منتشر شده در :  ۱۵ تیر ۱۳۹۶
ساعت:  ۰۸:۵۹:۴۶


«ماه عسلی کوچک در لاهیجان» / در بخشش جوان لاهیجانی سهیم شویم

شهروندان لاهیجان با راه اندازی کمپین برای نجات و تامین پول دیه یک جوان لاهیجانی در تلاش هستند.

آناهیتا محمدحسنی – به گزارش «لاهیجان»، این بار شهروندان لاهیجان با راه اندازی کمپینی در فضای مجازی در حال جمع آوری پول دیه برای آزاد کردن همشهری خود هستند. سعید که حکم قصاص او شنبه مورخ ۹۶/۴/۱۷ اجرایی می شود چند روز فرصت دارد دیه مقتول را به خانواده وی پرداخت کند.

طبق گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری «لاهیجان»، با بستگان سعید آقاجانپور مبلغ صد میلیون پول نیاز است تا حکم روز شنبه اجرایی نشود. با استقبال فراوان مردم از کمک به زندانیان در برنامه ماه عسل این بار شهروندان برای نجات همشهری خود دست به دامان فضای مجازی شدند.

🔹اما داستان چیست: متهم مدعی می شود: « قتل را قبول دارم اما عمدی بودن آن را نه، من فقط میخواستم از خودم دفاع کنم.» اما متهم هیچ یک از قید و بند های سه گانه ماده ۶۲۷ قانون مجازات را رعایت نکرده و دفاعی بودن عمل متهم مردود اعلام شد و طبق قانون باید قصاص نفس اجرایی شود.

🔸پس از ده سال زندان روز شنبه قصاص نفس اجرا می شود، جمعی از افراد که ارتباط نزدیکی با مادر سعید دارند، کمپین “کمپین جمع اوری دیه برای ساشای عزیز”را راه اندازی کردند و با انتشار عکس های از حکم دیوانعالی کشور و پیامی با محتوای زیر قضاوت را به پای شهروندان گذاشتند و از آن ها یاری می طلبند.

🔹محتوای پیام منتشر شده :« خواهشمندیم در حد توان مالی حتی به مقدار کم کمک کنید تا ساشای عزیزمان دوباره به زندگی برگردد، شماره حساب مادر سعید خانم صغری محمدی ۵۸۵۹۸۳۱۰۹۳۵۶۶۹۸۱ بانک تجارت»

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان

نظر شما؟

  • ابراهیم
    ۱۳۹۶/۰۴/۱۸ در ۲:۵۴ بعد از ظهر

    بسیارکار پسندیده ای هست وخدابهتون خیربدهدامااینکه چراجزئیات درگیری رامنتشرنکردیدتامردم بهتربتونندکمک کنندواینکه چراادعای متهم مبنی بردفاع ازخودازسوس قضات ردشده لطفااطلاع رسانی کنیدمردم دست به خیرشان بسیارخوبه

    پاسخ دادن