منتشر شده در :  ۲۱ دی ۱۳۹۵
ساعت:  ۱۸:۲۵:۴۵


تب 18 ساله فروکش نکرد!

از دعوت به مناظره «مهدی شمس» تا معرفی خیانت کنندگان به مردم لاهیجان!

مهدی شمس عضو ادوار گذشته شورای شهر لاهیجان: فرمانداران، شهرداران و روسای شورای اسلامی شهر لاهیجان در ۱۸ سال گذشته که هر یک به نحوی در این ارتباط نقش ایفا کرده اند را رسما به  گفتگوهای زنده در حضور شهروندان دعوت میکنم.

فریدون خوشبو فعال رسانه ای در لاهیجان: آقای شمس! این را شما میدانید و باید بی واسطه به مردم بگویید. مطمئن باشید هیچ فرماندار یا شهردار و یا رئیس شورایی حاضر به مناظره به سبکی که خواسته اید نمیشوند…

به گزارش «لاهیجان»، کمتر ایرانی‌ای است که نام “لاهیجان” را نشنیده باشد؛ شهر چای و کلوچه، تله‌کابین و شهر مردمان باصفا و مهمان نواز، با خیابان‌هایی همیشه بارانی و استخر لاهیجان که فضایی کم‌نظیر و «گردشگاهی خواستنی» است و بسیاری از مسافرانی که به این شهر می‌روند، حتماً ساعاتی را کنار این دریاچه زیبا قدم می‌زنند و از مناظر کوه شیطان که در چند صد متری آن قرار دارد، بهره‌مند می‌شوند. در وسط این دریاچه، جزیره کوچکی قرار دارد که اکنون قفلی بر ورودی آن نقش بسته و رهگذران را کنجکاو می‌کند اما مردم لاهیجان با این آیینه دق(قفل درب جزیره) خاطرات زیادی دارند.

اما مهدی شمس عضو ادوار گذشته شورای شهر لاهیجان در یادداشتی که در فضای مجازی منتشر کرد با بیان توضیح مختصری از قصه پرغصه جزیره لاهیجان، فرمانداران، شهرداران و روسای شورای اسلامی شهر لاهیجان در ۱۸ سال گذشته را به مناظره فراخواند. وی در این باره نوشت:

سالهاست در سطح شهر مطالب گوناگون و بعضا متضادی پیرامون وضعیت ابهام آمیز جزیره و استخر لاهیجان و مواردی دیگر از این نوع منتشر می شود. در دو – سه سال  گذشته، با ورود گروه های مجازی در عرصه ی تعاملات اجتماعی، میزان توجه به چنین موضوعاتی به نحو چشمگیری افزایش پیدا کرده است.
از آنجا که حقیر حدود هشت سال به عنوان نماینده شما توفیق خدمت در شورای اسلامی شهر لاهیجان را داشتم و طبیعتا در کم و کیف قسمتی از ماجراها بوده ام،  وظیفه خود می دانستم و می دانم که شهروندان عزیز را در جریان مسائل و مشکلات شهری قرار دهم.
پیش از این بارها اعلام کرده ام و حتی در ابتدای سال جاری نیز طی یک بیانیه ی مکتوب،  به صراحت عرض کردم که نسبت به آنچه در لاهیجان گذشته است آماده ی گفتگوی زنده و بی واسطه با مسئولان مربوطه  و در حضور همشهریان هستم.
اخیرا با گسترش شبکه های اجتماعی در فضای مجازی و اوج گرفتن توجهات عمومی  به معضلاتی مانند جریان واگذاری جزیره ی لاهیجان، مجددا آمادگی خود را برای انجام مناظرات روشنگرانه اعلام می کنم.
در این رابطه فرمانداران، شهرداران و روسای شورای اسلامی شهر لاهیجان در ۱۸ سال گذشته که هر یک به نحوی در این ارتباط نقش ایفا کرده اند را رسما به  گفتگوهای زنده در حضور شهروندان به ویژه اصحاب رسانه برای  افزودن به آگاهی های شهروندان دعوت می کنم.
امیدوارم یکایک این عزیزان با توجه به مسئولیتی که شرعا و قانونا در مقابل خدا و مردم دارند با اعلام آمادگی به وظیفه خود عمل نمایند.

فریدون خوشبو: آقای شمس بفرمائید چه کسانی خیانت کردند!

اما فریدون خوشبو در جواب به مهدی شمس با بیان اینکه اجازه ندهید میلیاردها تومان از اموال این مردم برای ندانم کاری های انجام شده بابت هیجده سال تصرف؛ به غاصبان فعلی اش جایزه داده شود نوشت:

در لابه لای پست های دیشب و امروز که تماما اختصاص داشت به این واقعه غم انگیز ؛ متن نامه ای از جناب آقای مهدی شمس در ارتباط با اعلام آمادگی ایشان برای مناظره با فرمانداران ؛ شهرداران و روسای شورا ها ی لاهیجان در ادوار مختلف منتشر گردیده که به نظر بنده حاوی چند نکته مهم میباشد.

ایشان به صراحت اعلام کردند که نسبت به آنچه در لاهیجان اتفاق افتاده و معضلاتی مانند جریان واگذاری جزیره آماده گفتگو ی زنده با مسئولان میباشند.

جناب شمس؛ شما در سال ۱۳۸۸ طی نامه ای که در روزنامه صدای لاهیج منشر گردید ؛ نوشتید: یک بار با پیگیری‌های انجام شده از طریق شورای دوره اول، حکم به ابطال قرارداد مذکور توسط مراجع قضایی صادر گردید و از مستاجر جزیره خلع ید گردید، ولی متأسفانه خیانت‌ها، غفلت‌ها و سهل‌انگاری‌ها نتیجه را به گونه‌ای دیگر رقم زد؟!
امروز همه شهروندان دنبال توضیحات شما هستند..
چه کسانی خیانت کردند…

چه  کسانی با داود بخشی یا عواملش در ارتباط بودند؟ و چه کسانی به ضرر مردم این شهر عمل کرده اند؟
آقای شمس! این را شما میدانید و باید بی واسطه به مردم بگویید. مطمئن باشید هیچ فرماندار یا شهردار و یا رئیس شورایی حاضر به مناظره به سبکی که خواسته اید نمیشوند…

اجازه ندهید میلیاردها تومان از اموال این مردم برای ندانم کاری های انجام شده بابت هیجده سال تصرف؛ به غاصبان فعلی اش جایزه داده شود.

 

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان

نظر شما؟

  • ارسلان پورنصیری
    ۱۳۹۵/۱۰/۲۱ در ۱:۱۸ بعد از ظهر

    جناب آقای شمس وقتی جای لیاقت با رفاقت عوض شدو همفکران طیف شما با بی کفایتی چوب حراج به طول و عرض این کشور زدند شماها کجا بودید ؟ جزیره که هیچ دوستان شما کل کشور را به حراج میگذارند.وقتی تمام نزدیکان دولت پاک متهم و محکوم به چپاول اموال مردم هستند شما هنوز در توهم بسر میبرید .خانه از پای بست ویرانست—خاجه در بند نقش ایوانست

    پاسخ دادن