منتشر شده در :  ۲۴ آذر ۱۳۹۵
ساعت:  ۰۹:۳۷:۱۱


پژوهشگر برتر کوه نوشته های لاهیجان مورد تقدیر قرار گرفت

پژوهشگر برتر کوه نوشته های لاهیجان مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش «لاهیجان»، نایف وثوقی افزود: همزمان با بزرگداشت روز جهانی کوهستان در ایران، در جشنواره دو سالانه کوه نوشته ها، از آقای نیما فرید مجتهدی مسئول کارگروه پژوهش هیات کوهنوردی شهرستان لاهیجان تقدیر شد.
وی اظهارداشت: در این مراسم که در سالن اسوه در تهران و به میزبانی انجمن کوهنوردان ایران و بنیاد محمدی فرد برگزار شد از این کوهنورد لاهیجانی به دلیل تلاش هایش در معرفی مناطق کوهستانی ایران، شناخت فرهنگ مردم کوه نشین، نگاه مسئولانه به محیط زیست کوهستان و بخاطر نوشتن مجموعه مقالات در زمینه کوهستان تقدیر بعمل آمد.
نیمافرید مجتهدی متولد لاهیجان است و بیش از یک دهه در زمینه محیط زیست کوهستان، بخصوص ژئومورفولوژی، آب و هوا و فرهنگ مناطق کوهستان مطالعه می کند.
تاکنون از وی آثاری چه به شکل مقاله، چه به شکل کتاب در زمینه رشته کوه البرز به چاپ رسیده که از جمله آن ها می توان به اطلس کوه های گیلان و هواشناسی کوهستان نام برد.
نیما فرید مجتهدی تنها مدرس هواشناسی کوهستان در گیلان است و در فدراسیون کوهنوردی و هیات های کوهنوری گیلان این رشته را تندریس می کند.
هیات کوهنوردی شهرستان لاهیجان از گروه های ورزشی فعال استان گیلان بشمار می رود و این گروه علاوه بر کوهنوردی طرح زیست محیطی از جمله طرح ساماندهی پلاستیک در قالب کمپین درب بطری در استان گیلان را از سال گذشته آغاز کرده است.
این هیات هرساله دوره های متنوع آموزشی در رشته های مختلف از جمله صخره نوردی، کوهپیمایی و کوهنوردی را برای علاقه مندان در این شهرستان برگزار می کند.

 

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان