منتشر شده در :  ۱۵ بهمن ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۹:۴۲:۴۸


بهره برداری از چند طرح عمرانی در بخش رودبنه +گزارش تصویری

۹ طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال امروز (یکشنبه) به مناسبت دهه فجر، در بخش رودبنه شهرستان لاهیجان به بهره برداری رسید.

به گزارش «لاهیجان»، بخشدار رودبنه در حاشیه این مراسم به ایرنا گفت: در دهه فجر سال گذشته در بخش رودبنه سه طرح با اعتبار ۱۶ میلیارد و ۹۰۰میلیون ریال به بهره برداری رسید که طرح های امسال از نظر اعتباری ۱۶ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش دارد.
سید محمد علوی افزود: برخی از این طرح ها شامل جمع آوری آب های سطحی در روستای ارباستان با اعتبار ۳۵۰ میلیون ریال ، آسفالت راه روستای پایین محله رودبنه به یوسف آباد با اعتبار ۳۷ میلیون ریال، نصب چراغ روشنایی روستایی شیرجوپشت با اعتبار ۱۸۰میلیون ریال و اصلاح شبکه فرسوده برق و پایداری فیدرهای آن و رفع ضعف ۷۰۰متر خط ۲۰کیلوولت هوایی با اعتبار یک میلیارد و یکصد میلیون ریال است.
وی بهره برداری از پل روستای حاج سید محله با عرض شش متر و طول ۱۰ متر با اعتبار ۲ میلیارد و ۴۰۰میلیون ریال از هزینه های ملی و استانی و طرح پرورش بوقلمون گوشتی را از دیگر طرح های افتتاح شده اعلام کرد.
علوی خاطرنشان کرد: برای این واحد با ظرفیت پرورش سه هزار قطعه بوقلمون، چهار میلیارد ریال تسهیلات بانکی از محل سامانه بهینه و چهار میلیارد ریال نیز آورده مالک هزینه شده است.
فرماندار لاهیجان در مراسم افتتاح واحد پرورش بوقلمون گوشتی در بخش رودبنه لاهیجان گفت: اولویت اول این شهرستان تولیدات کشاورزی است و امیدواریم بیش از این، شاهد زراعت و رونق در تولید بخش کشاورزی باشیم .
امیر جانبازی افزود: فعالیت های اقتصادی این شهرستان در بخش کشاورزی و گردشگری متمرکز می شود که امیدواریم با احیای گردشگری ، کشاورزی نیز رونق یابد.
وی خاطرنشان کرد: ستاد سرمایه گذاری شهرستان فعال شده و ضمن استقبال و حمایت از سرمایه گذاران، اگر مشکلی در این مسیر باشد، توسط این ستاد رفع خواهد شد.
شهرستان لاهیجان با حدود ۱۶۸ هزار نفر جمعیت، ۲ بخش مرکزی و رودبنه دارد که ۲۵هزار نفر در بخش رودبنه زندگی می کنند. شهر رودبنه با حدود سه هزار نفر جمعیت در پنج کیلومتری شهر لاهیجان قرار دارد .
همچنین زنگ انقلاب در بخش رودبنه ، امروز با حضور مسئولان شهرستان لاهیجان نواخته شد.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان