منتشر شده در :  ۲۱ دی ۱۳۹۵
ساعت:  ۱۴:۱۰:۴۹


وجب به وجب تا بدحجابی و بی حجابی…

در شبیخون فرهنگی هر روز شاهد ترویج یک مدل لباس، یک کفش، یک مدل دکوراسیون و صدها موارد دیگر هستیم.

به گزارش سرویس وبلاگستان «لاهیجان»، سمیه عبداللهی فعال دانشجویی نوشت: اگر نگاه اجمالی به وضعیت برهنگی اقشار در طول تاریخ داشته باشیم درمی یابیم که همیشه برهنگی از آنِ کنیزان و اقشار فرو دست جامعه بود و پادشاهان و اشراف زادگان همیشه لباس های بلند و پوشیده، استفاده می کردند.
حداد عادل در کتاب فرهنگ برهنگی، برهنگی فرهنگی گفته است: «مجسمه های ساخته شده در دوره رنسانس، نماینده اومانیسم و انسان محوری است که ناگهان از زیر تیشه ی سنگ تراشان هنرمند رنسانس، مجسمه های برهنه بیرون می آید که بیش از همه چیز می خواهد این احساس را به ببیننده القاء کنند که انسان همه تن است و هنرمند باید به تن او توجه داشته باشد».
در فرهنگ غرب با ظهور فمنیسم و امروز با تشدید این تحرکات، زن را فقط به عنوان ابزار معرفی می کنند. اما بدلیل تجویز نسخه های غلط بسیاری از زنان و دختران در غرب دریافته اند که برای سلامت روح و جسم و حفظ شانیت خود باید پوشش مناسب داشته باشند.
غرب به ویژه آمریکا و هم پیمانانش با توجه به سابقه درخشان ایران در تحقق انقلاب اسلامی و هشت سال مجاهدت، وارد فاز جدیدی از جنگ به عنوان جنگ نرم شدند و شبیخون فرهنگی همان فاز جدید دشمن است که افکار و عقاید و باورهای دینی و اسلامی را نشانه گرفته است.
آنها دریافتند که اگر مردان و زنان در لذات نفسانی غرق شوند دیگر به حکومت و اداره دولت کاری ندارند. همان هدفی که رضا شاه با صدور فرمان کشف حجاب در پی آن بود تا به مزدوری خود برای آمریکا و انگلیس ادامه دهد و جامعه را به سمت لیبرالیسم شدن سوق دهد. در شبیخون فرهنگی هر روز شاهد ترویج یک مدل لباس، یک کفش، یک مدل دکوراسیون و صدها موارد دیگر هستیم.
غرب توانست حتی به جای عده ای تصمیم بگیرد که چه مدل از هرچیز را استفاده کنند. با سلیقه سازی ذوق و سلیقه مخاطب راتحت فشار قرار دادند. تا آنجا که آنطور که آنها می خواهند رفتار شود. و اما این روزها مهمترین کشف، «حجاب» است.

کشف نکن حجابت را تا کشفت کنند بانو…

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان

نظر شما؟

 • نام و نام خانوادگي *
  ۱۳۹۶/۰۷/۰۳ در ۱۲:۴۰ بعد از ظهر

  داداش فمنیسم نه فمینیسم

  پاسخ دادن
 • فاطمه
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۷ در ۱۲:۱۹ بعد از ظهر

  فمینیسم اصلا ربطی به نگاه ابزاری به زنها نداره .مطالعه کن تا اینقدر نادون نمونی

  پاسخ دادن