منتشر شده در :  ۲۸ تیر ۱۳۹۶
ساعت:  ۲۳:۴۱:۴۱


راهیابی نمایش هفت پله تا آواز خورشید از لاهیجان به جشنواره سوره +عکس

نمایش خیابانی هفت پله تا آواز خورشید از گروه همزاد لاهیجان به جشنواره تئاتر سوره راه یافت.

به گزارش «لاهیجان»، نمایش خیابانی هفت پله تا آواز خورشید به کارگردانی آرزو علیپور و نویسندگی نگار نادری به بیست و هفتمین جشنواره تئاتر سوره راه پیدا کرد.
امیر امینی،سید علی مرتضوی،سوفیا نادری ،مرضیه یکتایی،مینا حقانی،کامیاب فلاحتی ،رامین کمالی،الهه یوسفی و مهدی بهشاد در این نمایش ایفای نقش می کنند.
طراح فضای نمایش مجتبی خلیلی و امیر امینی، طراح حرکت امیر امینی، دستیار کارگردان شیرین دمان و پویا بشاش، منشی صحنه مائده داداشی ، ساخت و تنظیم موسیقی نوید لاهیجی، پخش موسیقی سینا ایمانی و جواد آتش دهقان و جلوه های ویژه امید محمد دوست و مظاهر رمضانپور از دیگر عوامل این نمایش به شمار می روند.
نمایش هفت پله تا آواز خورشید در مورد جنگ و دفاع مقدس است که با نگاهی نمادین به دوران پر افتخار دفاع مقدس می پردازد . با شروع جنگ تحمیلی زنان و مردان ایران زمین تجاوز به کشور خود را نمی پذیرند و با متخاصم می جنگند و پرفرمنسی از عروج به یادگار می ماند .
آثار پذیرفته شده از ١۵ تا ٢٠ مرداد ماه در بیست و پنجمین جشنواره سراسری تئاتر سوره اجرا می شوند.
همچنین بر اساس گزارش این روابط عمومی نمایش آئینی گیلدخت به کارگردانی آرزو علی‌پور در روزهای ٢۵ و ٢۶ تیر ساعت ١٩ در محوطه مرکز تحقیقات کشاورزی لاهیجان روبروی کاشف‌السلطنه برای عموم اجرا شد.
نمایش گیلدخت روایتگر درختی است که به نهال کوچکی تبدیل شده و سپس خشک می‌شود، اهالی روستا عقیده دارند برای احیای‌ درخت ، باید عقد دختر جوانی با درخت بسته شود .
امیر امینی، کامیاب فلاحتی، مرضیه یکتایی، مائده داداشی، جواد آتش‌دهقان، هانیه رنجبر، پویا احمدی، سحر مرادی و سینا ایمانی در این نمایش بازی می‌کنند.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان