منتشر شده در :  ۲۱ دی ۱۳۹۵
ساعت:  ۱۴:۴۳:۰۱


تسلیت مسئولان لاهیجان به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی

نماینده مردم شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در پیام تسلیت خود آورده است : حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری و انقلاب از آغاز تاکنون بوده است.

به گزارش«لاهیجان»، در پیام ذبیح الله نیکفر آمده است: یاد و خاطره ایشان تداعی گر روزهای پیروزی و استقرار نظام مقدّس جمهوری اسلامی است و تلاش های دلسوزانه ایشان برای مجد و عظمت ایران اسلامی همواره بر تارک تاریخ این سرزمین خواهد درخشید.سعید آگشته شهردار لاهیجان نیز در پیامی گفته است: ارتحال ناگهانی و جانکاه یار دیرین امام خمینی (ره) و رهبری معظم انقلاب، مبارز کم نظیر دوران مبارزات انقلاب اسلامی، فرمانده دوران دفاع مقدس، سیاستمدار توانمند و بادرایت دوران جمهوری اسلامی و دوست و یاور همیشگی کارگران و محرومان که عمر خود را وقف تحقق انقلاب و پیشرفت جمهوری اسلامی نمود، باعث تاسف و تالم عمیق همه دلسوزان و وفاداران به انقلاب و ایران زمین شده است.رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان نیز در پیامی، ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت. در این پیام آمده است: سراسر زندگی ایشان در تحقق آمال و آرزوهایی گذشت که از نبوغ کم نظیر و باریک بین وی سرچشمه می گرفت و تحت تاثیر شدید فیوضات علمی استاد و مرادش حضرت روح الله (ره) قرار داشت.

حسینعلی خدایگانی رئیس شورای اسلامی استان گیلان و رئیس شورای شهر لاهیجان نیز با صدور پیامی درگذشت مبارز بزرگ انقلاب و یار دیرین امام (ره) و مقام معظم رهبری را تسلیت گفت.

آیت الله هاشمی رفسنجانی یکشنبه شب در سن ۸۲ سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست. او یار دیرین امام و رهبری، عضو شورای انقلاب، جانشین امام خمینی (ره) به عنوان فرمانده کل قوا، فرمانده جنگ در دوران دفاع مقدس، دو دوره رییس جمهوری، سه دوره رییس مجلس شورای اسلامی و سالها رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود و یکی از شخصیت های تاثیرگذار در تاریخ ایران و انقلاب اسلامی به شمار می رود.

همچنین در پیام مشترکی که امام جمعه لاهیجان، نماینده و فرماندار این شهرستان ارسال کردند آمده است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری بود و انقلاب از آغاز با نام او پیوند یافت.

یاد و خاطره ایشان تداعی گر روزهای پیروزی و استقرار نظام مقدّس جمهوری اسلامی است و تلاش های دلسوزانه ایشان برای مجد و عظمت ایران اسلامی همواره بر تارک تاریخ این سرزمین خواهد درخشید.

اینجانبان مصیبت و ضایعه عظمای رحلت یار دیرین امام(ره) و انقلاب، مجاهد نستوه و دلسوز انقلاب اسلامی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی را به مقام معظّم رهبری، همه ملّت ایران و مردم شریف شهرستان لاهیجان و همچنین خانواده محترم ایشان تسلیّت و تعزیّت عرض نموده و برای ایشان غفران و رحمت واسعه الهی مسئلت می نمایم.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان