منتشر شده در :  ۲۸ خرداد ۱۳۹۶
ساعت:  ۰۸:۳۵:۱۵


تجمع سپرده گذاران «کاسپین» و «ثامن» در لاهیجان +عکس

صبح روز گذشته برای چندمین بار متوالی سپرده گذاران موسسه اعتباری کاسپین به همراه سپرده گذاران موسسه ثامن مقابل شعبات این موسسات در لاهیجان تجمع کردند.

به گزارش «لاهیجان»، سپرده گذاران موسسه مالی اعتباری کاسپین برای چندمین بار در اعتراض به بلاتکلیفی و عدم پرداخت مبالغ سپرده های خود مقابل این موسسه مالی در لاهیجان تجمع کردند. همچنین خبرهای دریافتی از گوشه و کنار شهر حکایت از تجمع سپرده گذاران موسسه ثامن مقابل شعبات این موسسه در خیابان شیشه گران و امام خمینی(ره) لاهیجان دارد

یکی از سپرده گذاران در گفتگو با خبرنگار «لاهیجان» گفت: من تا به امروز تصور میکردم که مبالغ درشت سپرده گذاران پرداخت نمی شود ولی وقتی به این موسسه مراجعه کردم، به عینه دیدم که مبلغ یک میلیون تومانی من نیز پرداخت نمیشود و گفتند که این امکان وجود ندارد.

بحران ایجاد شده برای موسسه مالی کاسپین و سپرده گذاران آن درحالی هفتمین ماه خود را سپری می کند که مسئولان بانک مرکزی وعده حل مشکلات تا خردادماه و تعیین تکلیف تعاونی های ادغامی در این موسسه تا (۳۰ فروردین) را به مردم داده بودند. حال بایستی منتظر ماند و دید آیا متولیان بانک مرکزی دولت تدبیر و امید می توانند معظل مردم گرفتار در کاسپین و ثامن را برای همیشه حل و فصل نمایند؟!

اما سپرده‌گذاران ثامن شهرهای لاهیجان، آستانه اشرفیه و لنگرود نیز از صبح تا عصر روز گذشته مقابل شعبات این بانک تجمع کردند.

سپرده‌گذاران می‌گوینداین موسسه اعتباری ورشکست شده، اماچهارشنبه هفته گذشته، مسئولان ثامن اعلام کرده بودند که این موسسه مشکلات نرم‌افزاری دارد!

گویا انتشار خبری تایید نشده در برخی سایت‌ها و کانال‌های خبری مبنی بر ادغام موسسه اعتباری ثامن و بانک مهر اقتصاد در موسسه اعتباری کوثر و تشکیل بانک کوثر، سپرده‌گذاران موسسه ثامن را نگران کرده است.
این نگرانی موجب هجوم سپرده‌گذاران به شعب برای دریافت سپرده شده است. در چنین شرایطی اگر فقط ۵ درصد سپرده‌گذاران برای دریافت سپرده به بانک مراجعه کنند، بانک با چالش نقدینگی مواجه شود.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان