منتشر شده در :  ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۳:۰۰:۲۰


اجرای طرح مطلوب سازی تولید برنج در لاهیجان+عکس

طرح مطلوب سازی تولید برنج جهت خوداتکایی و خودکفایی برنج در لاهیجان اجرا شد.

ولی شریعت ناصری– به گزارش «لاهیجان»، در راستای امضای تفاهم نامه بین سپاه قدس گیلان و جهاد کشاورزی در رابطه با طرح تولید افزایش مطلوب برج در گیلان صبح امروز سه شنبه کارشناسان ترویج جهاد کشاورزی با همکاری شورای اسلامی جهت تشخیص کمبود عناصر غذایی در خاک و توصیه کودی لازم برای زمین های کشاورزی اقدام به نمونه برداری از خاک مزارع برنج روستای میان محله ناصرکیاده کردند.

روستای میان محله ناصرکیاده بخش رودبنه دارای ۲۸۳ هکتار زمین کشاورزی است و کشاورزان این محل نقش بسزایی در تولید برج در منطقه دارند.

در طرح مطلوب‌سازی برنج ۳۰۰ مهندس کشاورزی بسیجی در ۳۰۰ روستای استان گیلان و با همکاری ۶ هزار کشاورزی تلاش می‌کنند تا میزان تولید برنج استان را افزایش دهند. اجرای طرح ” مطلوب‌سازی برنج” سبب افزایش تولید ۲۵ تا ۳۰ درصدی برنج در استان گیلان می‌شود.

استان گیلان دارای ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار است و به‌طور میانگین از هر هکتار شالیزار در استان ۲ هزار و ۲۰۰ تن برنج برداشت می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان روز گذشته اجرای طرح مطلوب‌سازی تولید برنج در این استان را سبب خوداتکایی و خودکفایی کشور در تولید برنج دانست و گفت: این طرح با همکاری سپاه، جهادکشاورزی، مراکز دانشگاهی و مردم اجرا می‌شود. شعبان‌نژاد با اعلام اینکه بر اساس آمار موجود تا چند سال آینده هیچ برنجی برای فروش وارد بازار نمی‌شود خاطرنشان کرد: اجرای طرح ” مطلوب‌سازی تولید برنج” نیاز کشور به واردات برنج را برطرف می‌کند.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان