منتشر شده در :  ۱۱ بهمن ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۰:۵۰:۴۸


فرهادپردخته؛

لزوم هوشیاری نسبت به ترفندهای دشمن

تهاجم فرهنگی برنده ترین سلاح در قطع ریشه های این انقلاب است.

به گزارش سرویس یادداشت «لاهیجان»، فرهادپردخته در آخرین یادداشت خود با اشاره به دهه فجر انقلاب اسلامی نوشت: همه باید بدانیم که اگر امروز، فجری داریم، از فروغ آن خورشید فجر آفرین(امام امت) است که فرهنگ نظام مردم سالاری دینی را بنیان نهاد.

این روزها، روزهایی ماندگار و فراموش ناشدنی در تاریخ ملت بزرگ مااست، روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، انقلابی که رساترین فریاد مظلومیت درتاریخ، یعنی امام امت، آن را رهبری کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن، با تمام وجودش تلاش کرد. انقلابی که مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و الهام گرفته از انقلاب سرخ عاشورای حسینی بود، که در آن عده ای قلیل، با اعتقادی وسیع و راسخ، نیروهای کفر و باطل را درهم شکستند و چشم قدرتمندان را تا امروز خیره ساختند. با پای گذاردن در دایره معنویت و ایثار و شهادت بود که فرزانگان این خاک، از این سرزمین پاک، به سوی افلاک، پر گشودند و تا نهایت تاریخ جاودانه شدند.یاد تمامی شهیدان انقلاب اسلامی همیشه ماندگارباد.

جوانان ما باید بدانند دهه فجر، فرصت بازنگری در ارزش ها و آرمان هاست؛ و این که چه بودیم و چه می کردیم و چه می خواستیم و اکنون کجاییم و چه می کنیم. کمترین ثمره این انقلاب، گشودن فصلی نو در تاریخ معاصرجهان است و این کم چیزی نیست. جوانان این مرز بوم باید احساس سربلندی کنند که آیین و مکتب شان، یعنی اسلام حیات بخش امروز در دل میلیون ها انسان ناامید و سرخورده بارقه امید آفریده و آنان به نجات خویش در پناه اسلام و انقلاب اسلامی ایران، امیدوار و دلخوش اند، و در این راه، عاشقانه در (یمن، فلسطین، عراق، سوریه، افغانستان) و دیگر بلاد اسلامی تلاش می کنند.

وقتی که امام آمد، ظلم و ستم رفت؛ پلیدی و تباهی و سیاهی رخت بربست. وقتی که امام آمد، لاله ها را دیدیم که در زمستان ۵۷ سر از خاک بر آوردند و فرشی برای گام های پرصلابت او شدند. وقتی که امام آمد، باغچه های خانه ها مان گل داد، دل هامان شادمان شد و امت جشن برپا کردند. وقتی که امام آمد، عشق و ایمان را به ما هدیه کرد و ایثار را به ما آموخت که البته آن روزها زمستان برفی خیلی زیباتر از این روزها بود. وقتی که امام آمد، آزادی به خانه ها برگشت، ما استقلال خویش را باز یافتیم و جمهوری اسلامی با دست مبارک او بنیاد نهاده شد تا شاهد عدالت اجتماعی در جامعه خود باشیم.

وقتی‌که امام آمد، تمامی امیدها و خوبی‌ها را با خود به ارمغان آورد. هیهات «راه امام» را گم، و «کلام امام» را فراموش کنیم. همه باید بدانیم که اگر امروز، فجری داریم، از فروغ آن خورشید فجر آفرین است. یاد آن روزی که بهمن گل به بار آورده بود و آن زمستانی که با خود نوبهار هدیه داد، مردم ایران سربلندی را باجان دل خود حس کردند.

پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بدون شک معجزه‌ای الهی بود که به دست معجزه‌گر مردی از سلاله پاک رسول خدا صلی‌الله علیه و اله ، به انجام رسید و چشم امید مظلومان و مستضعفان جهان را به خود خیره ساخت. تأثیر سریع انقلاب اسلامی در منطقه و برآشفتن شعله خشم مردم مسلمان و غیرمسلمان در بسیاری از کشورهای تحت سلطه استعمار، گواه روشنی بر این مدعاست؛ زیرا در کمتر مقطعی از تاریخ، شاهد پیروزی و تأثیرگذاری قاطع جنبشی صرفاً مردمی بوده‌ایم.

اکنون‌که در مقطع خاصی از تاریخ تحولات جهان و هم‌چنین، در موقعیت حساس و سرنوشت سازی از دوران انقلاب اسلامی قرارگرفته‌ایم، مسئولیت ما ایجاب می‌کند تا واقعیت‌ها، ریشه‌ها و آثار گوناگون انقلاب را در ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بشناسیم تا بتوانیم با برنامه‌ریزی حساب‌شده ارکان انقلاب را تثبیت کنیم. استمرار هر جنبشی به زنده نگه‌داشتن انگیزه‌های اصلی آن جنبش وابسته است.

انگیزه اصلی مردم مسلمان ایران در رویارویی با رژیم طاغوت عبارت بود از: تلاش برای ایجاد استقلال فرهنگی، آزادی سیاسی و جمهوری اسلامی؛ با تحلیل دقیق این انگیزه‌ها در مرحله نظر و سپس برنامه‌ریزی عملی برای اجرای آن‌ها در سطح اجتماع، می‌توانیم دوام انقلابمان را تأمین کنیم.

راز انحراف هر نهضتی را حماسه‌سازان نهضت انقلاب اسلامی می‌دانند که در انحراف از آرمان‌ها، و در ریشه‌های استوار آن نهضت نهفته است؛ نهضتی که بر پایه اقتصاد و با اعتماد بر پول پولداران استوار است، با کاهش امکانات مادی رو به انحطاط خواهد گذاشت و بالعکس، نهضتی که ایمان و عقیده در آن بیشترین اهمیت را دارد گرچه از تأثیر عوامل اقتصادی برکنار نیست اما تهاجم فرهنگی برنده‌ترین سلاح در قطع ریشه‌های آن است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی، مدظله‌العالی، در رهنمودهای خویش پیوسته از دسیسه‌ها و حیله‌های دشمنان فرهنگی کشور، پرده برداشته‌اند. از جمله می‌فرمایند: «مسئله تهاجم فرهنگی که ما بارها روی آن تأکید کرده‌ایم، یک واقعیت روشنی است که با انکار آن نمی‌توانیم اصل تهاجم را از بین ببریم. تهاجم فرهنگی وجود دارد. اگر ما آن را انکار کردیم مصداق این فرموده امیرالمؤمنین علیه‌السلام می‌شویم که فرمودند: « تو اگر در سنگر به خواب بروی معنایش این نیست که دشمن هم در سنگر مقابل به خواب‌رفته است….» باید توجه داشته باشیم که انقلاب در [معرض] تهدید است و انقلابیون این نظام باید برای حفظ انقلاب فرهنگی و مردم‌سالاری دینی خود همواره هزینه‌های آنرا بپردازند تا هر زمان که لازم است…
«فجرهای پیش رو را پاسداری کنیم ».
دهه فجر انقلاب اسلامی مبارک باد.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان