منتشر شده در :  ۲۸ آذر ۱۳۹۵
ساعت:  ۱۹:۰۳:۴۰


فرماندار در دیدار با تشکل های دانشجویی مطرح کرد؛

۱۰درصدجمعیت لاهیجان دانشجو هستند/ اشتغال و ازدواج دغدغه جوانان است/ تشویق مردم برای حضور در انتخابات

فرماندار لاهیجان در دیدار با تشکل های دانشجویی لاهیجان با بیان اینکه ۱۰ درصد جمعیت لاهیجان را دانشجویان تشکیل می دهند گفت: اشتغال و تشکیل زندگی مشترک از مهمترین دغدغه‌های جوانان است و دولت نیز رفع این مشکل را اولویت کاری خود می داند.

به گزارش«لاهیجان»، سیدمحمداحمدی در نشستی با مسئولان تشکل های دانشجویی لاهیجان که با حضور معاون سیاسی و امنیتی و حراست فرمانداری در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، با اشاره به دغدغه رهبر معظم انقلاب و دولت مبنی بر اینکه «دانشگاه باید سیاسی باشد نه سیاست زده»؛ گفت: تلاش ما این است به فرمایشات رهبر انقلاب جامعه عمل بپوشانیم اما همانطور که ایشان می فرمایند معنای سیاسی شدن دانشگاه یا حضور سیاست در دانشگاه را نباید اشتباه گرفت.


وی با بیان اینکه از جمعیت ۱۶۸ هزار نفری شهرستان حدود ۱۰ درصد را دانشجویان تشکیل می دهند و تشکل هایی که در دانشگاه ها فعالیت می کنند، می توانند نقش مهمی در تصمیم گیری های دانشگاه و حتی شهرستان ایفا کنند گفت: به عبارتی دانشجویان می توانند با انعکاس نظرات و پیشنهادات خود به مدیران اجرایی در پیشبرد اهداف سازمانی یاری رسان باشند.

وی با بیان اینکه مسئولین و دانشجویان می توانند به کمک هم آسیب های اجتماعی که دغدغه های رهبر معظم انقلاب نیز می باشد را حل و برطرف کنند چرا که در برابر انقلاب اسلامی و دستاورد های آن مسئول هستیم گفت: اگر قرار است پیشرفت کنیم و کشوری توسعه یافته و کشوری الگو شویم، نباید نسبت به ناهنجاری های اجتماعی همچون حجاب، مواد مخدر و … بی تفاوت باشیم.

فرماندار لاهیجان افزود: همه باید تلاش کنیم، اقتصاد مقاومتی که نسخه نجات دهنده و شفابخش کشور است، هرچه جدی تر اجرا کنیم و این بدون تقویت دانشگاه ها و حمایت و همکاری دانشجویان امکان پذیر نمی باشد.

وی با بیان اینکه دولت ها سه وظیفه مهم افزایش امید به زندگی، تسهیل گری امورات و اجرای قانون را بر دوش دارند، اظهار داشت: در بخش اشتغال در شهرستان که اصلی ترین معضل اجتماعی لاهیجان نیز می باشد، رایزنی ها و اقداماتی انجام شده و در دست اقدام است.

احمدی با بیان اینکه رفع دغدغه های مردم از مهمترین برنامه های دولت است، گفت: اشتغال و تشکیل زندگی مشترک از مهمترین دغدغه‌های جوانان و خصوصا دانشجویان است و دولت نیز رفع این مشکل را اولویت کاری خود دانسته و در راستای رفع اساسی آن می‌کوشد.

وی یادآور شد: می بایست با هم فکری بسیاری از زیرساخت ها را تقویت و مشکلات آن ها را بر طرف کنیم و از دانشجویان نیز می خواهم همراه و یاری رسان باشند.

احمدی با اشاره به ۱۲ توصیه رهبر معظم انقلاب  به دانشجویان گفت: دانشجویان باید با برنامه ریزی منسجم و مناسب برنامه هایشان را اجرایی کنند، همچنین سه آرمان  اساسی در توصیه های رهبری  به دانشجویان یعنی رشد علمی، عدالت خواهی، آزاد اندیشی و آزادی خواهی اهداف تمامی تشکل های دانشجویی باید باشد و این اهداف با تلاش شما دانشجویان  با بصیرت و آگاهی دست یافتنی است.

وی با اشاره به برگزاری دو انتخابات مهم در سال آینده، تصریح کرد: دانشجویان و مسئولین باید با کمک یکدیگر مردم را برای حضور و شرکت در انتخابات تشویق کنند چرا که شرکت در انتخابات وظیفه دینی و اسلامی ما است و یکی از توصیه های مهم مقام معظم رهبری نیز حضور حداکثری در انتخابات می باشد.

احمدی عنوان کرد: در جلسات آتی شورای اداری از مسئولین تشکل های دانشجویی نیز دعوت خواهیم کرد تا هم با فضا و مسائل اداری آشنایی پیدا کنند و هم از نکته نظرات آن ها برای پیشبرد اهداف اداری شهرستان استفاده شود.

 

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان