منتشر شده در :  ۱۲ دی ۱۳۹۵
ساعت:  ۱۹:۲۰:۵۲


درخشش بانوی طلایی لاهیجان در عرصه های پژوهشی

بانوی پژوهشگر طلایی دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان با در دست داشتن چندین طرح پژوهشی و کسب موفقیت های علمی ،از زنان پیشرو و برگزیده در عرصه علم و تحقیقات گیلان است.

به گزارش«لاهیجان»، معصومه مسکین فام لنگرودی استاد برگزیده دانشگاه آزاد واحد لاهیجان در اردیبهشت سال ۹۵ و پژوهشگر برگزیده دانشگاه های آزاد اسلامی استان گیلان در آذر ماه سال جاری با اجرای طرح های تحقیقاتی تست های پایلوت جانوری قرنیه مصنوعی، ترمیم استخوان کره چشم با استفاده از سلول های بنیادی، غشاهای ترمیمی استخوان فک برای بیماری های دور دندانی و ترمیم بافت استئوکندرال با استفاده از سلول های بنیادی را در دست اجرا دارد.
درخشش در عرصه های بین المللی نظیر کسب مدال طلای ثبت اختراع در نمایشگاه بین المللی سئول به عنوان عضو هیات علمی گروه شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با همکاری دو تن از دانشجویانش درسال میلادی گذشته از دیگر موفقیت های این بانوی پژوهشگر محسوب می شود.
این اختراع با عنوان “سنتز کامپوزیت های هیدروژل سلولز باکتریایی، پلی وینیل الکل و نانو هیدروکسی آپاتیت جهت کاربرد در قرنیه مصنوعی برای شرکت در نمایشگاه بین المللی اختراعات کره جنوبی(سئول) در سال ۲۰۱۵ پذیرفه شد.
وی که فعالیت های پژوهشی را از زمان کارشناسی ارشد آغاز و پس از پایان دوره دکترا به طور مستقل این پژوهش ها را ادامه داده است به خبرنگار ذاکرنیوز گفت: کارهای علمی که منجر به کسب مدال و جوایز شده است در حوزه نانوفناوری و کاربرد آن در طراحی کامپوزیت هایی جهت مصرف در مهندسی بافت عضوهایی نظیر استخوان ،قرنیه و غضروف زانو بوده است.
وی افزود: این کارهای پژوهشی در دانشگاه آزاد لاهیجان با همکاری مرکز تحقیقات چشم دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه پلی تکنیک میلان در کشور ایتالیا صورت گرفته است.
وی در این گفت و گو در باره نقش زنان کشور در مراکز علمی نیز اظهارداشت:بانوان کشور درحال یافتن نقش واقعی خود در جامعه هستند و علاوه بر مسوولیت بزرگ خود در تربیت نسل سازنده کشور،نقش های کلیدی را در عرصه های علم و فناوری، صنعت، اقتصاد و سیاست درحال ایفا هستند.
وی خاطرنشان کرد: زنان جامعه ما درحال تلاش برای یافتن جایگاه واقعی خود در عرصه علم در مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی هستند و تا حدود زیادی نیز موفق بوده اند و نیاز است که این تلاش با جدیت بیشتری ادامه یابد.
وی در این گفت و گو از مسوولان و رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان کردرستمی، معاونت پژوهش این دانشگاه و همکاران گروه شیمی دانشگاه بخاطر حمایت و همکاری در اجرای طرح های پژوهشی قدردانی کردو یادآورشد:اگر کمک و مساعدت آنها نبود این موفقیت ها حاصل نمی شد.
خانم معصومه مسکین فام لنگرودی تحصیلات کارشناسی را در دانشگاه گیلان در رشته شیمی محض، کارشناسی ارشد را در دانشگاه صنعتی اصفهان در رشته شیمی معدنی ، دکترای تخصصی را در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران در رشته شیمی معدنی و پسا دکترا را همراه با برنده شدن یک گرانت بین المللی در دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا در دانشکده مهندسی شیمی در حوزه مهندسی بافت به پایان رسانده است.

 

منبع: ایرنا

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان