منتشر شده در :  ۲۳ آذر ۱۳۹۵
ساعت:  ۰۹:۳۱:۴۱


رئیس اوقاف و امورخیریه لاهیجان خبرداد؛

ملک ۳ میلیارد تومانی در شهرستان لاهیجان وقف شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاهیجان گفت: یک واقف نیکوکار لاهیجانی یک ملک ۴۵۰ مترمربعی شامل دو منزل مسکونی را با ارزش ریالی بیش از ۳ میلیارد تومان وقف بهداری برای مردم کرد.

به گزارش «لاهیجان»، حجت الاسلام مهدی بازدار در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه سنت حسنه وقف یک میراث ماندگار است و آدمی می‌تواند با وقف آثاری جاودان از خود به یادگار بگذارد اظهار داشت: ملکی به مساحت ۴۰۵ مترمربع از سوی یک خیر لاهیجانی در سه روز اخیر در این شهرستان وقف شده است.

وی نیت واقف را استفاده این ملک برای بهداری نیروی انتظامی عنوان کرد و افزود: نیت واقف این است که عموم مردم از این بهداری استفاده کرده و افراد بی‌بضاعت با دارا بودن معرفی نامه از ادارات و نهاد‌های شهرستان به طور رایگان در این مرکز ویزیت و درمان شوند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاهیجان با بیان اینکه ملک وقف شده دو واحد منزل مسکونی است خاطرنشان کرد: ملک وقف شده مذکور بیش از ۳ میلیارد تومان ارزش ریالی دارد.

بازدار با تاکید بر اینکه شهرستان لاهیجان در بخش وقفیات رتبه بالایی در استان دارد تصریح کرد: شهرستان لاهیجان امسال ۲۰ وقف جدید داشته است که از میزان مذکور ۱۴ مورد ثبت سامانه شده و مابقی در حال عملیات ثبت هستند.

وی با اشاره به اینکه در لاهیجان موقوفات جدیدی در حال شکل‌گیری است بیان کرد: با اقدامات در حال انجام، لاهیجان تا پایان امسال بالغ بر ۲۵ وقف جدید در شهرستان ثبت می‌کند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاهیجان، شهرستان را نیازمند دارا بودن ملک، خانه یا مکانی برای نگهداری افراد بی‌سرپرست دانست و اعلام کرد: نشر معارف دین در سیاهکل و لاهیجان از الزامات امروز این شهرستان است.

بازدار موقوفات در زمینه تحقیق و پژوهش، حوزه‌های قرآنی و کمک هزینه‌های ازدواج را از نیازمندی‌های این شهرستان اعلام کرد و افزود: کمک به نیازمندان، مستمندان و ایتام در لاهیجان باید سرعت بیشتری به خود گیرد.

وی سیاهکل را امسال در بحث موقوفات در شهرستان پیشتاز دانست و تصریح کرد: امسال ۱۴ مورد وقف جدید در سیاهکل انجام شد که ۹ مورد آن متعلق به بخش دیلمان و روستای سکام  بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاهیجان با تاکید بر اینکه یکی از موقوفات بخش دیلمان و روستای سکام به تنهایی ارزش ریالی بیش از یک میلیارد تومان داشته است افزود: لاهیجان امسال تاکنون ۶ وقف جدید داشته است.

بازدار با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی، عقیدتی سیاسی شهرستان و فرمانداران لاهیجان و سیاهکل نهایت همکاری و تلاش را در امر موقوفات در شهرستان انجام می‌دهند تاکید کرد: نتیجه تلاش و همکاری نهادها و ادارات شهرستان ۱۶ وقف جدید در کمتر از ۶ ماه است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام لاهیجان

نظر شما؟

  • ناشناس
    ۱۳۹۵/۰۹/۲۳ در ۹:۵۷ بعد از ظهر

    البته برکسی پوشیده نیست که سنت حسنه وقف یک عمل بزرگ دنیوی است که کارهرکسی نیست وسعه صدربالائی رامیطلبدوخداوندخیلی اینگونه انسانهارادوست میداردخداوندانشاءالله به انسانهای واقف جزای خیربدهدامااونی که ۳میلیاردوقف میکنه حتما۲۰میلیاردهم پشتوانه داره وبعضیاهم گاهابرالج ولجبازی بین وراث میان حق السهم خودازماترک راوقف میکنندودیگه هیچ احدی نمیتونه تواون ملک دخل وتصرف کنه ویااصلا دست بردارندبرندمثل اینکه حق السهم خوددرملکی راوقف قبرستان کنند البته قابل ذکره که توایرانمان اینگونه مواردنادره امابعیدنیست

    پاسخ دادن