منتشر شده در :  ۳ آذر ۱۳۹۵
ساعت:  ۱۱:۵۱:۴۰


نعیمه مستشاری راد؛

تفکر بسیج سازندگی دل هاست

 فراموش نکنیم اساس و پایه کار بسیج، سازندگی دل هاست، افکار بسیجی همیشه و در همه دوران ها و در سخت ترین لحظات توانسته است بهترین و عاقلانه ترین تصمیم را با هدایت رهبری بگیرد.

به گزارش سرویس یادداشت «لاهیجان»، نعیمه مستشاری راد فعال دانشجویی دانشگاه آزاد لاهیجان در یادداشتی نوشت: با گذشت بیش از ۳۷ سال از انقلاب اسلامی ایران، هنوز هم نام بسیج روح و دل انسان را طراوتی دیگر می بخشد. بسیج یک اسم نیست، یک ارگان نیست، بسیج همان ۷۰ میلیون جمعیت ایران است. این ارتش ۷۰ میلیونی حالا امروز چنان صلابتی به خود گرفته است که هیچ قدرتی قادر به از پای در آوردن او نیست. نبض تپنده این ارتش، فرمانده کل قواست که با تدبیرهای آگاهانه اش تمام پیچ های سیاسی بعد از انقلاب را با موفقیت پشت سر گذاشته است. نگذاریم خدشه ای به این اتحاد وارد شود. بسیج بداند که باید خود محرک صلح و دوستی در میان تمام ملت ها باشد، این آرامش در منطقه و خاورمیانه حاصل ارتش هفتادمیلیونی به فرماندهی رهبری هوشیار است، بسیج نقطه محرک جوانان این کشور است. در دوران انقلاب که بر سر مردم گلوله فرود می آمد این بسیج بود که همراه با ملت ایران بر سر تفنگ ها به جای گلوگه، گل گذاشت و به جهان خاطرنشان کرد که هرگز پاسخ خشم را با خشم نمی دهد. منطق و اتحاد و همدلی بسیج برای حفظ فرهنگ اسلامی ایرانی مثال زدنی نیست، این ژنوم هماهنگ، در هیچ کجای دنیا وجود ندارد.

 فراموش نکنیم اساس و پایه کار بسیج، سازندگی دل هاست، افکار بسیجی همیشه و در همه دوران ها و در سخت ترین لحظات توانسته است بهترین و عاقلانه ترین تصمیم را با هدایت رهبری بگیرد.  بدانید آن زمان که کبوتر صلح در ایران به پرواز در آمد، این فرهنگ بسیجی ایرانی بود که ندای نحن مقاومون سر داد. بسیجی بودن و بسیجی ماندن یک فرهنگ است، فرهنگی که ریشه از دل مردمی با تمدن ۲۵۰۰ ساله دارد و امروز بسیج باید در زمینه های فرهنگی، علمی، اقتصادی، اجتماعی، تربیتی، مدیریتی، اخلاقی و مذهبی راه درست و صحیح را انتخاب نماید و ضعف ها را بررسی کند و در رفع آن بکوشد و نقش رو خود را در تمام این موارد به بهترین شکل ایفا نماید. شعار «اقتصاد مقاومتی- اقدام و عمل» باید با دستان بسیجی جامعه عمل پوشیده شود. در این برهه حساس سیاسی به فرموده رهبری شما افسران جنگ نرم هستید و باید در مقابل پدیده نفوذ مراقب باشید.

وظیفه امروز بسیج حفظ فرهنگ و ارزش های ایرانی اسلامی است؛ تاراجی که تمدن ۲۵۰۰ ساله ما با آن مواجه شده نیازمند اتحاد بسیجیان است، ناگفته نماند که این حرکت باید در جهت حفظ و حراست دست آوردهای انقلاب و رهبری باشد. بسیج باید با ایدئولوژی تدبر همراه با نرمش قهرمانانه در مقابل خطراتی که ایران را تهدید می کند به گونه ای منطقی و شیوه ای صحیح با آن خطر برخورد کند و تمام حوادث منطقه، خاورمیانه و جهان را به دقت رصد نماید و به فرمایش مقام معظم رهبری که می فرمایند : “امروز اگر شما جلوه‌های زیبای پُرشور حضور جوانان را در صحنه‌های پُرخطر فلسطین و لبنان مشاهده می‌کنید، این الگوگیری از بسیج است”.

 جهان بداند که بسیج هیچگاه و با هیچ کس در هیچ کجای جهان ستیزه و جنگ ندارد و خود تقبیح کنندۀ جنگ است. اما در مقابل ظالم سکوت نمی کند و به بهترین شکل و با بهترین دیپلماسی به فرماندهی رهبرش جواب او را می دهد. این نهاد هرگز به دنبال، پیروزی در جنگ نیست، بلکه به دنبال، پیروزی بر جنگ است و در پایان بدانیم فضای مثبت و خوشایندی که در ایران وجود دارد مرهون همین ارتش ۷۰ میلیونی بسیج ، به فرماندهی فرمانده کل قوا است.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان