منتشر شده در :  ۱۲ خرداد ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۷:۳۶:۴۴


کامیار چایچی؛

جناب فرماندار؛ با حق الناس لاهیجانی‌ها چه کردید؟

سکوت شهروندان نشان از بی‌اطلاعی‌شان از پشت پرده‌ها و لابی‌های برخی مسئولان باطرف در برگزاری این انتخابات نبوده است؛ پس کاستی‌ها را به دستورات مقامات بالا ارجاع ندهید و به‌جای سپر کردن دولت و سنگر گرفتن در پشت آن، پاسخگوی عملکردتان باشید.

 

به گزارش سرویس یادداشت «لاهیجان»، کامیار چایچی کاندیدای شورای شهر لاهیجان و سرلیست اصلاحات دوره پنجم انتخابات شورای شهر در یادداشتی نوشت:

آقای فرماندار! شنیده‌ایم که در پاسخ به اعتراض محترمانه شهروندی درخصوص کیفیت برگزاری انتخابات شورای شهر لاهیجان گفته‌اید: “خسته نباشیدتان کو؟”
حرف‌هایم بسیار بود، خصوصاً ماجرای چگونگی کسب این مقام و چرایی برگزیدن شما برای این شهر!؟ چون بسیاری از دوستان احتمالاً به نقل از شما یا آنان که این روزها دستور داده‌اید که آتش فرمانداری را به جای دیگری منتقل کنند، جار زده‌اند که فرماندار لاهیجان اصلاح طلب است و از دولت خط می‌گیرد!


گمان نبرید که از قضای روزگار در دورترین نقطه استان مدیر بوده‌اید و کسی از جهت فکری و نیز از سوابق‌تان باخبر نباشد! اما بدانید که لاهیجان شهر نخبگان است و سکوت مردمش جز از نجابت و حیا، تعبیر دیگری ندارد، مگر این‌که وادار به سخن شوند.
بی‌تردید این نحوه پاسخگویی بعد از آن افتضاحی که در برگزاری انتخابات شوراها داشتید، گویای التزام دائمی‌تان به این دیدگاه مدیران دولت قبل است و به هر روی از کوزه همان برون تراود که در اوست.


سکوت شهروندان نشان از بی‌اطلاعی‌شان از پشت پرده‌ها و لابی‌های برخی مسئولان باطرف در برگزاری این انتخابات نبوده است؛ پس کاستی‌ها را به دستورات مقامات بالا ارجاع ندهید و به‌جای سپر کردن دولت و سنگر گرفتن در پشت آن، پاسخگوی عملکردتان باشید.
آقای فرماندار! تکیه بر جای بزرگانی زده‌اید که ذره‌ای در صیانت از حق مردم کوتاه نیامده و مماشات نکرده‌اند. حال پس از این فاجعه تأسف بار به دنبال خسته نباشید، هستید؟ خسته از چه هستید؟ برای انجام کدام امر فرا قانونی خسته شده‌اید؟ پنجه در پنجه کدامیک از مافیا و سوداگران شهر کرده‌اید که عنان از کف داده و خسته باشید؟


مگر به نامزدهای انتخابات وعده نداده بودید که نمی‌گذارید پشه در هوا بجنبد؛ چه رسد به خریداران رأی؟!

آن وقت چگونه لقب “پایتخت خرید نجومی آراء” به لاهیجان تعلق گرفت و امام جمعه شهر نیز در خطبه‌هایش بر کوس رسوایی چنین انتخاباتی نواخت؟!
آن‌همه ژست اقتدار که در شورای اداری می‌گیرید و البته در پچ پچ مدیران‌تان موجب استهزاست، تا درون حوزه‌های رأی اثر نداشت، چه رسد به پیشگیری از خرید نجومی آراء!؟ مقام معظم رهبری فرمودند رأی مردم، حق الناس است. با حق الناس لاهیجانی‌ها چه کردید؟ با حق نظام جمهوری اسلامی و اعتماد عمومی مردم چه کردید؟


در جای دیگری گفته‌اید که اعتراضی در کار نبوده است! این حجم از اعتراضات گسترده شهروندان و تجمع چندباره نامزدها را نخواستید که ببینید!؟ دو بار نمایندگان را نپذیرفتید؛ حال با طومار مردم و مستندات متعدد نامزدهای معترض که تحویل هیأت عالی نظارت شد، چه می‌کنید؟
قطعاً توان پاسخگویی به حجم اعتراض‌ها را نداشته و ندارید که با شرط حضور حداکثر پنج کاندیدا برای بیان اعتراضات موافقت کردید تا با همان ژست پوشالی به نماینده کاندیداها بگویید: ادله محکمه پسند ارائه کنند! نامزدهای معترض گفتند: مصادیق مورد نظرتان را بگویید تا به همان سبک برای‌تان مستند بیاوریم. اما شما دوباره کتاب قانون بازکردید و از روی آن خواندید!

اصلاً چرا به نامزدها می‌گویید قانون را مطالعه کنند؟! به نظرم شما بخوانید که به‌عنوان مجری قانون بتوانید یک خط از آن را دست‌کم حفظ کنید! در حفاظت محتوایی آن که مهجور و ناتوان ظاهر شدید، دست‌کم حفظ کلامی کنید!
با این حجم از مستندات مردمی، حتی یک نمونه مستند محکمه فرماندار پسند نه دیده شد و نه قبول افتاد. کاش آن لحظه لختی به یاد محکمه الهی بودید؛ چرا که محکمه حقیقی آن‌جاست و از آن هیچ گریزی نیست.


آقای فرماندار! لیست نمایندگان و بازرسانی که به حکم شما مأمور و معذور برخی نامزدها در حوزه‌ها شدند را رسماً اعلام کنید تا مسئولیت آنان با ستادهای انتخاباتی برخی نامزدهای دیگر مشخص شود. آمار دقیق واجدین شرایط و آمار رأی دهندگان را اعلام کنید تا مردم بدانند که چرا این بهترین انتخابات برگزار شده شما بوده است؟!
و در آخر به شما توصیه می‌کنم که استعفا دهید، تا این بحران با سرافکندگی بیشتری طی نشود. سوداگران و دلالان همیشه هستند، اما مالیات مردم و منابع ملی هزینه مسئولانی مثل شما می‌شود که جلوی این انحرافات بایستید و از سرمایه نظام که همانا اعتماد عمومی است، صیانت کنید.
این انتخابات به گواه بازرس محترم جناب آقای مهدی شمس از سلامت برخوردار نبوده و مورد تأیید نیست و از فساد سازمان یافته‌ای خبر  می‌دهد که یک ریشه‌اش به اهمال مجریان انتخابات در برخورد قاطع با دلالان ستادهای انتخاباتی می‌رسد! مردم لاهیجان این‌بار روی این ماجرا کوتاه نخواهند آمد و عزم جدی برای این مسأله دارند که این فساد سازمان یافته انتخابات را حداقل در جزئی از نهادهای این دولت که به راستگویی و درستکاری آن ایمان راسخ دارند، ریشه‌کن کنند.


نتیجه مهم نیست، ما کما فی السابق از نظر نهایی مسئولان محترم استان مبنی بر تأیید یا عدم تأیید انتخابات لاهیجان، تمکین و پیروی می‌کنیم. اما بدانید انتخابات لاهیجان اینک نیاز به عبرت دارد برای مقدمه اصلاح در ادوار آتی. شایسته این‌که سرنوشت شما عبرت مدیران آتی باشد. تظلم خواهی لاهیجانی‌ها حتماً در تمامی مراجع ذیصلاح پیگیری خواهد شد و تاریخ گواه پیروزی حق و حقیقت خواهد بود.
والسلام
کامیار چایچی؛ منتخب ۲۳۸۷ رأی پاک از لیست امید (شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان) و مشاور ستاد مرکزی دکتر روحانی در استان گیلان

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان