منتشر شده در :  ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۰:۴۷:۱۳


خسارت ۲۳ میلیارد تومانی سیل در لاهیجان و لنگرود/ آسیب حدود ۱۲۰ خانه روستایی و شهری

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: سیل اخیر لنگرود و لاهیجان به زیرساخت‌های آب، گاز و راه آسیب وارد کرد و تقریباً حدود ۷۰ خانه روستایی و ۵۰ خانه شهری براساس این سیل آسیب دیدند. براساس برآورد اولیه سیل اخیر حدود ۲۳ میلیارد تومان خسارت وارد کرد.

به گزارش «لاهیجان»، ذبیح‌ نیک‌فرلیالستانی نماینده مردم لاهیجان با اشاره به تبعات سیل اخیر در لنگرود و لاهیجان گفت: سیل اخیر به زیرساخت‌های آب،‌گاز و راه آسیب رساند و بسیاری از خانه‌ها را ویران کرد.

وی افزود: تقریباً حدود ۷۰ خانه روستایی و ۵۰ خانه شهری براساس این سیل آسیب دیدند.

عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس تأکید کرد: براساس برآورد اولیه سیل اخیر حدود ۲۳ میلیارد تومان خسارت وارد کرد.

نماینده مردم لاهیجان با انتقاد از برخی مجوزات غیرقانونی ساخت و ساز در کنار آبراه‌ها تصریح کرد: مجوزات غیرقانونی و ساخت و ساز کنار آبراه‌ها باعث خسارات سنگین در سیل اخیر شد لذا ما همواره توصیه می‌کنیم که مسئولین بعد از پایان بحران‌های طبیعی چون سیل، علل این حوادث را بررسی و آسیب‌شناسی کنند؛ علی‌الخصوص با کارشناسان که در این زمینه دست به صدور مجوازت غیرقانونی می‌زنند، برخورد لازم صورت گیرد.

نیک‌فرلیالستانی ادامه داد: همچنین همواره به مردم توصیه می‌کنیم که از سرمایه‌گذاری و ساخت و ساز در کنار آبراه‌ها پرهیز کنند تا در مواقع بحران‌های طبیعی، متحمل خسارت‌های جانی و مالی نشوند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه خوشبختانه در پی سیل اخیر در شهرستان لاهیجان خسارت جانی نداشته‌ایم، بیان داشت: البته آسیب‌های فراوانی در پی سیل اخیر به‌وجود آمد که همگی آنها باعث شد تا بسیاری از زندگی‌ها ویران شود.

وی با اشاره به اقدامات هلال‌احمر استان گیلان در پی این حادثه اظهار داشت: هلال‌احمر و همچنین بسیاری از مسئولین زیربط در رفع این حادثه همکاری فراوانی داشتند.

نیک‌فر لیالستانی ادامه داد: همچنین در پی این حادثه معاون بنیاد مسکن کشور قول‌هایی را به مردم جهت ارائه تسهیلات به مردم دادند تا مردم بتوانند هرچه سریع‌تر وضعیت زندگی خود را به قبل برگردانند.

این نماینده مجلس در ادامه با بیان اینکه یکی از وظایف پدافند غیرعامل پیشگیری از چنین اتفاقاتی است، اظهار داشت: معتقدم پدافند غیرعامل باید از قبل مسیر رودخانه‌هایی که احتمال طغیان را دارند، پیش‌بینی کند تا به سرعت موانع برطرف شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام لاهیجان