منتشر شده در :  ۱۱ تیر ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۲:۳۶:۴۲


حالا که سلامت مردم خط قرمز است؛

چرا دو شناگاه آلوده گیلان را معرفی نمی کنید؟

متولیان سلامت استان تا امروز واکنشی به اظهارات مدیرکل دفتر بررسی آلودگی های دریایی سازمان محیط زیست که صراحتا از آلودگی میکروبی دو شناگاه در گیلان سخن به میان آورده است، نشان نداده اند.

به گزارش«لاهیجان» به نقل از خزر، چندی پیش بود که خودداری چند بیمارستان خصوصی در شهر رشت از پذیرفتن بیماران با دفترچه بیمه تامین اجتماعی، واکنش رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان را در پی داشت تا آن جا که دکتر یوسف زاده چابک متذکر شد سلامت مردم خط قرمز دانشگاه علوم پزشکی گیلان است و پذیرش نقدی بیماران قابل تحمل نخواهد بود.
اگرچه این واکنش رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان سرانجام نتیجه داد و مسئولان این بیمارستان های خصوصی حاضر به پذیرش بیماران با دفترچه های بیمه شدند اما تهدیدات سلامت مردم و لزوم حفاظت از آنان در مقابل این تهدیدات و تسهیل فرآیند درمان تنها محدود به این موضوع نخواهد بود.

چندی پیش بود که ضیاءالدین الماسی، مدیرکل دفتر بررسی آلودگیهای دریایی سازمان محیط زیست در گفتگویی خبر از آلودگی ۱۲ شناگاه در شمال کشور داد و افزود در این میان ۲ شناگاه در محدوده گیلان قرار دارند. وی البته نگفت که این آلودگی های میکروبی تا چه حد خطرناک است و منجر به ابتلای شناگران به چه بیماری هایی خواهد شد؟

با این حال اگرچه میزان آلودگی های میکروبی در دو شناگاه استان گیلان اعلام نشده است اما در مقابل متولیان سلامت استان هم تا امروز واکنشی به اظهارات مدیرکل دفتر بررسی آلودگیهای دریایی سازمان محیط زیست که صراحتا از آلودگی میکروبی دو شناگاه در گیلان سخن به میان آورده است، نشان نداده اند.

همواره با آغاز فصل گرما بسیاری از شهروندان گیلانی و مسافران با حضور در ساحل، تنی به آب می زنند. امسال اما معلوم نیست دو شناگاه آلوده ای که حتی مکان جغرافیایی شان هم مشخص نشده است، سهم چه کسانی باشد؟!

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان