منتشر شده در :  ۶ دی ۱۳۹۵
ساعت:  ۱۴:۲۹:۴۴


۹دی آفتابی درخشان بود که از پس شبی تاریک برآمد

سران فتنه با به راه انداختن جو خطرناکی، خواستار موقعیتی بودند تا به اهداف  شوم شان برسند ولی انقلاب بصیرتی که راه افتاد، جز غلبه و پیروزی جنود الهی بر جنود شیطانی، چیزی به دنبال نداشت.

به گزارش سرویس یادداشت «لاهیجان»، خانم محمد دوست، فعال دانشجویی دانشگاه آزاد لاهیجان نوشت: حضور پرشور و عاشورایی مردم غیور و حماسه ساز کشورمان ایران، نقطه موثری در تاریخ تقویم و برگ برنده ای دیگر در افتخارات و ثمرات مردان و زنان ایرانی رقم زد و این حضور هر سال با تکرار آن پررنگ تر و پررنگ تر می شود.
حماسه ۹ دی اگرچه یادآور دوران خوشی نیست و زمانی که به یادش می افتیم مزاجمان را تلخ می سازد،  چرا که دشمن با ایجاد موجی بحران ساز و غبار آلود علیه عقاید و آرمان و نظام ما به راه انداخت، اما ناکام ماند و ملت با اخلاص ما در این روز تیر خلاصی را به سران فتنه شلیک کردند و روی ننگ فتنه گران را به خاک مالیدند.
۹دی نشان داد که مردم با بصیرت ما هرگز نه راه را گم می کنند و نه دست از راهنما و راهبرد خود که ولایت فقیه است، برمی دارند.
سران فتنه با به راه انداختن جو خطرناکی، خواستار موقعیتی بودند تا به اهداف  شوم شان برسند ولی انقلاب بصیرتی که راه افتاد، جز غلبه و پیروزی جنود الهی بر جنود شیطانی، چیزی به دنبال نداشت.
روزی که خروش خشم مقدس ملت مان را  درمقابل اهانت و حرمت شکنی عده ای نادان به جوش آورد که هر ساله  پرشورتر و بی نظیر تر میثاق و بیعتی مجدد با آرمان های انقلابی امام راحل و نظام جمهوری اسلامی را در پی دارد.
علم داری و خط مقدم بودن در اینجا جراتی آهنین می خواهد که مردم دیار گیل و دیلم، مردم گیلان هرساله با پیشقدم بودن در ۸دی مصداق خط شکن امت اسلامی کشور را به خود اختصاص دادند که با این حرکت خروشان خود، شعله های فتنه گران را به خاکستر تبدیل کردند و این حرکتی موثر و گامی محکم در پیشبرد عقاید بوده که در نگاه رهبر معظم انقلاب؛ نشانه ی همت و بصیرت مردم گیلان است.
۹ دی سال ۸۸ عاشورا بود و ایران کربلا،  ولی حتی ندای “هل من ناصر ینصرنی” به گوش نمی رسید و فقط و فقط ندای لبیک یا حسین (ع) به آسمان ها می رسید.
درست است که ۹ دی زمستان است ولی درخت انقلاب را یخ نزده و شکوفه هایی از جنس بهار را با خود دارد. ما جنس مان از همان هایی ست که ۸ سال یک تنه ایستادند و مردانه جنگیدند و هر چه در توان داشتند، گذاشتند که حق را به میان آورند، پس بدون شک ما هستیم و می مانیم و عقب نمی کشیم.
۹ دی تمام نشده و خواهد ماند،چرا که ثمره خون شهدا را به بار خواهد نشاند. زبان الکن و قلم قاصر است از بیان اهداف ۹ دی که چه می خواست و چه می خواهد، ولی تنها چیزی که می توانم بگویم این است:  ۹ دی فقط یک تاریخ نبود،بلکه تاریخ ساز بود..

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان