منتشر شده در :  ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
ساعت:  ۲۲:۰۰:۱۳


مهمترین نیاز کشور انسجام ملی و تقویت همدلی است

معاون امور مجلس رئیس جمهوری سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی را مهمترین مولفه های قدرت ملی دانست و گفت: امروز کشور نیاز به تقویت همدلی دارد و مهمترین نیاز جامعه، انسجام ملی است.

به گزارش «لاهیجان»، حسینعلی امیری روز یکشنبه در راهپیمایی ۲۲ بهمن در لنگرود اظهار داشت: امروز همه باید بدون در نظر داشتن سلیقه های سیاسی، حزبی و قومی مانند همیشه در صف های فشرده، متحد و منسجم، دشمنان این مرز و بوم را ناامید کنیم تا توسعه کشور شتاب بیشتری بگیرد.
وی افزود: امروز کشور نیاز به همدلی و همراهی دارد و تجربه ثابت کرده که هرجا مردم از دولت و نظام اسلامی حمایت کرده اند و هرجا همدلی ، همراهی و درک مشترک بین مردم و مسئولان وجود داشته، کشور از عهده رفع بزرگترین مشکلات نیز برآمده است.
معاون امور مجلس رئیس جمهوری ادامه داد: امروز مهمترین نیاز جامعه وحدت، انسجام و اتحاد است و همه باید فارغ از سلیقه های سیاسی و قومی، به موضوع وحدت که به فرموده امام راحل رمز پیروزی ماست، توسل جسته و آن را حفظ کنیم.
امیری با اشاره به اینکه بسترهای لازم برای توسعه ، ایجاد اشتغال و ریشه کنی فقر در کشور فراهم شده، گفت: امیدی که در مردم ایجاد شده، باید تقویت شود و کسانی که می خواهند مردم را ناامید و روحیه آنان را تضعیف کنند و تخم ناامیدی را در جامعه بکارند، اگر بطور عمدی این کار را انجام می دهند، دشمن هستند و آنهایی که از روی غفلت چنین نگاهی دارند، بدانند که در مسیر دشمن گام برمی دارند.
وی ادامه داد: به دلیل ذخایری که خداوند در این سرزمین قرار داده، ایران همواره مورد طمع و تهدید دشمنان بوده و از ابتدای پیروزی انقلاب و استقرار دولت موقت، دشمنان و بدخواهان توطئه هایی را علیه این ملت تدارک دیدند و به تناسب مقتضیات زمانی، از جنگ های گروهکی تا جنگ تحمیلی، زحماتی برای مردم ایران فراهم کرده اند اما چون این نظام برخاسته از اعتقادات و خواسته های مردم بوده، همواره با پشتیبانی مردم و وحدت کلمه توانسته ایم از شرایط سخت عبور کنیم.
امیری افزود: پس از ۳۹سال از پیروزی انقلاب اسلامی ، صرف نظر از سلیقه ها ، گرایش های سیاسی و قومیتی از اصولگرا ، اعتدالگرا و اصلاح طلب ، همه در صحنه های دفاع از اسلام و انقلاب حضور یافته و از آن حفاظت کرده اند.
وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی نتیجه فریادهای دو قرن گذشته پدران ما بوده و مردم ایران اسلامی برچیدن استبداد داخلی و استعمار خارجی و تحقق عدالت اجتماعی را در انقلاب اسلامی دیده اند و امروز هم، این رویکردها به عنوان دستاوردهای انقلاب اسلامی برای مردم مطرح است
وی یادآور شد: استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی واژه های مقدسی هستند که سال های سال مردم آرزوی آنها را داشتند و در جمهوری اسلامی به آن رسیدند.
امیری با اشاره به اینکه مسئولان نظام از مشکلات مردم بی اطلاع نیستند؛ ادامه داد: با وجود برخی کاستی ها، نارضایتی ها و گله مندی هایی که در جامعه وجود دارد، مشاهده می کنیم هرگاه نیاز به حضور مردم بوده، آنان گسترده در صحنه های مختلف حضور داشته اند.
وی گفت: امسال نسبت به سال های گذشته در شرایطی وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می شویم که با فداکاری فرزندان و پشتیبانی و استقامت مردم، گروهک داعش که استکبار جهانی آن را برای مبارزه با ما و آسیب به کشور ما مستقر کرده بود؛ در منطقه خاورمیانه، سوریه و عراق ریشه کن و آرامش کنونی با فداکاری های فرزندان ملت برقرار شده و منطقه به سوی استقرار ثبات کامل پیش می رود.
معاون رئیس جمهوری همچنین به تحریم های ظالمانه در کشور و مشکلاتی که در اوایل روی کار آمدن دولت تدبیر و امید وجود داشت ، اشاره و خاطرنشان کرد: هیچ کشوری حاضر نبود کالا به سوی ایران حمل کند و ایران هراسی در دنیا ترویج می شد و طی سال های گذشته، تورم ۴۴درصدی و رشد منهای شش و هشت دهم درصد را تجربه کردیم.
وی اضافه کرد: ولی امروز کشورهای صادرکننده نفت که بخاطر سقوط قیمت جهانی نفت با مشکل مواجه شده اند و عربستان سعودی از ذخایر ارزی استفاده کرد، ولی با همه این مشکلات، کشور ما اداره و بخشی از این درآمد هم به صندوق توسعه ملی واریز شد.
امیری گفت: دراین شرایط کمک های دولت به مستمری بگیران و بخش های آسیب پذیر جامعه تا سه برابر افزایش یافت و به بخش های مربوط به آموزشی و نیز نظام آموزش و پرورش اعتبارات قابل توجهی تخصیص داده شد و عمران و آبادی و طرح های بزرگ ملی و شهرستانی هم از اعتبارات خیلی خوبی بهره مند شدند.
وی افزود: رییس جمهوری امسال ۹ برنامه کلان و بحث ایجاد اشتغال فراگیر و ریشه کنی فقر مطلق را در لایحه قرار داده که با تصویب بودجه سال ۹۷ ، با حمایت های مردم و رهبری مقام معظم رهبری و با تلاش های دولت ، می کوشیم چرخ توسعه کشور شتاب بیشتری بگیرد.
مردم شهرستان لنگرود امسال گسترده تر از سال های گذشته در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردند و از مقابل مقر سپاه پاسداران این شهر تا میدان انقلاب اسلامی، با مشت های گره کرده شعارهای کوبنده سر دادند.

 

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان