منتشر شده در :  ۱۴ بهمن ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۴:۱۰:۱۵


خانه کشتی لاهیجان آماده بهره برداری شد +عکس

شهردار لاهیجان در مراسم افتتاح خانه کشتی شهرداری گفت: این پروژه مساحت ۸۰۰ متر و اعتباری بالغ بر ۱۳ و نیم میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش«لاهیجان»، مسعود کاظمی، شهردار لاهیجان، در مراسم افتتاح خانه کشتی شهرداری در دهه مبارک فجر گفت: در سومین روز از ایام پر برکت دهه مبارک فجر بسیار به خود می بالیم که نماینده عالی دولت میهمان شهر زیبای لاهیجان، پایتخت چای و شهر نمونه گردشگری طبیعی و تاریخی ایران هستند و در این روزهای خاطره انگیز که انقلاب اسلامی ایران به برکت خون شهدا و با رهبری مردی بزرگ به پیروزی رسید، پروژه های عمرانی شهرداری لاهیجان با حمایت و پشتیبانی اعضای محترم شورای اسلامی و تلاش کارکنان شهرداری با دستان پربرکت استاندار معظم گیلان به بهره برداری می رسد.
کاظمی افزود: لاهیجان به عنوان شهری نمونه و گردش پذیر همه ساله میزبان میلیون ها مسافر داخلی و خارجی است و فراهم کردن زیر ساخت های لازم برای رفاه شهروندان و مسافران بر عهده مدیریت شهری می باشد و در کنار عمران و آبادانی به دغدغه مقام معظم رهبری برای توجه به برنامه های فرهنگی نیز نگاه بسیار ویژه ای داریم و امسال افتخار داشتیم که در آستانه دهه مبارک فجر با محفل انس با قرآن با حضور قاریان بین المللی این ایام را با کلام آسمانی قرآن آغاز نماییم و به استقبال جشن پیروزی انقلاب اسلامی برویم.
شهردار لاهیجان گفت: پروژه های عمرانی شهرداری شامل خانه کشتی، پل فرهنگیان و پارک بانوان با اعتباری بالغ بر ۲۵ و نیم میلیارد ریال از محل درآمدهای شهرداری و اعتبارات استانی بوده که خانه کشتی شهرداری با مساحت زمین ۱۰۹۵ متر مربع و بنای مسقف ۸۰۱ متر مربع، با اعتبار ۱۳ و نیم میلیارد ریال که از این مبلغ ۷ میلیارد ریال اعتبارات استانی و مابقی از محل درآمدهای عمومی شهرداری است و برای ۱۰ نفر از همشهریان عزیز جهت فعالیت مستقیم در این مجموعه اشتغال ایجاد خواهد شد.

وی افزود: پل فرهنگیان با عرض شبکه اصلی ۳۵ متر و آسفالت مسیر با اعتبار ۹ میلیارد ریال که از این مبلغ میزان ۵ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال اعتبارات استانی و مابقی درآمدهای عمومی شهرداری بوده و پارک بانوان با اعتبار ۳ میلیون ریال از محل درآمدهای عمومی شهرداری به شهروندان لاهیجان تقدیم می شود.

شهردار لاهیجان افزود: مردم فهیم شهر لاهیجان شایسته بهترین ها هستند. امسال بودجه ۸۴ میلیارد تومانی شهرداری را با ۷۷ درصد افزایش تقدیم پارلمان محلی شد.
کاظمی در خصوص عملکرد شهرداری در بارش برف اخیر گفت: همزمان با بارش نعمت الهی برف که در شهر لاهیجان نیز بیش از ۴۰ سانتی متر در نقاط مختلف بر زمین نشست، با تدابیر فرماندار محترم و تشکیل ستاد عملیات زمستانی شهرداری در مرکز ستاد بحران شهری در کنار اعضای محترم شورای اسلامی شهر و حضور همه کارکنان عضو ستاد توانستیم با عملکرد مناسب این برف را به شادی و نشاط اجتماعی برای مردم تبدیل کنیم و استقبال گسترده از جشنواره ساخت آدم برفی در روز بعد از بارش برف نشان از رضایت شهروندان لاهیجان از خادمان خود در شهرداری و شورا بوده است.

شهردار لاهیجان تصریح کرد: با ولی نعمتان خود عهد می بندیم با تلاش و کوشش فراوان برای توسعه و عمران و آبادانی شهر لاهیجان حرکت نماییم تا بتوانیم این شهر تاریخی و بزرگ را همچون نام آن در تاریخ درخشان کنیم.

 

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان