منتشر شده در :  ۲۰ دی ۱۳۹۵
ساعت:  ۱۰:۱۰:۳۳


قدم خیر در «سوخته کوه» لاهیجان قدم به میانه راه گذاشت

ساخت فیلم قدم خیر،در سوخت کوه لاهیجان به نیمه راه رسید.

به گزارش «لاهیجان»، قدم خیر فیلمی با مضامین عاطفی که با سفارش سیمای مرکز گیلان و توسط مرکز استان های صدا و سیمای جمهوری اسلامی در گیلان درحال ساخت است، از یک ماه قبل، پیش تولید آن در تهران و لاهیجان آغاز شد و فیلمبرداری اصلی آن ۱۲ روز قبل در مناظر بکر شهرستان لاهیجان آغازشده است.
تهیه کننده و کارگردان فیلم قدم خیر روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مراحل فیلمبرداری این فیلم در مناطق سوخته کوه ،گردکوه ، عطاکوه لاهیجان و بخشی از آن در دیلمان انجام خواهدشد و این فیلمبرداری بین ۲۵ تا ۳۰ روز به طول می انجامد.
مسعود فرخنده افزود: فیلمبرداری قصه این فیلم به دلیل فرهنگ جذاب، طبیعت بکر ، گویش زیبای گیلکی و خرده فرهگ هایی که در گیلان وجود دارد در این استان انجام می شود و در آن از گویش صد در صد گیلکی استفاده شده است و فیلم برای مخاطبان غیرگیلانی نیز زیرنویس خواهدشد.
وی خاطرنشان کرد: وجه غالب بر روح قصه این فیلم حلالیت و ارتباط بین نسل امروز و گذشته است که در لابلای روح غالب بر لحظه های عاطفی و احساسی پیرزن و فرزند شکل می گیرد و در مسیرخانه پیرزن و پسربچه به سوی خانه پیرمرد ،شاهد روند تعالی و رشد پسربچه هستیم.
وی اضافه کرد:فیلم قدم خیر، زبان، فرهنگ ،فکر ، احساس ، پختگی و زیبایی زاد و بوم سرزمین گیلان را روایت می کند و در این فیلم رفاقت، دوستی و مفاهیم بزرگ انسانی تبلور می یابند.
نقش آفرینان فیلم :
فریده دریا مج در نقش قدم خیر، مجید پتکی در نقش رشید پسر قدم خیر و مهرانه به نهاد به عنوان عروس قدم خیر ، بازیگر نوجوان میلاد حسین پور در نقش پسربچه نوجوان (مراد) و علی عیسی پور در نقش قباد از هنرمندان گیلانی هستند که در این فیلم نقش آفرینی می کنند.
اشکان جاوید از بازیگران نوجوان و بهمن صادق حسنی نیز از دیگر بازیگران بزرگسال این فیلم محسوب می شوند.
عوامل پشت صحنه فیلم قدم خیر : نویسنده مسعود فرخنده و اکبر روح، مدیرفیلمبرداری هادی شلالوند، طراح صحنه و لباس محمدمحمدی، صدابردار سامان شهامت ، مدیر برامه ریزی رحمان محمدی ، طراح گریم محسن ملکی و مدیرتولید حمید احمدی هستند.
فیلم نامه این فیلم برنده دیپلم افتخار و تندیس بلورین چهارمین جشنواره فیلم نامه نویسی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور در سال ۱۳۹۳ است.

منبع: ایرنا

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان