منتشر شده در :  ۱۰ شهریور ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۰:۵۲:۵۸


حجت الاسلام صدیق در خطبه نماز عید قربان؛

معیشت و بیکاری مشکل اصلی مردم است/ در چینش افراد «خداوند» را در نظر بگیرید +گزارش تصویری

حجت الاسلام صدیق در خطبه های نماز عیدقربان با اشاره به مشکلات معیشت، گرانی، بیکاری و عفاف و حجاب در جامعه اظهار داشت: دولتمردان برای رفع این موانع باید بکوشند و در شهرستان نیز حرف و دغدغه اول باید اقتصاد باشد.

به گزارش «لاهیجان»، حجت السلام صدیق در خطبه های نماز عید قربان لاهیجان با بیان اینکه هرچه ایمان بیشتر باشد امتحان هم سخت تر خواهد بود گفت:  امتحان حضرت ابراهیم سخت و مشقت بار بود که ایشان توانستند از این امتحان سربلند بیرون بیایند.

وی با اشاره به خطبه های هفته گذشته نماز جمعه لاهیجان و اشاره به بخشی از خطبه های خود با بیان اینکه چرا تهمت می زنیم، برچسب می زنیم و می خواهیم زیر پای یکدیگر را خالی کنیم گفت: صدیق هرگز به شما دروغ نمی گوید، مگر می شود به شهید توهین کنیم؟ دو خواهر دارم که هر دو مادر شهید هستند و تمام ابهت و جلالت ما از خون شهیدان است.

حجت الاسلام صدیق با توصیه مقام معظم رهبری به دولتمردان با بیان اینکه ایشان روی معیشت مردم، تعامل با دنیا، ایستادگی در مقابل سلطه و موضع گیری شفاف تاکید داشتند گفت: ایشان قدرت در دست دولت را امانت دانسته و از دولتمردان خواست اولویت بندی در کارها برای رفع مشکلات مردم را مدنظر قرار دهند.

حجت الاسلام صدیق با بیان اینکه گرانی، بیکاری، بی پولی و عفاف، حجاب مشکلاتی است که در جامعه وجود دارد گفت: حرف اول اقتصاد است و شهرستان لاهیجان هم باید این موضوع را در دستور کار قرار دهد.

وی با اشاره به انتقادپذیری بین مسئولان با بیان اینکه اینطور نباشد که هر وقت من هرچه گفتم درست باشد بلکه مرا ارشاد کنید گفت: هفته گذشته راجع به مادر شهدا صحبتی کردم که اعتراضی کردند من هم گفتم بله درست می گویید و اگر حقیقت را نپذیرم خیلی خودخواه هستم.

وی افزود: شهدا رفتند و شهید شدند ولی خدا را شکر ما مامور نشدیم که فرزندان خود را ذبح کنیم.

 

صدیق با بیان اینکه حضرت اسماعیل نمونه بارز جوان ولایت پذیر بود که در مقابل ولی و پیامبر خود تمکین کرد گفت: دشمن در کمین گاه نشسته و امروز روز مرصاد است؛ اختلاف، دو قطبی، دودستگی را باید کنار بگذاریم تا دشمن شاد نشویم.

صدیق با بیان اینکه حضرت ابراهیم امروز کبر، غرور و خودخداهی را سر برید گفت: قربانی به این عنوان است، روز عید قربان روز خوردن کباب نیست.

وی با اشاره به هفته دولت با بیان اینکه  این هفته فقط برای افتتاح نیست بلکه برای این است که مثل شهید رجایی، خاکی و ساده زیست و خدمتگزار باشیم و به درد مردم بخوریم گفت: هرچه داریم از مردم است و خدا میداند اگر امروز کسی توان کار کردن را ندارد و نمی تواند کار پیش ببرد در عین حال زمامدار باشد به مردم و شهدا خیانت کرده است.

صدیق با توصیه به مسئولان با بیان اینکه در چینش افراد دقیق باشید و نگویید این همسایه و هم حزبی من است بلکه نگاه کنید ببینید سوز انقلابی دارد یا خیر گفت: یک روز ماندن این گونه افراد در نظام خیانت بزرگی است.

 

صدیق بابیان اینکه ملت به معنای اصولگرا، اصلاح طلب و اعتدالی نیست بلکه ارمنی ها و یهودی ها هم جزء ملت ایران هستند افزود: ما مخالف نیروهای انقلاب نیستیم بلکه می خواهیم همه در کنار یکدیگر باشیم.

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان