدیدات خود را عوض کرده و از جنگ سخت به جنگ نرم روی آورده تا ارزش‌ها را تغییر دهد گفت: اگر شعارهایی برای رضاخان دادند برای کشف حجاب بود و ترقی و پیشرفت و علم را به خاطر بی‌حجابی می‌دانند درحالی‌که دلیل پیشرفت آن‌ها استعمارگری و استفاده از افکار جوانان دیگر کشورها است.

به گزارش «لاهیجان»، حجت‌الاسلام‌مهدی صدیق در خطبه‌های این هفته نماز جمعه لاهیجان با بیان اینکه جناح‌بازی و سخنرانی از این‌وآن را رها کنید و همدل باشید اظهار کرد: نگاه کنید که طرف چه می‌گوید نگاه نکنید ببینید چه کسی می‌گوید، آیا از من است یا بر من است؟

وی با تأکید بر اینکه یک نتیجه همدلی این بود که بساط اغتشاش را ظرف ۲۴ ساعت از این شهر برچیدیم تصریح کرد: برخی از این افرادی که این اموال عمومی را می‌شکستند یاد آیه ۶۱ سوره بقره افتادم که یاران موسی بهانه آوردند که ما بر طعام واحد صبر نمی‌کنیم و از حبوبات زمین و پیاز می‌خواهیم و به خاطر گرانی‌ها نظام را زیر سؤال بردند و آزادی از سلطه دژخیمان زمان را با پیاز و حبوبات عوض کردند.

امام‌جمعه لاهیجان با اذعان به اینکه دشمن تهدیدات خود را عوض کرده و از جنگ سخت به جنگ نرم روی آورده تا ارزش‌ها را تغییر دهد بیان کرد: اگر شعارهایی برای رضاخان دادند برای کشف حجاب بود و ترقی و پیشرفت و علم را به خاطر بی‌حجابی می‌دانند درحالی‌که دلیل پیشرفت آن‌ها استعمارگری و استفاده از افکار جوانان دیگر کشورها است.

وی بیان کرد: نباید بگذاریم جوانان را فراری دهیم، دلیل پیشرفت غرب بی‌حجابی و آزادی در روابط نیست، اتفاقاً اگر زن باحجاب باشد امن‌تر است و ازلحاظ روانی آرام‌تر است.

صدیق با اشاره به برگزاری مراسم تودیع و معارفه فرماندار لاهیجان تصریح کرد: هر دو فرماندار خوب بودند، قبلی خوب بود و به بدی‌هایش نگاه نکنید، زحمت کشید و همه عیب دارند، بعضی‌ها مثل من عیب‌های بیشتری دارند، آقای احمدی قاطع بود و من قاطعیت را از فرماندار جدید می‌خواهم، ایشان آمدند خدمت کنند و باید کمکشان کنند، همه باید به ایشان کمک کنند.

وی با اشاره به برگزاری راهپیمایی وحدت‌آفرین روز گذشته در لاهیجان بیان کرد: از همه عزیزانی که در راهپیمایی دیروز حضور داشتید، دشمن را مأیوس و دوستان نظام را امیدوار کردید.

امام‌جمعه لاهیجان افزود: هیچ‌کس نیست و نمی‌تواند بگوید مردم مطالبات ندارند و در قانون اساسی ما آمده است که اعتراض کنند، عادلانه برخورد کنیم. مطالبات مردم فقط گرانی و بیکاری است؟ حقوق‌های نجومی است؟ این‌ها که جز مسلمات است.

وی به اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا درباره اغتشاشات اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: مردم اعتراض کردند اما معترضان دقت نکردند که ظرف ۲۴ ساعت ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا که از احمق‌ترین روسای جمهور ممالک است برای معترضان پیام می‌دهد. نتانیاهو، ترامپ و شاهزاده سعودی برای معترضان پیام دادند.

صدیق افزود: آقای ترامپ؛ ما و کشاورزان بالای کوه هم تو و نتانیاهو و شاه سلمان را می‌شناسند و می‌دانیم که چرا جگرتان پاره شده و می‌سوزید و ایران ابرقدرت شده و در سوریه، یمن، عراق، لبنان و… نفوذ دارد و آرزوی شورش مردم علیه نظام را تا ابد باید به گور ببری.

وی با تأکید بر لزوم رواج امربه‌معروف و نهی از منکر بیان کرد: اگر کسی امربه‌معروف و نهی از منکر را ترک کند به دردهایی دچار می‌شود که یکی از آن‌ها فرار برکت از زندگی انسان است و موجب می‌شود نااهلان بر ما مسلط شوند و دعای مؤمن استجابت نمی‌شود.

امام‌جمعه لاهیجان با اشاره به اینکه یکی از گرفتاری‌های بزرگ ما ترک امربه‌معروف و نهی از منکر است گفت: البته مصداق منکر فقط بدحجابی و بی‌حجابی نیست و اگر کارمندی و کارگری اگر یک دقیقه از وقت کارش کوتاهی کند منکر است، اگر شهروندی در چاله کوچه‌ای دچار خسارت شود این منکر است.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان

نظر شما؟

 • کمیل خوشحال
  ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ در ۱۱:۳۲ قبل از ظهر

  با سلام خدمت حجت‌الاسلام‌مهدی صدیق امام جمعه محترم لاهیجان
  در این که متاسفانه شاهد ساختار شکنی عده ایی جوان خام و نا بالغ بوده ایم شکی نیست و من هم به مانند همه مردم ایران اینگونه رفتار ها را محکوم میکنم – اما متاسفانه در این همه آشوب ها به همه چیز اشاره شد جز گرفتاری ها و بدبختی های مردم – چرا در تریبون نماز جمعه مسئولان کشور را تحت فشار نمی گذارید مسئولانی که با درآمد های میلیونی شان مردم را اصلا درک نمی کنند و اصلا معنی فقر را نمی دانند ، مسئولانی که با حقوق های ۱۰ الی ۵۰ میلیونی شان نمی فهمد بنزین چند است نمی فهمند تخم مرغ چند است – نمی فهمند اجاره خانه و قسط وام مسکن چند است و غیره ………… آیا این مسئول ، حقوق کارگر بدبخت پیمانی را که با حقوق ناچیز ۱ الی ۲ میلیون تومانی اش زندگی اش را در فقر کاملا مطلق می گذارند می تواند بگذراند ؟

  این نظام بواسط همین مردم بدست آمده است پس نگذارید بعضی از مسئولان بی کفایت کشور را به سمت همترازی با کشورهای آفریقایی برسانند . اینها چیزی هستند که در تمامی نمازهای جمعه باید محکوم گردد .
  با تشکر

  پاسخ