منتشر شده در :  ۱۱ تیر ۱۳۹۶
ساعت:  ۰۹:۴۲:۳۹


رکاب زنی از لاهیجان به آستارا و باکو برای جلب توجه مسئولان به آلودگی دریای کاسپین

نایب رییس هیئت دوچرخه‌سواری شهرستان مرزی بندر آستارا از آغاز رکاب زنی سه نفر از دوچرخه سواران گیلانی، از لاهیجان به آستارا و باکو برای جلب توجه مسئولان به آلودگی دریای کاسپین خبر داد.

به گزارش «لاهیجان»‌، شادی امیدی فر  اظهار کرد: سه دوچرخه سواری را که حرکت فرهنگی ورزشی خود را از شهر لاهیجان با هدف جلب توجه مسئولان استان و کشورهای همسایه به آلودگی دریای کاسپین آغاز کرده بودند، رکاب زنی خود را صبح امروز (شنبه ۱۰ تیرماه ۱۳۹۶) با عبور از مرز آستارا به شهر باکو در کشور جمهوری آذربایجان ادامه داد.

وی تصریح کرد: این سه دوچرخه سوار به نام های «محمدحسین نظری، عباس معینی و تیمن میرزاجعی» که یک نفر نیروی پشتیبان به نام «محمدقاسم ابراهیمیان» آنها را همراهی می کند، روز جمعه (۹ تیرماه) از شهر لاهیجان اقدام به رکاب زنی کردند که پس از رسیدن به بندر آستارا و اقامت شبانه در این شهر توریستی، صبح امروز از مرز زمینی این شهرستان به سمت باکو حرکت کردند.

امیدی فر با تأکید بر اینکه گروه فوق با هماهنگی و از سوی هیأت دوچرخه‌سواری استان گیلان اقدام به این حرکت فرهنگی و محیط زیستی کرده‌اند، افزود: گروه مذکور در روز دوم و پس از ورود به کشور آذربایجان، به سمت شهر “سالی ان” حرکت می کنند و پس از اقامت شبانه در این شهر، رکاب زنی در روز سوم را از شهر سالیان به سمت شهر “باکو” از سر می‌گیرند.

وی در  بخش پایانی سخنان خود به زمان سه روزه اقامت این گروه در شهر باکو اشاره کرد و گفت: ورزشکاران گیلانی در این ایام با شهردار باکو و مسئولین مربوطه نیز دیدار خواهند کرد.

پایان پیام/

 

کانال تلگرام لاهیجان