منتشر شده در :  ۷ دی ۱۳۹۵
ساعت:  ۲۱:۴۶:۴۲


نعیمه مستشاری؛

حماسه ۸ دی روز سبقت گیلان در مخالفت با فتنه‌ بود

مردم گیلان یک روز زودتر از سراسر کشور، در هشت دی ماه سال ۸۸ نشان دادند که عامل به وصایای امام خمینی(ره) هستند و در عمل پیشتیبان ولایت فقیه هستند.

به گزارش سرویس یادداشت «لاهیجان»، نعیمه مستشاری راد فعال دانشجویی نوشت: ۸دی در تاریخ گیلان یادآور مردمانی است که درسال های مبارزه میرزا کوچک خان جنگلی پشت فرمانده خود ایستادند و وی را تنها نگذاشتند. امروز گیلان یادآور رشادت های مردمانی است که نه تنها در جنگ، بلکه در دوران تهاجم فرهنگی پشت رهبرشان ایستادند و اجازه ندادند به همگرایی ملی خدشه ای وارد شود. مردم گیلان به هیچ عنوان از سنگرهای اعتقادی خود عقب نشینی نکردند و همواره در هر فرصتی پیوند خود را با امام امت تکرار می کنند.

صداقت مردمان گیل در وفاداری به ولایت آن قدر عمیق است که نیاز به بصیرت عمار گونه دارد. مردمان دیار باران همیشه و در همه ایام حقائق را بدون تعصب روشن کرده اند و می کنند. در این برهه از زمان که تخریب ذهن آسان تر از تعمیر ذهن است و هنگامی که به شما چیزى مبهم بگویند و سوءظنى یکجا پیدا کنید، وارد شدن سوءظن به ذهن آسان است، اما پاک کردنش از ذهن سخت است و این همان کاری بود که مردم گیل در دام آن گرفتار نشدند و با افکار انقلابی و دید بصیرتی بر این سوءظن فائق آمدند . امروز که حقایق روشن شده و تاثیرش را گذاشته است، دیگر جای تردیدی نیست که این انقلاب و هشت هزار شهید استان گیلان همیشه در زمینه حماسه آفرینی پیشگام بودند و هیچ گاه اجازه تفرقه در میان خود ندادند.

امروز بصیرت در سیاست باعث می شود تا راه حق و باطل به خوبی آشکار شود و وحدت اسلامی باعث خنثی سازی تاکتیک «تفرقه» در میان ملت شود و در پایان ذکر این نکته ضروری است که این قدرت تحلیل مردمان گیلان بود که توانستند با آگاهی، هوشمندی و هشیاری باز هم پیشتیبانی خود را از نظام و انقلاب و رهبری به همگان ثابت کنند.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان