منتشر شده در :  ۱۰ تیر ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۱:۳۰:۴۷


حساب مالی هیات شنای لاهیجان صفر بود

رئیس هیئت شنای لاهیجان گفت: حساب مالی هیات شنا نه تنها چیزی نداشت بلکه با توجه به بدهکاری های بجا مانده از گذشته در حالت منفی به سر می برد و در حال حاضر کمی از بدهکاری های گذشته تسویه شده ولی با این حال وضعیت فعلی هیات به دلیل تعطیلی استخر مهر مناسب نیست؛

به گزارش «لاهیجان»،  به نقل از ابریشم پرس، با توجه به شروع فصل گرما و استقبال و علاقه مردم ، خصوصا کودکان و نوجوانان به شنا تصمیم گرفتیم به سراغ خانواده شنای لاهیجان برویم و با رییس هیات شنای لاهیجان کمی گفتگو کنیم.

سید امید میر فلاح نصیری ، تحصیلکرده  کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی از دانشگاه گیلان است و شش سال به عنوان مربی شنا و نجات غریق فعالیت کرده بود ، سه سالی هم مسئول کمیته داوران هیات شنای لاهیجان بود و از شش ماه پیش عهده دار ریاست هیات شنای لاهیجان شد .

البته او به جز شنا در کونگ فو هم شالبند مشکی دارد و یکبار قهرمان بندمینتون دانشجویان ایران شده

همه اینها دلایل جذابی بود برای گفتگوی گرم با رییس جوان هیات شنای لاهیجان در یک روز تابستانی که ماحصل آن را میخوانید.

 

در ابتدای گفتگو از برنامه های تابستانی هیات برای پر کردن اوغات فراقت شهروندان لاهیجانی بگویید

هیات شنا لاهیجان با توجه به در اختیار نداشتن استخر سعی در برنامه ریزی خوبی برای اوقات فراغت کودکان لاهیجان انجام داده با توجه به همکاری بسیار خوب استخر سینو هیات شنا لاهیجان برنامه اوقات فراغت برای دانش آموزان لاهیجان رو شروع کرد و در صورت ثبت نام دانش آموزان توسط مسئول تربیت بدنی آموزش پرورش و به حد نصاب رسیدن تعداد افراد این برنامه از تاریخ ۱۱ تیر برای دانش آموزان عزیز تشکیل خواهد شد، از طرفی هیات شنا لاهیجان با تشکیل کلاس های نیمه خصوصی زیر نظر مربیان مجرب هیات شنا خدمات مناسبی به شهروندان گرامی ارائه میدهد ما در نظر داریم به لطف خدا با بازگشایی استخر مهر خدمات با گستردگی بیشتری در اختیار شهروندان ارائه دهیم که یکی از برنامه ها انجام استعداد یابی به صورت رایگان یا با حداقل هزینه ممکن خواهد بود.

هیات شنا از تمام نیروهایی توانمند لاهیجان و استان برای پیشبرد اهداف ورزشی این هیت استفاده کرده و در آینده از نیروهایی جوان و توانمند دیگر هم استفاده خواهد کرد

از استخر مهر گفتید . بسیاری از همشریانمان پیگیر وضعیت استخر مهر هستند . آخرین وضعیت استخر مهر به کجا رسید ؟

در ابتدا با توجه به مسئولیتی که به بنده واگذار شده از مردم فهیم و بزرگوار لاهیجان بابت تعطیلی طولانی مدت استخر مهر عذرخواهی میکنم البته باید ذکر کنم که این عذر خواهی وظیفه آن افرادیست که به دلیل مدیریت این افراد استخر مهر به شرایطی رسید که دیگر قابل استفاده برای عموم نبود و دیگر شرایط جهت ارائه خدمات در خور مردم لاهیجان مهیا نبود با این حال بنده به نمایندگی از جامعه ورزش از مردم بزرگوار لاهیجان عذرخواهی میکنم

با توجه به پیگیری های دکتر نیکفر نماینده محترم ، جناب آقای احمدی فرماندار و دکتر صادقی رییس اداره ورزش ، قرار بر تعمیر استخر از جانب اداره کل ورزش و جوانان شد و با توجه به شروع به کار پیمانکار محترم در بخش تاسیسات حدود ۷۰% پیشروی انجام شده و در داخل استخر که نیاز به مرمت داشت حدود ۵۰% پیشروی صورت گرفته است.

با توجه به پیگیری های انجام شده امیدواریم در تابستان که چند روزی هم از آن میگذرد استخر مهر دوباره بازگشایی شود تا بتوانیم خدمات مناسبی به شهروندان محترم ارائه دهیم.

 

شما به عنوان یک رییس هیات جوان اما تحصیل کرده و متخصص در زمینه ورزش وارد این عرصه شدید ولی هجمه هایی به شما وارد شد که تجربه خاصی ندارید . عملکرد هیات شنا لاهیجان در زمان تصدی ریاست شما چگونه بود ؟

با توجه به تعطیلی استخر و تبع این امر تعطیلی تمرینات تیم هیات شنا شرایط شناگران مناسب نبود. البته باید ذکر کنم بنده ۵ ماه بعد تعطیلی استخر مهر هیات را در اختیار گرفتم و تا قبل از آن مدیریت هیات در اختیار بنده نبود. با شروع به کار هیات شنا با مدیریت جدید در کمترین زمان ممکن شروع به مذاکره برای در اختیار گرفتن حداقل چند سانس برای تمرینات هیات شنا با استخرها در شهرهای مجاور و استخر خصوصی در لاهیجان انجام شد که با کمک مسئولین ورزش دوست هتل ابریشمی سانس مورد نیاز هیات مهیا شد و در اختیار هیات شنا لاهیجان قرار گرفت.

اولین حضور تیم هیات شنا لاهیجان بعد مدتی تمرین فشرده و ۵ ماه بی تمرینی با مقام سوم تیمی هیات شنا لاهیجان در مسابقاتی بود که درآستانه اشرفیه برگزار شد

همچنین در مسابقاتی که در شهر صومه سرا انجام شد تیم لاهیجان با ۶ نفر شناگر در بین ۱۱۰ شناگر از شهرستان های استان گیلان و با اختلاف ناچیز نسبت به انزلی به مقام چهارم رسید که با توجه به تعداد کم شناگران هیات شنا می توان از این تیم به عنوان پدیده مسابقات نام برد

قابل ذکر است که در این مسابقات تیم لاهیجان برای اولین بار در تاریخ تشکیل هیات شنا لاهیجان مدال طلا رشته شنا پروانه را در استان گیلان به دست آورد که تا قبل از آن این مهم صورت نگرفته بود.

برای اولین بار دوره بازآموزی و همسان سازی تکنیک های شنا استان گیلان به میزبانی لاهیجان انجام شد که تا قبل از این مربیان لاهیجان و مربیان شرق گیلان برای گذراندن این دوره باید به مرکز استان میرفتند که با مذاکرات و مکاتبات صورت گرفته و همکاری هیات شنا استان گیلان این دوره در لاهیجان برگزار شد.

هیات شنا لاهیجان با همکاری استخر سینو توسط مربیان مجرب خود اقدام به آموزش رایگان شنا به فرشتگان سندرم داوون کرده که یک گام مهم در بهبود شرایط جسمی و روحی این فرشتگان خواهد. بود.

بنابراین میتوان مدیریت شما را مدیریت موفق قلمداد کرد . همه میدانیم که مدیریت در ورزش کار آسانی نیست . مسلما در طول این چندماه مشکلات و موانعی هم برای شما وجودداشت . در این باره کمی توضیح دهید که بعد از تغییر رییس هیات چه مسائلی بوجود آمد؟

 

در ابتدای امر بیان این مساله قابل تامل است که هیات های ورزشی بازو های اجرایی اداره ورزش و جوانان هستند و وقتی که ابزارهای اجرایی هیات ها را بگیرید عملا این بازوها نمیتوانند حداکثر کارایی را داشته و به ناچار با مقدار کمی از توانایی ها به فعالیت خواهند پرداخت مشکل بزرگ پیش روی هیات شنا در اختیار نداشتن استخر است که با توجه به ماده ۸۸ به بخش خصوصی واگذار شده است و هیات شنا برای انجام بسیاری از فعالیت های خود دچار مشکل خواهد شد زیرا هیات مهم ترین ابزار خود جهت ارائه خدمات به ورزش یعنی استخر را در اختیار ندارد.با توجه به بسته بودن استخر مهر و از طرفی تحویل استخر مهر به مستاجر برنده در مزایده بعد از بازسازی هیات حتی بعد از بازگشایی استخر با مشکلات کمبود درآمد و بودجه روبه رو خواهد بود البته ما در تلاشیم تا با تغییر شیوه مدیریت هزینه در گذشته و تبدیل آن به مدیریت درآمد در عین کمبود منابع حداکثر کارایی و بهره وری را داشته باشیم.

بعد از انتصاب بنده حساب مالی هیات شنا نه تنها چیزی نداشت بلکه با توجه به بدهکاری های بجا مانده از گذشته در حالت منفی به سر می برد و در حال حاضر کمی از بدهکاری های گذشته تسویه شده ولی با این حال وضعیت فعلی هیات به دلیل تعطیلی استخر مهر مناسب نیست

باید ذکر کنم بنده تنها از لحاظ قانونی مدیریت هیات را برعهده گرفته ام و مهم ترین مساله که شروع تمرینات تیم هیات بوده را در اولویت کاری خود قرار دادم این در حالی است که با گذشت بیش از ۶ ماه همچنان بنده منتظر تغییر و تحولات اموال و دارایی های هیات شنا هستم و با توجه به مکاتبات انجام شده با مسئولین امر هیچ جوابی بابت این تاخیر طولانی جهت انجام صورت جلسه به اینجانب داده نشده است !!!! هیات شنا و اداره ورزش با توجه به صحبت های صورت گرفته با مشاور حقوقی هیات شنا تصمیم را بر این دارد تا از راه قانونی و با رعایت احترام کامل نسبت به مشخص شدن موضوع مذکور اقدام قانونی را انجام دهد.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان