منتشر شده در :  ۱۴ بهمن ۱۳۹۶
ساعت:  ۲۱:۵۳:۲۶


استاندار گیلان در حاشیه خانه کشتی لاهیجان؛

ظرفیت های گردشگری لاهیجان مغفول مانده است

استاندار گیلان در حاشیه مراسم افتتاح خانه کشتی شهرستان لاهیجان گفت: گیلان در حوزه ایجاد اشتغال پایدار در سطح روستاها ۳۰۰ میلیارد تومان سهمیه پرداخت تسهیلات دارد که دولت علاوه براین ۲۰۰ میلیارد تومان نیز ویژه طرح های گردشگری گیلان در نظر گرفته است.

به گزارش «لاهیجان»، دکترسالاری استاندار گیلان با بیان اینکه پروژه های امروز شهرستان لاهیجان در محورهای خوبی افتتاح و راه اندازی شد گفت: ظرفیت اصلی شهرستان که معیشت را نیز در بر می‌گیرد گردشگری است.

استاندار گیلان افزود: لاهیجان با موهبت هایی که خداوند به آن داده قطب گردشگری است ولی از ظرفیت های آن به خوبی استفاده نشده است. کارهای انجام‌شده خوب بوده ولی رونق اقتصادی بخش گردشگری، چیزی بیشتر از حالت موجود است.

سالاری با اشاره به اهمیت ایجاد فرصت های شغلی در سطح روستاها، یادآورشد: استان گیلان در حوزه ایجاد اشتغال پایدار در سطح روستاها ۳۰۰ میلیارد تومان سهمیه پرداخت تسهیلات دارد که دولت علاوه براین ۲۰۰ میلیارد تومان نیز ویژه طرح های گردشگری گیلان در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه در جاهایی بی جهت محدودیت و بروکراسی ایجاد کردیم گفت: با واگذاری ملکی اراضی مخالفم ولی برای بهره برداری حتی از جنگل مشکلی نداریم؛ کلبه های چوبی اقامتی که مهمان پذیر باشند هیچ ضرری برای جنگل نخواهند داشت و این گونه اقامتگاه ها خود به خود مراکز پذیرایی را فراهم می آورند.

استاندار گیلان با بیان اینکه امروز یکی از مهم ترین نیازهای این شهرستان ایجاد یک منطقه ویژه اقتصادی است، گفت: محوریت اصلی این منطقه باید در حوزه گردشگری و کشاورزی در نظر گرفته شود.
وی در ادامه با اشاره به افتتاح یک مرکز آموزشی با بیان اینکه حمایت از آموزش و پرورش که دانش آموزان در فضایی بهتر درس بخوانند، از معیشت آنی و رونق اقتصادی ما مهم تر است گفت: مدارس غیر انتفاعی در گیلان نیازمند حمایت است، گیلان بیش از دارایی شان برای تربیت فرزندان خود خرج می کنند.

سالاری افزود: بخش تربیت و تعلیم نیازمند ورود تمامی دستگاه ها است، چون آینده فرزندان با این موضوع رقم خورده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه در بحث فضاهای ورزشی باید تاکید کنم که کار خوبی است اما اصل این است که از این فضاها استفاده بهینه شود افزود: اگر فضاهای موجود خود را مرزبندی ها برداشته شود کمبود فضا نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در طول سال باید مسابقات در این فضا برگزار شود و کارها توسط خود ورزشکاران صورت گیرد گفت: این امکانات مال مردم است و باید در اختیار عموم مردم قرار گیرد، مجموع این ها منابعی است که متعلق به خود مردم که دیوار کشی است.

استاندار در پایان افزود: امیدواریم روزی برسد که جمعیت بیکار گیلان به زیر پنج درصد برسد.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان