منتشر شده در :  ۲۸ تیر ۱۳۹۶
ساعت:  ۰۸:۴۰:۰۷


نارضایتی برخی مردم و رانندگان از جاده های بخش رودبنه +عکس

برخی از اهالی روستاهای بخش رودبنه از نامناسب بودن چندین ساله ی راه روستای خود ، که ارتباط دهنده شهرستان لاهیجان با ساحل دریاست گلایه مند هستند.

ولی شریعت ناصری– به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «لاهیجان»، از رودبنه؛ امروزه اهمیت راه ها در زندگی بشری امری بدیهی است و رشد تعالی فرهنگی و اجتمای، اقتصادی جامعه با جاده ها ارتباط مستقیم داشته و دارد. اهمیت راه وجاده ها  تا بدان اندازه است که سطح فرهنگی هر منطقه  و میزان توسعه‌ آن را می توان و با توجه به دوری یا نزدیکی آن به جاده ها تعیین کرد.

امروزه جاده ها به عنوان مهمترین وسیله ارتباط جمعی، زمینه های انتقال دستاوردهای فکری و فرهنگی و انسان ها به یکدیگر را فراهم می آورد. این حقیر به عنوان یک خبر نگار برخود وظیفه دانسته که معایب جاده بخش رودبنه را به سمع نظر شما عزیزان به رسانم.

بخش رودبنه و راه های مواصلاتی به آن از چالش های نداشتن شانه خاکی اطراف خیابان، نبود استراحتگاه در بین راه ها، عدم خط کشی و اعلام پیج های تند به وسیله رنگ های فسفری یا دید در شب و نداشتن آسفالت مناسب بین روستاها رنج میبرد.

چرا که این جاده تنها مسیری است که هر ساله مسافران زیادی در تعطیلات نوروزی و تابستانی به مناطق دیدنی توریستی، زیارتی، و دریای سحرخیز محله منتهی می شود و با توجه به کشاورزی بودن منطقه و عبور مرور وسایل و عدوات کشاورزی نظیر ماشین های دروگر هر ساله شاهد حوادث زیادی می باشیم.

اساس توسعه گردشگری در نظر داشتن رابطه ای است که میان سه جزء گردشگران، مقصد و جامعه میزبان برقرار است. این رابطه می تواند سنجیده، پویا و سازنده و یا مخرب باشد. از یک طرف گردشگری می تواند با مشارکت در اشتغال زایی و ایجاد درآمد، اقتصاد جوامع محلی را احیا کند و نیز می تواند در تقویت فرهنگ محلی سهیم باشد.

عباسی معلم بازنشسته آموزش و پرورش با بیان اینکه اهل میانمحله ناصرکیاده هستم و ساکن لنگرود می باشم گفت: زمین های کشاورزی من اینجاست و از جاده روستاهای بخش رودبنه ناراضی هستم، چون نه شانه خاکی دارد و نه آسفالت مناسبی که در شان مردم کشاورز این منطقه باشد.

رضائی صاحب کارخانه برنج کوبی نیز که در روستای میان محله ناصرکیاده زندگی می کند با بیان اینکه بنده از جاده روستاهای بخش رودبنه ناراضی هستم چون با توجه به این که این جاده از جادهای پر تردد این منطقه محسوب میشود لذا فاقد استاندارد لازم است افزود: این منطقه نه آسفالت درستی دارد و نه روشنایی مسیر مناسب است.

وی افزود: داخل روستا، خطر بزرگ دیگری که اهالی محل را تهدید می کند نداشتن شانه خاکی است چرا که علف های هرز تمام شانه خاکی جاده را گرفته و عابرین پیاده در صورت خطر راه فراری ندارند.

همچنین مهدی پاله اهل پائین رودپشت نیز با بیان اینکه بنده چند سالی است که از جاده ناصرکیاده رفت و آمد می کنم و خیلی از این جاده ناراحت هستم گفت: تمام سرمایه من این ماشین است ولی به علت خرابی جاده، بیشتر درآمدم صرف جلو بندی ماشین می شود.

این راننده زحمتکش با اعتراض به وضعیت جاده با بیان اینکه جاده دارای چاله های زیادی است و موضوع دیگر نداشتن شانه خاکی است گفت: در روزهای آخر هفته که این مسیر زیادی به خود می بینید شاهد تصادفات مرگباری هستیم.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان

نظر شما؟

  • ابراهیم
    ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ در ۲:۴۴ بعد از ظهر

    آقای شریعت ناصری حرفات منطقی ودرسته امامطلبی راخواستم حضورجنابعالی یادآوری نمایم چون خودم هم بچه همون سمت هستم دوست عزیزاون زمانی که جاده ناصرکیاده به دستک میخواست اسفالت بشه خیلی ازمردمان انجاحاضرنبودندحتی درحدیک متراززمین خوددل بکنندوعقب نشینی کنندومیگفتند بسه دیگه میخوایم چیکارودرتصمیمشان پافشاری میکردندالانه که توی خونه همون ادمهاهرکدمشون اقلش یه ماشین دارندوبعضی خانواده هاهم تاسه تاهم دارندیادشان اومده که جاده باریکه شانه خاکی نداره وموارددیگه خودمان هم مقصریم این مشکل دربالا محله پائین رودپشت محسن ابادوحسنعلیده بالاوپائین وبعضادرخودناصرکیاده هم بوضوح قابل مشاهده هست

    پاسخ دادن