منتشر شده در :  ۲۲ تیر ۱۳۹۵
ساعت:  ۱۹:۱۰:۵۴


کمبود شدید محبت از دلایل بدحجابی خانم ها است

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه جبهه فرهنگی داخل تاکنون در مقابله با حملات ضد فرهنگی دشمن چه اقداماتی انجام داده است، اضافه کرد: کمبود شدید محبت از دلایل بد حجابی خانم ها است.

به گزارش «لاهیجان»، حجت الاسلام حامد قایمی در گفتگو با کاسپین درهفته عفاف و حجاب با بیان اینکه بی حجابی باید از زوایای مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد، اظهار کرد: بی حجابی آسیب بسیار بزرگی است که در جامعه شکل می گیرد و تنها به شخص بد حجاب صدمه نمی زند.
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه کسی که بد حجاب است به مردم هم آسیب وارد می کند، گفت:  آسیب زدن تنها به جسم نیست و روح روان انسانها هم از این طریق درد را احساس می کند و تفکرات افراد به هم می ریزد.
استاد حوزه و دانشگاه با تاکید براینکه بی اطلاعی و کم آگاهی مردم از آسیب های بد حجابی، تهاجمات دشمن در جبهه جنگ نرم و ترغیب مردم به بد حجابی از عوامل شکل دهی بد حجابی در جامعه است، افزود: باید یک تلنگر هم به خودمان بزنیم که تا چه حد مردم را به حجاب دعوت کردیم و در این راستا فرهنگسازی شده است.
قایمی با اشاره به اینکه جبهه فرهنگی داخل تاکنون در مقابله با حملات ضد فرهنگی دشمن چه اقداماتی انجام داده است، اضافه کرد: کمبود شدید محبت از دلایل بد حجابی خانم ها است.
این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه  زن موجودی عاطفی است که دوست دارد به او محبت شود، ابراز کرد: وقتی محبت نشود عقده های درونی در آن شکل می گیرد و این عقده ها به بی حجابی دامن می زد.
وی تاکید کرد: والدین باید به دختران محبت کنند زیرا دلیل بیشتر بی حجابی ها جلب توجه دیگران است.
استاد حوزه و دانشگاه با تاکید براینکه  ضعف ایمان عامل اصلی بد حجابی است، تصریح کرد: اگر انسان اعتقادش به خداوند قوی باشد و انس و رابطه اش با خداوند عاشق و معشوقی باشد این معضلات حذف می شود اما متاسفانه لذت معنویت و عبادت را نچشیدیم.
قایمی با اشاره به اینکه بد ترین عذاب خداوند اینست که لذت عبادت را از بندگان گنهکارم می گیرم، اضافه کرد: در این حالت خود به خود انسان بنده شیطان شده و از رحمت الهی به دور می ماند و باید در آغوش خدا رفت.
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه بزرگترین گناه ناامیدی از درگاه خداوند متعال است، ابراز کرد: خدا به بهانه های مختلف می خواهد که بنده اش با توبه به درگاه خداوند برگردد زیرا تقوا بسیار مهم است و باید برای داشتن تقوا مال حلال داشت.
استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه خوردن مال حلال مسیر انسان را در راه راست هموار می سازد، گفت: حرام خوری موانع زیادی را در مسیر سعادت انسان ایجاد می کند.

انتهای خبر/

کانال تلگرام لاهیجان