منتشر شده در :  ۱۴ بهمن ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۹:۰۷:۰۶


فرماندار لاهیجان؛

میزان ماندگاری گردشگر در لاهیجان باید افزایش یابد

امیرجانبازی فرماندار لاهیجان در حاشیه افتتاح خانه کشتی لاهیجان با بیان اینکه میزان ماندگاری گردشگر در لاهیجان یک نصف روز است گفت: باید به سمتی پیش برویم که با ساخت واحدهای اقامتی میزان ماندگاری مسافر و گردشگر را افزایش دهیم .

به گزارش «لاهیجان»، سرپرست فرمانداری لاهیجان  در این مراسم گفت: مشکل گردشگری در لاهیجان بصورت ویژه توجه می شود و این شهر گردشگری مسافرپذیری خوبی دارد ولی حضور مسافر و گردشگر به دلیل نداشتن واحدهای اقامتی کم و در یک نیم روز است و باید به سمتی پیش برویم که با ساخت واحدهای اقامتی میزان ماندگاری مسافر و گردشگر را افزایش دهیم .
امیرجانبازی افزود: با سرمایه گذاران زیادی مذاکره شده است و علاقه مندی برای سرمایه گذاری وجود دارد و ما نیز از علاقمندان به سرمایه گذاری در این شهرستان دعوت و از آنها کاملا حمایت می کنیم .
وی راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را برای توسعه و رشد شهرستان لاهیجان لازم و ضروری دانست و خاطرنشان کرد: در شهرستان لاهیجان ۳۲۳طرح در دهه فجر با اعتبار ۸۲ میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری می رسد.
وی یادآورشد: در این مسیر کامل کردن طرح های نیمه تمام در اولویت برنامه های شهرستان قرار دارد و در اجرای طرح های اقتصادی مقاومتی توجه به محیط زیست بسیار مهم بوده و هست و در این شهرستان هیچ طرحی بدون پیوست زیست میحطی اجرا نخواهدشد.
وی با اشاره به مشکلات برف اخیر گفت: زیرساخت های شهرستان باید تکمیل شوند و ماشین آلات سنگین فرسوده موجود باید با دستگاههای جدید جایگزین شوند و زیرساخت های قدیمی شبکه برق نیز نوسازی شود.
با حضور استاندار گیلان در سومین روز از دهه فجر سه طرح عمرانی در شهرستان لاهیجان با هزینه‌ای بالغ بر هفت میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان و اشتغالزایی ۸۰ نفر به بهره‌برداری رسید که خانه کشتی ، یک واحد هتل آپارتمان و مجتمع آموزشی یاس در دو مقطع دبستان و دبیرستان از جمله این طرح ها بود.
خانه کشتی توسط شهرداری لاهیجان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان در زمینی به مساحت یک هزار و ۹۵ متر مربع و با زیربنای ۸۰۱ متر مربع احداث شده و دارای سالن کشتی ، خوابگاه ، سالن بدنسازی است .

منبع:ایرنا

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان