منتشر شده در :  ۳۰ اسفند ۱۳۹۵
ساعت:  ۱۳:۰۳:۲۴


خناسان در پی اختلاف افکنی بین اوقاف و فرمانداری هستند/ ۱۸ وقف نشان از کارنامه درخشان اوقاف دارد/ امیدوارم مشکلات معیشت، بیکاری، رکود و مسکن حل شود

حجت الاسلام مهدی بازدار با بیان اینکه عده ای از خناسان در پی آن هستند تا بین اداره اوقاف و فرمانداری اختلاف افکنی کنند که یقینا به هدفشان نخواهند رسید گفت: خیلی ها بازدار را غیر منصفانه نقد و تخریب می کنند و بزرگترین عامل این تخریب هم این است که یا موقوفه را از آنها گرفته ام، یا هیئت امنایی بودند که در امامزادگان مشغول تخلف بودند که جلویشان گرفته شد و اکنون دشمن اوقاف شده اند.

به گزارش «لاهیجان»، فرماندار لاهیجان در آخرین جلسه شورای اداری این شهرستان رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان لاهیجان و سیاهکل را مورد انتقاد قرار داد، نقدی که شاید فقط خود احمدی از مسائل پشت پرده آن با خبر باشد. اما رئیس اوقاف و امورخیریه لاهیجان در کنفرانس خبری که با خبرنگاران شهرستان داشت به دو سوال پایگاه خبری لاهیجان در این باره پاسخ داد.

«لاهیجان» در آخرین جلسه شورای اداری لاهیجان در سال ۹۵، فرماندار این شهرستان از رئیس اداره تبلیغات اسلامی تعریف و تمجید کرده و پس از آن از شما به عنوان رئیس اداره اوقاف به علت عدم حضور در جلسات انتقاد کردند، دلیل این انتقاد علنی و رسانه ای فرماندار از شما چه می تواند باشد؟ ضمن اینکه فرماندار شهرستان بارها و بارها از عملکرد مثبت شما ابراز رضایت داشته است.
حجت الاسلام مهدی بازدار در گفتگو با پایگاه خبری «لاهیجان» با بیان اینکه بنده حرمت خاصی برای فرماندار محترم شهرستان قائل هستم و دلیل این سخن را نیز خودشان باید به شما بیان کنند گفت: اما بنده طی نامه ای مکتوب به فرماندار محترم عرض کردم که روزهای دوشنبه و پنج شنبه در شهرستان سیاهکل حضور دارم و این جلسه هم روز پنج شنبه برپا شد.
وی در  ادامه با بیان اینکه تا آنجایی که بنده خدمت شخص آقای فرماندار ارادت دارم ایشان انسان بزرگواری است گفت: «بازدار» اگر در جلسه هم نبوده به یقین دنبال امورات دو شهرستان بود و این را هم تا الان به اتفاق همکاران محترم خود چه در زمینه وقف جدید شهرستان که امروز در گیلان رتبه اول را داریم و چه در نوآوری فرهنگی که حرف های زیادی برای گفتن داریم.
وی با بیان اینکه آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است گفت: هیچ شهرستانی در استان گیلان ۱۸ وقف ثبت شده نداشته است.
بازدار با اشاره به انتقاد فرماندار راجع به اختیار تام نماینده اوقاف حاضر در جلسه شورای اداری گفت: زمانی کارشناس بنده اختیار مالی ندارد که گاهی بار مالی چند میلیونی بر دوش اداره اوقاف گذاشته می شود که من نمیدانیم از کدام موقوفه و نیت واقف باید آن را پرداخت کنیم، اوقاف لاهیجان اعتبار دولتی ندارد که همچین مبالغی را پرداخت کند و اگر پرداختی خلاف نیت واقف باشد آن سندمالی مردود میباشد و رئیس اداره باید پاسخگوی اداره محترم تحقیق و سازمان باشد.
وی افزود: آقای سیدمحمد احمدی فرماندار لاهیجان، نماینده دولت هستند و ما بارها اعلام کردیم که در اوقاف خدمه اجداد ایشان هستیم و ایشان نیز در این مدت انصافا دست اوقاف را گرفته اند، ولی هدف خناسان این است که این دو اداره را مقابل یکدیگر قرار دهند که به یقین بدانند راه به جایی نخواهند برد و خود روسیاه این عرصه خواهند بود.

«لاهیجان»: عده ای معتقدند که شاید سخنرانی های انتقادی شما در منابر باعث ناراحتی و دلخوری شدید دولتی ها در لاهیجان شده و گاها در گوشه و کنار می گویند که شما اداره اوقاف را پایگاه احمدی نژادی ها کرده اید. نظرتان چیست؟
وقتی که بزرگ این دولت ریاست محترم جمهوری می فرماید نقد آزاد است، بنده هم در خصوص حقوق های نجومی، مدیر انقلابی، رکود حاکم بر بازار نظرات خود را بیان کردم؛ که بارها امام امت مقام عظمای ولایت نیز در این خصوص اوامری جهت حل مشکلات پیش رو داشتند.
وی با بیان اینکه اگر آقایان از نقد نقادان می ترسند باید ظرفیت خود را بالاتر ببرند گفت: خیلی ها بازدار را غیر منصفانه نقد و تخریب می کنند و بزرگترین عامل این تخریب هم این است که یا موقوفه را از آنها گرفته ام، یا هیئت امنایی بودند که در امامزادگان مشغول تخلف بودند که جلویشان گرفته شد و اکنون دشمن اوقاف شده اند.
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه لاهیجان در ادامه با بیان اینکه می گویند که اوقاف لاهیجان را تبدیل به پایگاه «احمدی نژادی» کرده اید، گفت: یقینا افرادی که اینگونه سخن میگویند اصلا سیاسی نیستند، بلکه سیاست زده هستند و سواد سیاسی ندارند، چون دولتی شکوفا و ملتی شکوفا خواهد بود که نقد شود، دولت زحمات زیادی کشیده و جایی که کم گذاشته باید پاسخگو باشد.
حجت الاسلام بازدار در ادامه با بیان اینکه من چهره اجرایی دارم که از ساعت هفت و نیم تا ۲ ونیم عصر است و چهره دیگر من هدایت گری است گفت: من روحانی هستم و شغلم هدایت گری است، بعضی از عزیزان باید خویشتن دار باشند. آقایانی که هنوز تمام دغدغه ی آنها احمدی نژاد است بنده از آنها سوال می کنم، هشت سال دولت در اختیار مرحوم حجت الاسلام و المسلمین هاشمی بود، هشت سال در اختیار حجت السلام خاتمی بود و ۴ سال دولت در اختیار آقای روحانی است و هشت سال در اختیار احمدی نژاد بود. آیا خرابی های هشت سال احمدی نژاد با بیست سال دیگر روسای جمهور برابر است و احمدی نژاد هیچ خدمتی به این کشور نکرد؟ اگر فقط باید اشتباه من دیده شود ظلم است.
وی افزود: طرفداران دولت از دولت حمایت کنند تا بتوانند وعده های خود را عملی کنند.

بازدار در ادامه با بیان اینکه بنده فکر نمیکنم که با نقد دولت، آقای فرماندار از بنده ناراحت شده باشند چون شان فرماندار را از آن بالاتر می دانم که در مقابل حرف راست کسی همچین موضع گیری داشته باشند گفت: اگر حرف آقایان این است که اوقاف ستاد احمدی نژاد شده است اکثر خبرنگارانی که بنده با آنها کار می کنم به غیر از اسدالله نژاد(مدیرمسئول پایگاه خبری لاهیجان) اصلاح طلب و دوم خردادی هستند، عقیده بنده بر این است که اصلاح طلبی که نتواند معیشت، کار، مسکن و رفاه مردم را تامین فقط حرف دارد و اصولگرایی هم که نتواند این کارها را انجام دهد فقط حرف دارد.

وی در ادامه با بیان سوالی از طرفداران دولت گفت: بنده از خود آقایانی که خودشان را فقط دولتی می دانند سوال میکنم که دولت چند وعده داد و به چند وعده خود عمل کرد. همین و بس…
حجت الاسلام مهدی بازدار در پایان با بیان اینکه امیدوارم همه مردم شریف و عزیز ایران اسلامی علی الخصوص مردم  ولایتمدار استان گیلان و شهرستان های لاهیجان و سیاهکل و حومه، سالی مملو از خیر و برکت و شادی و نشاط را داشته باشند گفت: امیدوارم خدای متعال عنایت خاصش راشامل همه کند تا گرانی، رکود، بیکاری، مشکل معیشت و مسکن همه نیازمندان حل و گل لبخند بر لبان همه شکوفا شود.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان