منتشر شده در :  ۱۲ تیر ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۵:۵۲:۱۴


دوره آموزشی شورا شهرهای شرق گیلان در لاهیجان برگزار شد+عکس

دوره آموزشی با عنوان فرآیند تکمیل و تصمیم گیری در شوراهای شهرهای لاهیجان، رودبنه، املش و رانکوه به میزبانی شهرستان لاهیجان در سالن همایش شهرداری لاهیجان برگزارشد.

به گزارش «لاهیجان»، این دوره آموزشی توجیهی که به همت استانداری گیلان، فرمانداری و شهرداری لاهیجان در سالن همایش شهرداری برگزار شد معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری گفت:مشارکت مردم یکی از جلوه های بارز مردم سالاری دینی و جمهوریت نظام اسلامی است.
قربانی با اشاره به ۳وظیفه اصلی شوراها افزود: انتخاب شهرداران در شهرها و دهیاران در روستاها، تصویب بخشی از قوانین و مقررات شوراها و نقش آنها در مدیریت شهری و نظارت بر عملکرد شهردار و شهرداریها از وظایف اصلی شوراهاست.

وی گفت: با توجه به این سه نقش کلیدی ،شاید نگاه ها به این وظایف یکسان نباشد و سطح و عمق اهمیت این سه نقش در دیدگاه افراد مختلف متفاوت باشد.
قربانی افزود: نقش شورا و شهرداری در بسیاری از امور فرهنگی،اجتماعی و حتی سیاسی بی بدیل است. هر برنامه جامعی که در شهر اتفاق میافتد در حوزه تصمیم گیری و تصمیم سازی آن برنامه ها و اجرای آنها ،نقش شورا و شهرداری بسیار بااهمیت است.
وی گفت: اعضای شورا باید مومن، متخصص، اهل تعامل،تعاون، مشارکت جو،صبور و دارای سعه صدر باشند.
در ادامه این دوره آموزشی ، کارشناس استانداری گیلان به ارائه مطالب و توضیحاتی برای اعضای منتخب شورای اسلامی چهار شهر شرق استان گیلان پرداختند.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان