منتشر شده در :  ۹ مهر ۱۳۹۵
ساعت:  ۱۴:۱۳:۵۱


نعیمه مستشاری:

جنگ سخت دیروز و نبرد نرم امروز

اگر آن زمان اهداف جنگ، تصرف خاک ایران بود، هدف امروزش تصرف افکار و فرهنگ ایرانی است، قرار نیست ما همیشه با توپ و تانک بجنگیم همین که مورد هجمه فرهنگی قرار گرفته ایم خود از صدنوع جنگ سخت نیز ویرانگرتر است.

به گزارش سرویس یادداشت«لاهیجان»، نعیمه مستشاری در یادداشتی نوشت: امروز و در این برهه از زمان، کمتر ملتی را می توانید پیدا کنید که بر جنگ با شر (رژیم بعثی) برنده شده باشد. هشت سال جنگ با ستیزه های رژیم بعثی کار کمی نیست که هر ملتی پذیرای آن باشد و حاصل این جنگ برد ملت ایران بر ضحاک زمانه بود. این سیستم غربی که می گوید ما ارتش و توپ و تانک داریم و خواستار جنگ است و جدایی و مرزها را آفریده، باعث شده تا حس وحدت میان ملت ها از بین برود. فراموش نکنیم که ما در این جنگ ۸ ساله با تقدیم هزاران لاله پرپر شده، بهار اسلامی را برای ایران به ارمغان آوردیم. آنانی که شهید شدند کسانی بودند از کالبد این دنیا رها شدند. جنگ هشت ساله نبرد میان خیر (ملت ایران) و شر(رژیم بعثی) بود که سرانجام خیر به پیروزی رسید.
امروز که نگاهی به گذشته می اندازیم باید تغییرات ایران را با تامل و تفکر بیشتری نظاره کنیم. هوشیاری سربازان گمنام این سرزمین هرگز اجازه نفوذ بیگانگان را به خاک ایران نداد و دریای عمان و خلیج فارسش همراه با موج های خروشانش هرگز برای ورود بی اجازه ناوهای آمریکایی مساعدت نکرد.
تعبیر عزت، ایستادگی و استقامت ملت ایران را هرگز نمیتوان بر روی کاغذ آورد. در تمام سال های دوران دفاع مقدس اراده خداوند همراه ایران بوده و همین اراده باعث پیروزی خون بر شمشیر شده است. بدانیم هشت سال جنگ فقط حرف نیست، یک عمر است که بر ملت ایران گذشت. عمری که حاصلش چیزی جز شیرینی برد در جنگ نبود و تا به امروز خاک ایران وامدار خون شهیدانی است که هشت سال برای ناموس و وطن خود جنگیدند. این موج انقلابی که از سال ۵۷ شروع شد هرگز از خروش باز نایستاد و تا به امروز که با تقدیم شهدای مدافع حرم باز هم انقلابی بودن و تعهد به ولایت را از یاد نبرده است .
برجسته سازی دفاع مقدس در افکار جهانی نباید، نادیده گرفته شود. بدانید اگر آن زمان اهداف جنگ، تصرف خاک ایران بود، هدف امروزش تصرف افکار و فرهنگ ایرانی است. قرار نیست ما همیشه با توپ و تانک بجنگیم همین که مورد هجمه فرهنگی قرار گرفته ایم خود از صدنوع جنگ سخت نیز ویرانگرتر است. تحلیل های غلط کشورهای غربی و عربی غرب زده متاسفانه راه را هم برای تروریسیم تکفیری و هم برای غارت فرهنگی باز کرده است. بی تعهدی سران آمریکایی نسبت به اخلاق فرهنگی در جوامع خویش باعث درست شدن گردبادی به نام نابسمانی فرهنگی شده و اگر امروز بناهای تاریخی ایران پابرجست به خاطر وجود همان خون هایی است که ریخته است.
فراموش نکنیم دوران دفاع مقدس یک اسم نیست یک تاریخ است که جهان را با تمام معادله های سیاسی اش با وجود رهبری آگاه به امور تغییر داد و حاصلش اقتدار عزت ایرانی در همه اعصار و دوران هاست. امروز ایران با تمام وجود سعی بر این دارد رویکرد جنگ در منطقه را تغییر دهد و نگرش آشتی و دوستی میان ملت ها را در منطقه برپا کند و نهال صلح و عشق را در منطقه و جهان بکارد. اهداف رهبر، ایران، ملت ایران بلند و متعالی است و برجستگی افکار جهانی ایران بر هیچ کس پوشیده نیست. در این برهه از زمان جز کلام عشق و دوستی بر زبان هیچ ایرانی نیست و وجب به وجب خاک ایران لاله های آرمیده اند که خونشان باعث استقلال سیاسی برای ایران شده است و بدانیم حاصل گفتن یا علی در میان جوانان این مرز بوم، عدم وابستگی به دولت های غربی است.
در همه اعصار ایران در مناقشات سیاسی و جنگ، طرف عدل و انصاف را گرفته است و استراتژی نظامی او تنها برای رسیدن به صلح و آرامش در ایران و منطقه بوده است. امروز اقتدار ما در تثبیت استقلال سیاسی کشورمان حاصل تدبر فرمانده کل قواست و فراموش نکنیم احقاق حقوق ملت ها، تضمینی برای صلحی پایدار برای کشور هاست. بدانید پذیرش شهادت دشوار است و آنانی که شهادت را همچون شربتی شیرین می نوشند به آن درجه از عرفانی رسیده اند که می گویند اگر توحید در خطر باشد حیات برای من، سودمند نیست.
در پایان این را عرض کنم که قلب بزرگ ملت ایران تنها برای همبستگی میان ملت ها می تپد و هدفش چیزی جز برای وحدت ملی چه در ایران، چه در خاورمیانه و چه در جهان نیست و آگاه باشید ، این ملت هر قدمی که بر میدارد، تنها برای رضای خدا است و هدفش جز رضای خدا چیز دیگری نیست.

%d8%ac%d9%86%da%af-%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%af%db%8c%d8%b1%d9%88%d8%b2

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان