منتشر شده در :  ۲۷ دی ۱۳۹۵
ساعت:  ۱۱:۳۴:۰۲


واکنش اینستاگرامی مردم به خرید ایرباس های جدید دولت +عکس

مردم در فضای مجازی مخصوصا اینستاگرام به ورود اولین هواپیمای از ۱۱۱ هواپیمای سفارشی ایران به ایرباس واکنش نشان دادند.

 

به گزارش«لاهیجان» به نقل از واران نیوز، پس از ورود اولین ایرباس به داخل ایران دو موج بزرگ در ایران به راه افتاد که بررسی عقاید و رفتار این موج جالب توجه است.

موج اول افرادی هستند که ورود این هواپیما به ایران را پیروزی بزرگ میدانند ، به نظر میرسد این پیروزی در ذهن این گروه از افراد به این شکل تحلیل میشود که سیستم ناوبری هوایی کشور ایران فرسوده بود و بارها ما شاهد سقوط هواپیما ها در ایران بودیم! و یا تحلیل دیگر این است که اگر وارد نکنیم چه بکنیم؟ مگر ایران قدرت تولید هواپیما دارد؟

موج دوم گروه مخالف این جریان هستند و عقیده دارند که خرید هواپیما به نوبه خود موضوع بدی نیست اما آیا دولت خود باید از این شرکت فرانسوی خرید میکرد و از پول بیت المال برای این موضوع استفاده میکرد؟ آیا دولت نمیتوانست با دعوت از بخش خصوصی خرید هواپیما را به سرمایه گذاران بسپارد و آن پول هنگفت را صرف نوسازی ناوگان راه آهن و یا بالا بردن درجه کیفیت راه های ارتباطی بگذارد؟آیا وزیر یک کشور بزرگ مثل ایران برای خرید یک هواپیما باید اینگونه جشن بگیرد؟

کدام منطقی تر است؟؟

در یکی از وبسایت های خبری آمده بود در سال ۲۰۱۱ مردم ایران  ۱۲ میلیون و ۵۶۶ هزار نفر از طریق هوایی، ۴۳ میلیون و ۹۸۳ هزار نفر با وسایل حمل‌ونقل زمینی و ۵۷۱۱ هزار نفر از راه آبی در داخل کشور سفر کرده‌اند.

با توجه به آمار بالا متوجه میشویم که از بین ۵۷ میلیون مسافرت داخلی که مردم ایران در داخل کشور داشته اند فقط ۱۲ میلیون نفر از طریق هوایی سفر کرده اند!

به عبارت دیگر آیا الویت هزینه با سیستم حمل و نقل زمینی است یا خرید ۱۱۱ فروند هواپیمای ایرباس به مبلغ حدود ۱۰ میلیارد دلار؟

مردم ایران پس از ورود اولین ایرباس به کشورشان واکنشهای مختلفی داشتند که نمونه ایی از این واکنش ها را در فضاهای مجازی میتوانید رصد کنید.

تصاویر زیر مربوط به واکنش های اینستاگرامی مردم ایران است.

%image_alt%%image_alt%%image_alt%%image_alt%%image_alt%%image_alt%%image_alt%

%image_alt%

 

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان

نظر شما؟

  • سهیل
    ۱۳۹۵/۱۰/۲۷ در ۱۱:۲۴ بعد از ظهر

    بهرحال خوب یا بد همچنین قراردادی لازم بود واسه صنعت هوانوردی فرسوده ما ک دیگه جک شده بود واسه مردم!! درسته ک مشکلات دیگه ای هم داره جامعه ولی هر کاری باید کم کم درست بشه. بهرچیزی ب دید بد نگاه کنیم حتی زیبا ترین نوع در طبیعت هم نازیبا مبشه

    پاسخ دادن