منتشر شده در :  ۲ آبان ۱۳۹۵
ساعت:  ۰۶:۵۶:۳۲


کشف پرنده شکاری از متخلفین و رهاسازی در «تالاب امیرکلایه» +عکس

یک بهله پرنده شکاری از نوع بحری که توسط متخلفین زنده گیری شده بود با هوشیاری مامورین یگان حفاظت محیط زیست پاسگاه تالاب امیرکلایه لاهیجان کشف و ضبط شد.


به گزارش«لاهیجان» به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، رحمان پورحسین رییس پاسگاه تالاب بین المللی امیرکلایه شهرستان لاهیجان با اعلام این خبر گفت: در پی گشت و کنترل مامورین این پاسگاه مشاهده شد که این پرنده زیبا، داخل تله زنده گیری پرندگان شکاری به دام افتاده است که بخاطر تلاش زیاد برای رهایی از دام بخش هایی از بال پرنده دچار آسیب شده بود.

وی با بیان اینکه پس از معاینه و مداوا توسط دامپزشک حیات وحش و اطمینان از سلامت حیوان، شاهین مذکور در منطقه تالاب امیر کلایه رها سازی خواهد شد گفت: «بحری» از خانواده شاهین است که در پرواز به سادگی از شکل لنگر مانندش خصوصا هنگام حمله برای گرفتن شکار، شناخته می شود.

پورحسین با بیان اینکه پرنده ماده به طور چشمگیری از نر بزرگتر است گفت: پرنده بالغ با سر و سبیل پهن و سیاه، که در تضاد با سفیدی گلو و گوشپرهاست از بالابان و لاچین تمیز داده می شود. هنگام شکار با بال های تقریبا بسته و با سرعتی بسیار زیاد بر طعمه فرود می آید و عمدتا از پرندگان بخصوص کبوتر و پستانداران کوچک تغذیه می کند.

وی در پایان افزود: «بحری» در ایران جزو پرندگان حفاظت شده است و موردتوجه شکارچیان غیرمجاز و قاچاقچیان پرندگان شکاری ست.

%d8%a8%d8%ad%d8%b1%db%8c

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان