منتشر شده در :  ۳۰ آبان ۱۳۹۵
ساعت:  ۲۲:۲۱:۱۱


الهام محمد دوست:

مردم آمریکا باید ترامپ را بپذیرند، حال چه خوب، چه بد

حال و هوای این روزها در کشوری که به گونه‌ای برای قشر محدودی از کشورمان الگوست، آشوب است و این آشوب به گونه‌ای پررنگ است که در تمام دنیا به چشم می‌خورد.

به گزارش سرویس یادداشت «لاهیجان»، الهام محمد دوست، فعال دانشجویی دانشگاه آزاد لاهیجان نوشت: حال و هوای این روزها در کشوری که به گونه ای برای قشر محدودی از کشورمان الگوست، کمی آشوب است و این آشوب به گونه ای پررنگ است که در تمام دنیا به چشم می خورد.

کشور مد نظر آمریکا…. این که می گویم الگو،برای آن افرادی است که آمریکا را مثل پتک بر سر ایران می کوبند.
البته انتخاباتی که برگزار شد و ترامپ به پیروزی رسید به مزاج برخی مردم ناخوشایند بود و برای همین سروصدایی در این کشور بلند شده است از قبیل شورش، تظاهرات، اعتراضات بی نتیجه، صدمات، آسیب، پلیس، آتش کشیدن پرچم ملی کشور و فجایعی دیگر….
بله، این همان کشوری است که همه گول بظاهر آرامش آن را می خورند و گول آزادی طلبی آن را.
این شلوغی کشور ما را یاد دورانی تلخ در کشور خودمان می اندازد؛ بله فتنه ۸۸، روزهایی که حتی به یاد آوردنش بسیار تلخ و ناخوشایند است، تظاهرات و شورشی که در عاشورای حسینی و پس از آن، ایجاد تفکر تقلب را به همراه داشت.

روزهایی بود که گذشت ولی یادش هنوز در یادها مانده است، دلیل آن هم کاملا مشخص بود که گروهی مغرض و لجوج که منافع خود را در خطر می‌دیدند با در نظر گرفتن بعضی تصمیمات اشتباه که بر پایه اخبار و اطلاعات کاملاً غلط و برنامه ریزی شده از طرف دشمنان قسم خورده نظام بود، با ادعای تقلب در انتخابات، زمینه چنین حوادثی شدند، ادعاهایی که به مرور بی پایه و اساس بودن آن‌ها روشن شده و بسیاری بر این چیز مهم اعتراف کردند.
حال خود آمریکا دچار این برنامه شده است، برنامه ای که خود روزی برای ما چیده بود، ولی ما در جوابی کوبنده در حماسه ۹دی طوری نشان دادیم که ارزش یک ملت را قلمداد می کرد.
مردم آمریکا باید ترامپ را بپذیرند، حال چه خوب، چه بد….
این انتخاب اکثر مردم است و شاید به مزاج همه خوش نیاید ولی اکثریت مهم است.
تظاهراتی که امروزه مردم آمریکا بپا می کنند با شعارهایی مثل «ترامپ نژاد پرست است»_« ترامپ رئیس جمهور من نیست»_« ترامپ را استیضاح کنید» و….وجهه این کشور را بهم ریخته است، کشوری که رئیس جمهور جدیدش نیامده، شروع به خط و نشان کشیدن برای کشور ایران کرده است.
ترامپ برای برجام بی فرجام ما تهدیدهایی در سر دارد؛ ولی در کنار این تهدیدها در صورت زرنگ بودن کشورمان و دستگاه دیپلماسی می تواند فرصت های زیادی به نفع کشورمان بوجود آورد.

اما اعتشاشات و درگیری ها در کشور آمریکا از این روست که رای الکترال غلبه کرد به رای مردم، اما شگفتا که عده ای وابسته در داخل کشور موضع گیری داشتند نسبت به انتخابات آمریکا.
اصلا ترامپ یا کلینتون یا هرکس دیگری آیا هدف کاخ سفید تغییر می کند؟ آن قدر گستاخ شدند که تحریم هایی علیه مردم عادی ایران وضع می کنند؛ چه کسی قرار است با این همه گستاخی برخورد کند؟
اگر الان ترامپ به دنبال انحلال و نابودی گروه تروریستی داعش است از سر دلسوزی برای مردم منطقه نیست؛ بلکه داعشی که خود به وجود آوردند و تجهیز کردند حال تهدیدی شده برای خودشان.

زلزله سیاسی که این روزها ترامپ برپا کرده است روزی آرام خواهد شد و باز مردم به ادامه زندگی شان می پردازند؛ ولی ما باید به یاد داشته باشیم فرمایشات مقام معظم رهبری را که فرمودند: «هر ملّتی به آمریکا اعتماد کرد، ضربه خورد؛ حتّی آن کسانی که دوست آمریکا بودند»

نمونه های زیاد از اعتماد ما به آمریکا در تاریخ ما بوده است، ما این را باید آویزه گوشمان کنیم که نکند گول ظاهر آمریکا را بخوریم.

پایان پیام/

 

کانال تلگرام لاهیجان