منتشر شده در :  ۲۴ مهر ۱۳۹۵
ساعت:  ۲۳:۱۴:۲۵


جوابیه «حیدردوست» به سایت نماینده سابق لاهیجان و سیاهکل؛

برای رسیدن به اهدافشان از یادداشتم استفاده ابزاری کردند

کاندیدای ادوار گذشته انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل در واکنش به مطلب منتشر شده از وی در تارنمای نماینده سابق لاهیجان و سیاهکل گفت: متاسفانه بعضی اشخاص فرصت طلب به شکلی مزورانه و با نیت پلید جوابیه و نقد نگارش شده اینجانب رابه آدرس سایت زبان گویا که اینجانب هیچ ارتباطی با مدیر و اعضاء آن نداشته و در طول زمان دائما مورد انتقادم بوده ارسال نمودند که دراین اثناء آن سایت با استفاده ابزاری برای رسیدن به اهدافش، مطلب را به نحوی منعکس نمود تا اینگونه شائبه ای ایجاد شود که یادداشت مزبور از قلم کسی نگارش گردید که خود عضو آن نهاد بوده پس در صحت این خبر نباید شک نمود.

به گزارش«لاهیجان»، نقی حیدردوست کاندیدای ادوار گذشته انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه لاهیجان و سیاهکل با ارسال جوابیه ای به تحریریه پایگاه خبری لاهیجان در ارتباط با انتشار مطلبی در تارنمای زبان گویا (سایت نماینده سابق شهرستان لاهیجان و سیاهکل) در تاریخ «۲۹تیر۹۵» با عنوان«یادداشت تلگرامی دکتر حیدردوست، کاندیدای دو دوره اخیر انتخابات مجلس لاهیجان و سیاهکل در واکنش به یک یادداشت» واکنش نشان داد.

درپی انعکاس نقد اینجانب دکتر نقی حیدردوست کاندیدای دوره دهم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان های لاهیجان و سیاهکل بر یاداشت آقای حمید خوش سیرت منعکس شده در تارنمای خبری تحلیلی لاهیجان با عنوان «تخریب و تهدید نهادهای نظارتی ادامه دارد» در خصوص انتساب بعضی از اتفاقات در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی  به نهاد مقدس سپاه پاسداران بمنظور بدنام نمودن این نهاد انقلابی و مردمی تحت لوای خوشحالی نگارنده از نتیجه انتخابات معروض میدارم که این نهاد انقلابی از بدو تاسیس خود تاکنون هیچگاه بازیچه هیچ جریان سیاسی یا شخص یا گروه خاصی نبوده و نخواهد بود و پیوسته بدنبال تحقق اهداف انقلاب و منویات نظام مقدس اسلامی تحت زعامت و رهبری ولی فقیه زمان خود بوده و هست.

متاسفانه بعضی اشخاص فرصت طلب به شکلی مزورانه و با نیت پلید جوابیه و نقد نگارش شده اینجانب رابه آدرس سایت زبان گویا که اینجانب هیچ ارتباطی با مدیر و اعضاء آن نداشته و در طول زمان دائما مورد انتقادم بوده ارسال نمودند که دراین اثناء آن سایت با استفاده ابزاری برای رسیدن به اهدافش، مطلب را به نحوی منعکس نمود تا اینگونه شائبه ای ایجاد شود که یادداشت مزبوراز قلم کسی نگارش گردید که خود عضو آن نهاد بوده پس در صحت این خبر نباید شک نمود.

لذا اینجانب ضمن تکذیب و رد همه شایعات و تائید صحت عملکرد نهاد مقدس سپاه پاسداران که بحق اهدافی جز صیانت از آراء و حفظ ارزش های نظام با محوریت ولایت مطلقه فقیه نداشته و نخواهد داشت؛ موضع خود را اعلام داشته و بدینوسیله مراتب عذرخواهی خود از بابت سوء تفاهم ایجاد شده که بعضی از فرصت طلبان بدنبال آن بوده اند تا این نهاد و نیز این حقیر را که عضو کوچکی از این خانواده بزرگ بوده ام را بدنام نمایند به عمل آورده و ضمن برائت از این دسته اشخاص و نیات باطل شان اعلام میدارم چنانچه هر شخصیتی اعم از حقیقی یا حقوقی که بدنبال تحقق اهداف شوم خود قصد بهره برداری از نوشتار و نقد اینجانب را داشته باشد شدیدا محکوم نموده و این عضو کوچک حسب نیاز انقلاب و نظام جان برکف تحت زعامت و فرامین مقام عظمای ولایت درمقابل دشمنی های دشمنان قسم خورده نظام و نیز این نهاد که از یادگاران معمار کبیر انقلاب حضرت امام روح الله خمینی(ره)بوده آماده جان نثاری بوده و می باشم.

اما مطلب منتشر شده در (زبان گویا) تارنمای نماینده سابق شهرستان لاهیجان و سیاهکل چه بود.

در این مطلب که با تیتر «یادداشت تلگرامی دکتر حیدردوست، کاندیدای دو دوره اخیر انتخابات مجلس لاهیجان و سیاهکل در واکنش به یک یادداشت» منتشر شده بود آمده است.

دکتر نقی حیدر دوست، کاندیدای دو دوره اخیر انتخابات مجلس شورای اسلامی با انتشار یک یادداشت از طریق تلگرام در فضای مجازی به یک یادداشت منتشر شده در سایت های خبری واکنش نشان داد.

در یادداشت دکتر حیدردوست آمده است:

برادری که یادداشت جناب آقای حمید را در پست تان انعکاس دادید، خوب بود یکبار دقیق یاداشت مزبور را مطالعه می کردید، سپس نشرش می دادید.

جناب حمید آقا حرف های خوبی را در یاداشتش آورده ولی دفاع خوبی از دو نهاد انقلابی ننموده بلکه بیشتر تخریبشان کرده، چون فرمانده ارشد سپاه منطقه در اعتراض یکی از نامزدها در مداخله سپاه در انتخابات اعلام نموده بود این خبر کذب محض است ولی این یاداشت چیز دیگری را بر ملا کرده است.

اگر راست باشد، که بنده بعنوان یک پاسدار می دانم راست است، از لحاظ شرعی بنا به فتوای امام و رهبری فعل حرامی انجام شد، چون قرار نیست این نهاد و پاسداران در حال خدمت و غیر بازنشسته و یا بازنشسته در لوای بسیج با امکانات و موقعیت سپاه خلاف فتوای این بزرگان عمل کنند، که متاسفانه چنین کردند و بعد هم اسمش را گذاشتند صیانت از آراء.

این چه صیانتی بوده که طرفداران یک نامزد را در هنگام خرید دستگیر و یک نفر دیگر را در حاشیه امن برای خرید رأی آزاد و حتی محافظت و مراقبت نیز می کنند بعد هم مانور می کنند و می گویند یک نفر ارزشی با رأی مردم انتخاب شد، چون خواست مردم این بود.

صد البته هم خواست مردم این بود نه خیانت و این را هم بنده کاملا واقفم و نگارنده یاداشت را کاملا می شناسم، ایشان کسی بودند که سال های مدیدی با نماینده قبل ارتباط نزدیک داشتند و برای رسیدن به مقامات و مسئولیتها خوش خدمتی های زیادی برای همدیگر داشتند و الان هم از میان دو لنگه آسیاب دنبال مشتی آردند. دیگه نمی شود بر شتر سوار شد و دولا حرکت کرد و مردم آگاهتر از هر چه و هر کسی هستند.

خواستم این چند سطر را قلمی کنم تا بدانید مردم می دانند و می فهمند و می بینند چون که کبک نیستند و بدبخت مردمی که ۳۴ سال سرشان کلاه گذاشته شد چهار سال دیگر روش و جای تاسف دارد که کسی از یک شهر دیگری بیاید در این شهر تحت عنوان فرمانده سپاه و سرباز رهبر از موقعییت خود سوء استفاده را بنماید و در جریان انتخابات دور قبل و جانبداری از هر ناعلیه السلامی دو فرزندش را به استخدام در آورد و بعد هم اظهار شادمانی کند که با هدایت هایش از صندوق ها و آراء مردم صیانت کرده، معلوم نیست این بار چه خوابی دیده انشاءالله خوش باشد.

خواهشا به نگارنده یاداشت بفرمائید بیش از این بوی تعفن انتخابات را در نیاورید چون دیگر نمی شود مردم را دعوت به حضور حداکثری نمود، شاید نگارنده یادداشت خواب حضور در انتخابات سال های بعد در سرش باشد. انشاءالله خیر باشد.

اما مطلب منتشر شده در پایگاه خبری لاهیجان چه بود. در این مطلب که با تیتر «تخریب و تهدید نهادهای نظارتی ادامه دارد» در تاریخ (۲۷تیر ۹۵) منتشر شده بود آمده است.

همیشه گفته می شود که شکست سرآغاز پیروزی هاست و درس وتجربه، ولی هستند افرادی که از شکست ها درس نمی گیرند و نمیخواهند پیام های رای مردم و نوع رفتار مردم در انتخابات را قبول کنند.

بیش ازچهار ماه از انتخابات مجلس دهم میگذرد و آنچه که از نتیجه انتخابات در استان گیلان هویدا بود رضایت مردم از تغییرات بوجود آمده توسط خودمردم بوده است. فارغ از نتیجه و تغییرات بوجودآمده، رضایت مردم از تغییراتی که خود در آن نقش داشته اند بوده است. انتخابات همیشه دارای جذابیت های فراوانی برای مردم و اهل سیاست است. از منظر اجتماعی هیجاناتی که در یک برهه خاص در جامعه بوجود میآید به نوعی باعث همدلی و همراهی گروه های مختلف در یک جامعه می شود. ولی همواره پس از انتخابات برخی اتفاقات باعث می شود تا آن همراهی و وحدتی که میتواند به عنوان ظرفیت از آن استفاده کرد به یک باره به نقطه ای سوق پیدامیکند که جز اختلاف چیزی ندارد.

همیشه گفته می شود که شکست سرآغاز پیروزی هاست و درس وتجربه، ولی هستند افرادی که از شکست ها درس نمی گیرند و نمیخواهند پیام های رای مردم و نوع رفتار مردم در انتخابات را قبول کنند. اعتراض به روند تائید صلاحیت ها و حتی ثبت نام، نوع تائیدیه ها و روش های برگزاری انتخابات، زمانی که شخصی برنده انتخابات و یا توسط نهادهای نظارتی و مراجع چهارگانه تائید می شود مشکلی ندارد ولی درست پس از رد صلاحیت و بعد از آن برگزاری انتخابات همه گونه هجمه به نهادهای نظارتی آورده می شود. بودند افرادی که در هنگام پیروزی همیشه از تائید خود توسط شورای نگهبان و حتی برخی از نهادهای نظامی ازجمله سپاه پاسدارن چه ها که نگفتند. پس از این دوره انتخابات که میتوان از آن به عنوان نقطه عطفی در تاریخ انتخابات گیلان نام برد چرا که در چندین دوره بدعت های بسیار بدی گذاشته شده بود که خرید رای حتی به صورت اندک هم اگر بود ولی سیمای انتخاباتی و سیاسی و تطمیع و تهدید و ورود برخی از مدیران به انتخابات و پس از آن ابطال انتخابات هم بود که مردم همیشه با خود میگفتند که چگونه در هر دوره انتخابات یک عده ای حتی به صورت کم این اتفاقات را رقم میزنند ولی هیچگونه برخوردی هم صورت نمی گیرد چرا که برخی از مراکز رای گیری زبانزد و شهره آفاق بودند و در روز رای همچون بازار شام در جلوی آنها تجمعات مختلفی صورت میگرفت.

اما ورود جدی شورای نگهبان در این دوره انتخابات درگیلان وحضور مهم و تاثیرگذار سپاه گیلان در همه شهرستان ها برای جلوگیری از آنچه که همیشه مورد دغدغه وخواست همه دلسوزان و کاندیداها و مردم گیلان بود موجی از امید و خوشحالی را در بین مردم بوجود آورد. بار دیگر سپاه نشان داد که علیرغم انتقادات برخی ازمدعیان که حضور سپاه فقط برای روزهای جنگ است این فکر ونظر اساسا اشتباه است و بلکه امروزه حضور سپاه درهمه عرصه های داخلی و خارجی حقیقتی انکار ناپذیر بوده است. بارقه امید در انتخابات مجلس دهم بار دیگر در دل مردم زنده شد و مردم امیدوارند که نقش نهادهای نظارتی و سپاه در برخورد با همه آنهایی که چهره انتخابات را مخدوش میکنند پررنگ تر گردد.

اما عده ای پس از انتخابات در سخنرانی ها و نوشته ها با ایما و اشاره دائما میگویند که انتخابات مهندسی شده است و بازداشت وتهدید تلفنی وحضوری در دو روز آخر منتهی به هفتم اسفند توسط سپاه به نوعی مهندسی انتخابات به نفع جریان و یا کاندیداهای خاص بوده است!

چگونه است که این مهندسی انتخابات در دوره های قبل که برخی پیروز شدند نبود ودرست همچون بازنده های سال های گذشته که آن همه هجمه به سپاه و شورای نگهبان که دو بازوی مهم نظام و رهبری هستند و بیشترین انتقادات را هم این دو نهاد از برخی از داخلی ها داشته اند اکنون دارند و این دو نهاد را برخی محکوم میکنند با انواع نوشته ها که آن تماس ها وتهدیدها و… مهندسی انتخابات بود! که باعث شد تا رای بیشتری نتوانستیم بیاوریم! غافل ازآنکه اگر از روز چهارشنبه برخی از همین تذکرات صورت میگرفت شاهد رای واقعی بعضی از مدعیان  میشدیم که دیگر هیچ چیز از آنها شاید باقی نمی ماند؛ و این شاید آخرین فرصت بود تا شاید با تذکر ازباب “فذکر” شنیده شود!

این نوع برداشت ها وسخن پراکنی ها بیشتر ناشی از آن است که بعضی فکر میکنند که اگر هرچه این نهادها را تهدید و یا مورد حمله قراردهند آنها دست به تائید گسترده و یا چشم پوشی بر برخی از اعمال و گفته ها و نوشته هایشان میکنند که این فکر بسی اشتباه است. مردم  گیلان پس از امید بوجود آمده در انتخابات مجلس دهم انتظار دارند که این روند ادامه یابد چرا که وقتی امید در مردم بوجود آمد حفظ آن مهم تر می باشد چراکه همراهی مردم بانهادهای نظارتی میتواند پشتوانه محکمی برای آن نهادها باشد تا در انتخابات های پیش روی سال آتی و دوره های بعد انتخاباتی پرشور با حضورحداکثری داشته باشیم.

پایان پیام/

 

کانال تلگرام لاهیجان

نظر شما؟

  • نام و نام خانوادگي *
    ۱۳۹۵/۰۷/۲۵ در ۹:۱۷ قبل از ظهر

    ما هم باور کردیم.

    پاسخ دادن