منتشر شده در :  ۲۵ آذر ۱۳۹۵
ساعت:  ۲۲:۵۴:۱۰


حجت الاسلام بازدار پیش از خطبه های نمازجمعه سیاهکل؛

امسال ۲۰ وقف در لاهیجان و سیاهکل ثبت شد +عکس

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاهیجان و سیاهکل با بیان اینکه  شهرستان لاهیجان در بخش وقف رتبه بالایی در استان دارد گفت: در شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در سال جاری تعداد ۲۰ وقف جدید داشته ایم که ۱۴ مورد ثبت سامانه شده و مابقی در حال ثبت است.

به گزارش«لاهیجان»، حجت الاسلام مهدی بازدار در سخنرانی قبل خطبه های نمازجمعه ضمن تبریک هفته وحدت با اشاره به اینکه سنت حسنه وقف یک میراث ماندگار است و آدمی می‌تواند با وقف آثاری جاودان از خود به یادگار بگذارد اظهار داشت: ملکی به مساحت ۴۰۵ مترمربع از سوی یک خیر لاهیجانی در هفته پبش در این شهرستان وقف شده است.

وی نیت واقف را استفاده این ملک برای بهداری نیروی انتظامی عنوان کرد و افزود: نیت واقف این است که عموم مردم از این بهداری استفاده کرده و افراد بی‌بضاعت با دارا بودن معرفی نامه از ادارات و نهاد‌های شهرستان به طور رایگان در این مرکز ویزیت و درمان شوند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاهیجان با بیان اینکه ملک وقف شده دو واحد منزل مسکونی است خاطرنشان کرد: ملک وقف شده مذکور بیش از ۳ میلیارد تومان ارزش ریالی دارد.

بازدار با تاکید بر اینکه شهرستان لاهیجان در بخش وقفیات رتبه بالایی در استان دارد تصریح کرد: شهرستان لاهیجان امسال ۲۰ وقف جدید داشته است که از میزان مذکور ۱۴ مورد ثبت سامانه شده و مابقی در حال عملیات ثبت هستند.

وی با اشاره به اینکه در لاهیجان موقوفات جدیدی در حال شکل‌گیری است بیان کرد: با اقدامات در حال انجام، لاهیجان تا پایان امسال بالغ بر ۲۵ وقف جدید در شهرستان ثبت می‌کند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاهیجان، شهرستان را نیازمند دارا بودن ملک، خانه یا مکانی برای نگهداری افراد بی‌سرپرست دانست و اعلام کرد: نشر معارف دین در سیاهکل و لاهیجان از الزامات امروز این شهرستان است.

بازدار موقوفات در زمینه تحقیق و پژوهش، حوزه‌های قرآنی و کمک هزینه‌های ازدواج را از نیازمندی‌های این شهرستان اعلام کرد و افزود: کمک به نیازمندان، مستمندان و ایتام در لاهیجان باید سرعت بیشتری به خود گیرد.

وی سیاهکل را امسال در بحث موقوفات در شهرستان پیشتاز دانست و تصریح کرد: امسال ۱۴ مورد وقف جدید در سیاهکل انجام شد که ۹ مورد آن متعلق به بخش دیلمان و روستای سکام  بوده است.
همچنین هدایایی نیز در نماز جمعه امروز شهرستان سیاهکل به فعالان حوزه وقف اهدا شد.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان